×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
19. decembris, 2013
Drukāt

Smagi cietušais kasieris Mārtiņš no “Maxima” mēģinās piedzīt 50 miljonus latu (3)

Foto: LETAFoto: LETA

Pie uzņēmuma "Re&Re" biroja ēkas "Baltais vējš" cilvēki iededz sveces Zolitūdes traģēdijā bojāgājušo piemiņai.

Advokāti tuvākajā laikā iesniegs Zolitūdes traģēdijā smagi cietušā “Maxima” kasiera Mārtiņa prasību pret tirdzniecības uzņēmumu, prasot aptuveni 50 miljonu latu kompensāciju.

Advokāts Aldis Gobzems šodien žurnālistiem stāstīja, ka prasības iesniedzējs būs sagruvušā veikala “Maxima” pārdevējs Mārtiņš, kurš joprojām smagā stāvoklī atrodas slimnīcā. Advokātam ir nepieņemami, ka “uzņēmums savam laipnākajam pārdevējam nav nodrošinājis pilnīgi visas iespējamās kompensācijas un medicīnisko palīdzību uz sava rēķina”.

“Mārtiņa prasība būs aptuveni analoga iepriekšējai – prasīt “Maxima” grupas viena gada peļņu, kas ir aptuveni 50 miljoni latu. Es domāju, ka tas nav īpaši daudz prasīts par to, ka cilvēkiem izbojātas dzīves. Es arī domāju, ka “Maxima” būtu ne tikai juridisks, bet morāls pienākums ziedot viena gada peļņu, lai segtu šīs morālās kompensācijas,” izteicās advokāts.

Gobzems uzsvēra, ka konkurences tiesībās uzņēmumiem par daudz mazākiem pārkāpumiem valsts piespriež sodus 5% apmērā no apgrozījuma. “5% no “Maxima” grupas apgrozījuma ir aptuveni 100 miljoni latu. Es domāju, ka tas nav daudz prasīts viena gada peļņa un 5% no apgrozījuma. Prasības būs vēl. Šobrīd mani pilnvarojuši aptuveni 20 cietušie – bojāgājušo radinieki un cietušie. Iepriekš paustais, ka prasību kopējais apmērs varētu sasniegt miljardu, ir diezgan reāls,” uzskata advokāts.

Jau ziņots, ka Rīgas apgabaltiesā iesniegts Zolitūdes traģēdijā cietušo prasības pieteikums par 100 miljonu latu piedziņu no tirgotāja SIA “Maxima Latvija”, būvuzņēmuma “Re&Re”, sagruvušās ēkas īpašnieka SIA “Tineo”, ēkas attīstītāja SIA “Homburg Zolitūde” un Rīgas domes. Pieteikums tika atstāts bez virzības līdz 6.janvārim trūkumu novēršanai.

Pirmā no prasībām iesniegta trīs cietušo privātpersonu vārdā, lūdzot piedzīt 50 miljonus par labu vienam, 40 miljonus par labu otram, kā arī 10 miljonus par labu trešajam cietušajam. Advokāts gan solīja, ka tiks iesniegtas vēl citu cietušo prasības.

Jau ziņots, ka, 21.novembrī iebrūkot lielveikala “Maxima” jumtam, dzīvību zaudēja 54 cilvēki. Zolitūdes traģēdija ir lielākā Latvijā kopš neatkarības atjaunošanas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Advokātiem vajadzētu nolaisties uz zemes un, ja prasīt, tad kaut ko reālistisku. A tas Mārtiņš ir no komas atgājis vispār?

  2. Tā kā biju regulārs pircējs sagruvušajā Maksimā, Mārtiņu ievēroju tāpēc, ka viņš bija vienīgais puisis, kurš ilgāku laiku strādāja kasē. Vienā reizē pāŗejās meitenes – kolēģes pie citām kasēm, viņu draudzīgi apcēla, jo visi tobrīd bija tik smaidīgi, arī Mārtiņš.Mums, rindā stāvētājiem, radās interese, kas tad noticis. Jā, Mārtiņam pie atloka bija plāksnīte ar izcilnieka nosaukumu. Tagad smagi, ļoti smagi apzināties, ka puisis visa dzīve sabojāta. Fiziski cietušajiem jāsaņem pietiekami, lai tas būtu atspaids visu viņu turpmāko dzivi.

  3. Malači. Lai atbildīgie maksā par savu rīcību, ja savādāk nespēj. Cerams, ka prāvas iznākums būs par labu cietušajiem pilnā apmērā.

Draugiem Facebook Twitter Google+