Latvijā
Sabiedrība

Smagi slimais Dāvis Latvijā varētu atgriezties jau nākamās nedēļas sākumā 6

Foto – Bērnu slimnīca

Deviņgadīgais Dāvis, kuram konstatēta smaga kombinēta patoloģija saistībā ar nepareizu limfas atteci no vēdera dobuma orgāniem, no slimnīcas ASV tiks izrakstīts jau pirmdien, 5.janvārī, un drīz pēc tam varēs atgriezties Latvijā, aģentūrai LETA pastāstīja Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa.

Dambiņa norādīja, ka pašlaik tiek meklēti avioreisi, ar kuru Dāvi nogādāt Latvijā.

“Pirmdien viņš tiks izrakstīts no slimnīcas, lai gan laiki gan vēl nav zināmi. Tas varētu nozīmēt, ka uz Latviju Dāvis varētu doties jau pirmdienas otrajā pusē,” viņa sacīja, piebilstot, ka ASV ārsti vēl meklēs Dāvja saslimšanas cēloni.

“Pirmdien esam izsūtījuši virkni ar izmeklējumiem no Latvijas, kurus ārsti vēl pētīs, taču viņi jau tagad uzskata, ka Dāvja veselības stāvoklis šobrīd ir tik labā stāvoklī, ka viņam nav jāatrodas slimnīcā,” sacīja Dambiņa, kura nesen sazinājusies ar Dāvja mammu.

“Viņi dodas pastaigās. Dāvis gan ātri piekūst, jo viņam bija ilgstošs gultas režīms, un procedūra bija pietiekami sarežģīta, taču viņš ļoti priecājas, ka brauks mājās,” piebilda Dambiņa.

Jau ziņots, ka deviņgadīgajam Dāvim, kurš par saziedotiem un valsts piešķirtiem līdzekļiem tika nogādāts ārstēšanai ASV, veiksmīgi veikta operācija.

Ārstēšanai nepieciešamie 427 500 ASV dolāri jeb aptuveni 348 000 eiro 5.decembrī tika pārskaitīti Filadelfijas bērnu slimnīcai, un smagi slimais Dāvis kopā ar mammu un mediķiem 16.decembrī devās ārstēties uz ASV. Iepriekš iedzīvotāji dažu dienu laikā saziedoja 317 173,95 eiro, savukārt valsts piešķīra 100 000 eiro.

LA.lv