×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
22. janvāris, 2015
Drukāt

Smagi slimās Alūksnes meitenes rotu izstādi apmeklē prominences

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Ērikas Skrinas darinātās rotas.

Smagi slimās pusaudzes Ērikas Skrinas rotu izstādi galerijā “Putti” apmeklējuši sabiedrībā pazīstami ļaudis, arī prezidenta kundze Dace Seisuma, vēsta Bērnu paliatīvās aprūpes biedrības valdes priekšsēdētāja Dr. Anda Jansone.

“Izstāde, ko gaumīgi iekārtojusi modes māksliniece Elita Patmalniece, apmeklētājus priecēja ar krāsainiem pērļu vijumiem, smalki elegantām rotu virtenēm, košiem auskariem un dzīvespriecīgām rokassprādzēm, bet visvairāk – ar pārsteidzošo stāstu,” norāda ārste.

Elegantās un pievilcīgās rotas darina meitene, kam smaga ģenētiska saslimšana arvien vairāk atņem kustību brīvību. Šobrīd interesantajā hobijā viņai talkā nācis arī jaunākais brālis, kam diemžēl jāsadzīvo ar to pašu kaiti, tālab izstādes apmeklētāji rotas varēja arī iegādāties, ziedojot naudu abu jauniešu rehabilitācijai. Saaukstēšanās dēļ rotu autore izstādi nevarēja apmeklēt, taču, izmantojot modernās tehnoloģijas, pasākuma norisei sekoja caur datorprogrammu Skype,” stāsta Dr. Jansone.

Izstādes apmeklētāju vidū bija daudzas Latvijā plaši pazīstamas personas – ar pašas izvēlētām pērlītēm, krāšņu ziedu pušķi un sirsnīgiem apsveikuma vārdiem Ēriku sveica Valsts Prezidenta kundze Dace Seisuma, kas aizkustināta atcerējās – bērnībā un jaunībā mamma viņai bieži teikusi – darbs dziedē no visām slimībām. To ar savu izstādi viņai atgādinājuši arī Ērika un viņas brālis Dainis, jo, neskatoties uz to, kā abi jūtas, jaunieši ar savu darbu spēj radīt prieku ne tikai sev, bet arī visiem izstādes apmeklētājiem. Par Ērikas darbiem priecājās eksprezidents Valdis Zatlers ar kundzi Lilitu, māksliniece Ieva Bondare, uzņēmēja Marika Ģederte un citi.

Lielisku pārsteigumu Ērikai sagādāja viņas iecienītākais latviešu mūziķis Lauris Reiniks. Viņš gan atzinās, ka vienīgās krelles, ko pats dzīvē esot mēģinājis veidot, ir bijušas uz smilgām savērtas meža zemenes, ko drīz apēst, taču, lai arī pats krelles nenēsā, ir pārliecināts, ka Ērikas darbu krāšņumu cilvēki pratīs novērtēt. Lauris Reiniks īpaši Ērikai veltīja vairākas dziesmas.

Jauku pārsteigumu jauniešiem bija sarūpējis rotu darināšanas materiālu veikals “Pērļotava”, uzdāvinot grozu ar dažādiem materiāliem jaunu rotu radīšanai, savukārt uzņēmuma “Coca-Cola” pārstāvji Ērikas ģimenei nodeva sveicienus no meitenes un viņas brāļa elkiem Samantas Tīnas un Rīgas Dinamo hokeja komandas, kas Ziemassvētku laikā bija sagatavojuši īpašas dāvanas abiem jauniešiem – CD ar dziesmu ierakstiem un komandas spēlētāju parakstītu hokeja kreklu.

“Ērikas ģimeni un Bērnu Palitatīvās aprūpes biedrības pārstāvjus patiesi iepriecināja gan lielā sabiedrības interese par izstādi “Pērļu mirdzumā”, gan ziedojumu apjoms, jo vienas dienas laikā, pārdodot jauniešu gatavotās rotas, tika saziedoti 2000 eiro. Tas būs pietiekami, lai Ērika un Dainis varētu gan iziet rehabilitācijas kursu, gan iegādāties materiālus jaunu darbu veidošanai,” piebilst Dr. Jansone.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+