×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
15. februāris, 2012
Drukāt

Smaiļotāji Straume/Rumjancevs olimpiskajās spēlēs Londonā koncentrēsies tikai startam 200 metru distancē

Smaiļotāji Krists Straume un Aleksejs Rumjancevs, kas pagaidām ir vienīgie Latvijas airētāji, kuri ir izpildījuši olimpisko spēļu kvalifikāciju un varēs pārstāvēt valsti olimpiskajās spēlēs, Londonā koncentrēsies tikai startam 200 metru distancē.

Latvijas smaiļotāju divnieks (K-2), kas kvalifikāciju izpildīja pērn, kad pasaules čempionātā ierindojās 6.vietā, jau pilnā sparā sākuši gatavoties olimpiskajai sezonai. Janvāra beigās viņi atgriezās no treniņnometnes Bulgārijā, bet nākampirmdien dosies uz nākamo nometni Spānijā. “Bulgārijā slēpojām, darbojāmies augstkalnē, kas nāks par labu izturībai. Savukārt pirmdien dosimies uz Spāniju, kur šogad pirmo reizi strādāsim arī uz ūdens,” aģentūrai BNS trešdien par tuvākajiem plāniem pastāstīja Straume.

Kopumā Spānijā ir ieplānotas trīs treniņnometnes pa 19 dienām, bet pirmās sacensības gaidāmas maija vidū, kad Polijā risināsies Pasaules kausa (PK) izcīņas pirmais posms. Līdz olimpiskajām spēlēm smaiļotāju divnieks plānojis startēt divos PK posmos un Eiropas čempionātā, kas jūnijā norisināsies Horvātijā, paskaidroja Straume.

Patlaban smaiļotāji trenējas Rīgā. “Krājam spēkus, stundu darbojoties atlētikas zālē, bet pēc tam ar airēšanas trenažieri Lucavsalā. Par laimi, ar veselību pašlaik viss ir kārtībā, lai gan mēs aukstajā laikā esam piesardzīgi un, kad bija lielais aukstums, izlaidām arī pa kādam treniņam, jo šādā laikā jābūt uzmanīgiem,” sacīja airētājs.

Uz olimpiskajām spēlēm Londonā divnieks plāno doties laicīgi un spēļu norises vietā atradīsies no to norises pirmās dienas. Starts 200 metru distancē Straumem/Rumjancevam paredzēts 10.augustā, kad notiks priekšsacīkstes un pusfināli, bet dienu vēlāk tiks aizvadīts fināls. “Mēs koncentrēsimies tikai startam 200 metros, lai gan varētu airēt arī garākajās distancēs,” Straume norādīja, ka komandas plānos ir startēt distancē, kur jau pērn tika gūti labi panākumi, uzvarot vienā no PK posmiem. “Pērnā sezona bija veiksmīga, lai gan labāk varējām startēt pasaules čempionātā,” uzskata airētājs. Eiropas čempionātā Straume/Rumjancevs ieņēma ceturto vietu.

Olimpiskajās spēlēs Straume ir gatavs cīnīties par augstākajiem mērķiem. “Mērķi ir augstākie, tad jau redzēs, kā mums izdosies tos realizēt. Galvenais, lai pēc spēlēm paši būtu apmierināti,” piebilda Straume, kurš pirms četriem gadiem olimpiskajās spēlēs Pekinā 1000 metru distancē, startējot kopā ar Kristapu Zaļupi, ierindojās 8.vietā, bet jau pēc spēlēm, kad par dopinga lietošanu tika diskvalificēts Polijas divnieks, pakāpās uz septīto vietu. Savukārt 500 metros divnieks palika 10.vietā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+