Foto – Edijs Pālens/LETA

Smaiļotājs Rumjancevs izcīna dalītu trešo vietu Pasaules kausa pirmajā posmā 200 metru distancē 0

Latvijas smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs svētdien Vācijas pilsētā Dīsburgā izcīnīja dalīto trešo vietu 200 metru distancē šīs sezonas pirmajā Pasaules kausa posmā smaiļošanā un kanoe airēšanā.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Latvijas sportists finālā distanci veica 34,582 sekundēs, uzrādot tādu pat laiku kā Liems Hīts no Lielbritānijas, tāpēc abi sportisti tika ierindoti trešajā pozīcijā. Par uzvarētāju kļuva Manfredi Ricca no Itālijas, kurš finišēja pēc 34,353 sekundēm, savukārt otro vietu ieņēma francūzis Maksims Bomū, kuram Rumjancevs un Hīts zaudēja tikai 0,022 sekundes.

Pirms tam sestdien priekšsacīkstēs Rumjancevs savā braucienā bija otrais, zaudējot tikai Hītam, savukārt pusfinālā viņš savā braucienā izcīnīja uzvaru, finišu sasniedzot pēc 34,587 sekundēm.

200 metru distancē startēja arī Kaspars Tīklenieks, taču viņš sestdien savā priekšsacīkšu braucienā palika astotais un pusfinālā neiekļuva.

Jau ziņots, ka Tīklenieks kopā ar Denisu Volkovu sestdien izcīnīja 13.vietu 200 metris smailīšu divniekiem, un 13.pozīcijā palika arī kanoe airētāja Agnija Bērziņa, kura arī startēja 200 metru distancē.

Volkovs un Tīklenieks guva ceturto vietu B finālā, bet deviņas labākās laivas brauca A finālā. No trešās vietas viņi atpalika vien par 0,007 sekundēm.

Jau ziņots, ka šonedēļ turpat Dīsburgā norisinājās arī Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas sacensības, taču neviens no Latvijas sportistiem pēdējo iespēju neizmantoja un pie ceļazīmes uz Olimpiādi netika, tāpēc smaiļošanā un kanoe airēšanā Latvija Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs nebūs pārstāvēta. Šajās sacensībās Volkova un Tīklenieka duetam, Rumjancevam, kā arī kanoe divniekam Aivim Tintam un Gatim Prankam, lai sasniegtu Olimpiādi, pietrūka pavisam maz.

2012.gada Londonas olimpiskajās spēlēs no Latvijas startēja Rumjancevs un Krists Straume, kuri vienā divniekā startēja 200 metru distancē, tomēr nostartēja nepārliecinoši, ierindojoties 11.vietā. Pašlaik Straume jau ir noslēdzis karjeru, bet Rumjancevs pērn izcīnīja piekto vietu Eiropas čempionātā.