Sports
Citi sporta veidi

Smaiļotājs Rumjancevs pēc ungāru sportista diskvalifikācijas iegūst PČ sudrabu0

foto: EPA/LETA

Latvijas smaiļotājs Aleksejs Rumjancevs pēc ungāru sportista Bences Horvāta diskvalifikācijas pērn pasaules čempionātā izcīnītās bronzas vietā ieguvis sudrabu, vēsta Starptautiskā Kanoe federācija (ICF).

Pasaules čempionātā kanoe airēšanā un smaiļošanā 200 metru distancē Rumjancevs izcīnīja trešo vietu, piekāpjoties britam Laiemam Hītam un Horvātam.

Pērn 12.jūnijā Horvāta nodotajās analīzēs atrasts eritropoetīns jeb EPO. Kā vēsta ICF, Ungārijas Antidopinga aģentūra šonedēļ Horvātam piespriedusi četru gadu diskvalifikāciju, kura sākusies ar pērnā gada 12.jūniju.

Horvāts zaudējis ne tikai sudraba medaļu pasaules čempionātā 200 metru smaiļošanā, bet arī Eiropas meistarsacīkšu sudrabu šajā pašā distancē.

Līdz ar to Rumjancevs tagad ieguvis pasaules čempionāta sudraba medaļu, bet bronzas pienākas krievam Jevgēņijam Lukancovam, kurš bija ceturtais.

Saistītie raksti

2008. un 2016.gadā Rumjancevs guva trešās vietas Eiropas čempionāta 200 metru distancē. Savukārt Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs viņš izcīnīja piekto vietu.

Pērn maijā Rumjancevs bija trešais Pasaules kausa posmā 200 metru distancē, bet pēc ukraiņa Igora Trunova diskvalifikācijas pusgadu vēlāk tika paaugstināts uz otro vietu, kamēr bronzu guva Kaspars Tīklenieks.

LA.lv