Latvijā
Rīga

Smakas avots Vecmīlgrāvī nav noskaidrots: pieļauj, ka to izraisīja merkaptāni 16

Foto LETA

Valsts vides dienests (VVD) pieļauj, ka vakar vakarā Vecmīlgrāvī un tā rajonā gaisā izdalījusies smaka varētu būt merkaptāni, informēja VVD sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Bukleviča.

Viņa skaidroja, ka merkaptāni tiek pievienoti kā piedeva gāzei, lai varētu konstatēt tās noplūdes un gāzes klātbūtni apkārtējā vidē. Pat ļoti niecīgs daudzums šīs vielas izraisa nepatīkamu smaku un diskomfortu.

VVD Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes (RVP) inspektori kopā ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu (VUGD) un Ostas policiju vakar vakarā uzsāka Rīgas Brīvostas teritorijas tuvējo naftas pārstrādes uzņēmumu apsekošanu, taču smakas avots netika noskaidrots.

Apsekošanas darbi turpinās arī šodien, taču VVD rīcībā pašlaik esošā informācija liecina, ka smaka Vecmīlgrāvī un tā apkaimē vairs nav jūtama.

Bukleviča sacīja, ka VVD arī aicina atsaukties vietējos iedzīvotājus, kuri varētu sniegt papildus informāciju vai kādas norādes par iespējamu smakas izcelsmes vietu.

Kā vēstīts, otrdienas vakarā iedzīvotāji ziņoja par Vecmīlgrāvī un tā apkārtnē gaisā izplatījušos nezināmas izcelsmes vielas smaku. VUGD skaidroja, ka laikā no plkst.20 līdz 22 par to saņemti vairāk nekā 400 zvani uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112. Ierodoties notikuma vietā, kopā ar VVD un Ostas policiju tika apsekota teritorija, bet konkrēts smakas izcelsmes avots netika konstatēts.

Kā liecina aģentūras LETA arhīva informācija, Vecmīlgrāvja un Sarkandaugavas rajonu ostu apkārtnēs jau vairākus gadus laiku pa laikam jūtama naftas produktu smaka. Līdz šim VVD arī sodījis vairākus šo rajonu ostās darbojošos uzņēmumus par normatīvo aktu pārkāpumiem.

Piemēram, šogad aprīlī par nepatīkamu smaku sūdzējās Sarkandaugavas iedzīvotāji. Jau sākotnēji VVD norādīja, ka, visticamāk, naktī vai agrā rīta stundā veikti degvielas, kam ir paaugstināts merkaptāna daudzums, pārkraušanas darbi, kas arī ir radījis gāzei līdzīgo smaku.

LA.lv