Praktiski
Rokdarbi

Smalki un dabiski fizāļu lampioni svētkos0

Foto – Signe Folka

Ja tev patīk eglīti pušķot pašas gatavotām rotām, kaltētu fizāļu lampioni ir piemēroti gan garu virteņu, gan pakarināmu mantiņu, gan dāvanu noformējumu darināšanā. Turklāt tas ir vienkārši paveicams.

• Spilgti oranžīgo toņu fizāļus nogriež no pamatnes kāta un saver uz smalkas aukliņas vai rupja kokvilnas diega. Ar virteni var rotāt gan istabu, gan svētku eglīti.

• No fizāļiem ar kātiņiem var veidot dekoratīvus pušķīšus. Kātiņus notin ar diegu, sākumā sasienot kopā divus fizāļus, pēc tam pa vienam pievienojot pārējos. Ja ir vēlme pušķi kārtīgi nostiprināt, sējuma vietā uzpilina pāris pilienus karstās līmes.

Ažūrs rotājums no fizāļa


Pirms dažiem gadiem, meklējot internetā materiālus par fizāļiem, ko gribēju audzēt savā dārzā, uzdūros skaistām fotogrāfijām, kur fizāļu lukturītis bija nofotografēts kā ažūrs, mežģīnei līdzīgs veidojums. Izrādās, ja augs paliek dārzā līdz pat sniegam, šo smalko darbiņu paveic visādi kukainīši – skudriņas un vabolītes. Tas likās ļoti interesanti – vērot, kā rodas tāds skaistums. Šoruden eksperimentu veicu arī es pati. Gala rezultātā manā Ziemassvētku eglē būs jaukie rotājumi no fizāļiem.

Materiāli

• Fizāļi

• Akrila krāsa

• Stikla pērlītes

• Diegs

Galerijas nosaukums

1. Fizāļu zariņus noliku zem ceriņu krūma. Lietus un vējš tiem nekaitēja, saule balināja spilgto krāsu, bet mazas skudriņās jau uzreiz izrādīja interesi par krāsainajiem bumbuļiem.

Saistītie raksti

Pēc divām nedēļām jau sāka iezīmēties fizāļu lukturīšu skeleta konstrukcijas līnijas. Rudens lietavas nebija nodarījušas nekādu skādi.

2. Vēl pēc divām nedēļām mans mežģīņu lampions bija gatavs. Ienesu to istabā un siltumā pamatīgi apžāvēju.

3. Ar akrila krāsu nokrāsoju fizāļa mežģīnes virsmu. Akrila krāsa ātri žūst, ir bez smaržas un pēc nožūšanas nesmērējas. Bet tikpat labi fizāļus var apsmidzināt ar krāsu no baloniņa.
 Pie kātiņa piesēju diegu, uzvēru dažas stikla pērlītes un diegu sasēju, lai mantiņu var iekārt eglītē. Drošības pēc diegu pie kātiņa apakšējās daļas nofiksēju ar karsto līmi.

Vairāk labu padomu svētku rotām un dāvanām – jaunajā žurnālā “Praktiskie Rokdarbi” numurā!

LA.lv