×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
11. marts, 2014
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Smalkie papīri un rupjā prakse (2)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Dari ko darīdams, apdomā galu. 
(Paruna)

Pagājšceturtdien Saeima pieņēma paziņojumu “Par Krievijas agresiju Ukrainā”, kuru varējāt izlasīt 7. marta “Latvijas Avīzē” ar piebildi, ka par šo paziņojumu nav balsojis R. Eigims no ZZS un A. Pabriks no “Vienotības”. Pret paziņojumu balsojuši tikai saskaņieši. Kā mums šķiet, šis Saeimas darba auglis ticis izgatavots pēc tradicionālajiem juridiskās skaistvārdības paraugiem (“stingri nosoda”, “uzsver”, “atzīmē”, “pievienojas”, “aicina” un pat “rosina”!). Tomēr Saeimas paziņojums norādītajam agresoram, proti, Krievijai, Krimā pilnīgi ir nekaitīgs. Netika noraidīts pat ne tas vārgākais “signāls”, kādu bija pa spēkam noraidīt (uz laiku iesaldēt uzturēšanās atļauju tirgošanu) šai Saeimai, – nē, tas netika izdarīts. Laikam taču noplīkšķēja “Vienotības” pātaga, tas ir, Zaķa k-ga brīdinājums par Krievijas 85 procentu tranzītu caur Latviju un tā nozīmi.

Nacionāļu ministri nobālējuši, uzzinot, ka arī lādzīgā laucinieciskā Straujumas k-dze šos izsviedīšot no ministru amatiem, ja pamanīs grozāmies pie pieminekļa 16. martā. Šķiet, ka arī pensionāru vadonis Siliņa k-gs uzzinājis, ka pensionāru piketi nav tuvākajā laikā paredzēti Āboltiņas k-dzes darba kalendārā, neesot tas īstais laiks.

Jūtos sarūgtināts. Biju cerējis, ka jaunieceltais aizsardzības ministrs Vējonis, ministrijas politvadītājs Panteļejevs un ģenerāļi šoreiz nesūtīs latvju karavīrus uz Āfriku, bet lidos uz robežu pārbaudīt aizsardzības celtņu stāvokli… Varbūt ģenerāļi paskaidros, kas tie par “pašaizsardzības spēkiem” Krimā un kā – Latvijā?

Nupat dzirdami šņuksti par mūsu it kā nepietiekami drošo gaisa telpu un to, ka neesot naudas lidmašīnu iegādei. Ja patlaban nemitīgi cildinātā V. Dombrovska valdība un viņš pats nebūtu pārtraukuši PSRS nodarīto zaudējumu aprēķinu komisijas darbību, būtu par ko spriest. Bet… “Latvijas Avīzes” lasītājiem atstāstu Latvju enciklopēdijā uzrādītās ziņas, ka PSRS okupanti 1940. gadā Latvijā sagrāba 60 lidmašīnas, no tām – divas modernas iznīcinātāju eskadriļas. Bez tam PSRS okupanti piesavinājušies 31 modernu Aizsargu aviācijas pulka lidmašīnu (LE, I, 15., 127.). Saeimas paziņojumā nav ne rindas par to, kas darāms ar pašu spēkiem iekšējās drošības organizēšanai. Par to padomāsim līdz vēlēšanām. Un arī, par ko balsosim. Jo runājam par Krimu, bet domājam par Latviju, vai ne?

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. 1940 .gada pieredze rāda ,ka latviešiem nav vajadzīga ne armija ne bruņojums.Latvijai toreiz bez uzskaitītām 60 lidmašīnā vēl bija divas dārgas,modernas zemūdenes un arī tās izrādījās nevajadzīgas .Zemūdeņu komandieris kapteinis Hugo Legzdiņš 1940 .gadā ar sarkano karogu rokās gāja demonstrantu kolonnas priekšgalā.

  2. Gan jau tauta atkal par zaķiem un frizūrām nobalsos.

Draugiem Facebook Twitter Google+