×
Mobilā versija
+11°C
Armanda, Armands
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
8. janvāris, 2015
Drukāt

Smalkjūtīgs baroks duetā ar igauņu teorbu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

10. janvārī, turpinot aizvadītā gada otrajā pusē aizsākto kamermūzikas koncertu ciklu “Iededz gaismu”, Liepājā skanēs smalkais baroka laika stīgu instruments teorba. Pirmoreiz – divu Igaunijas kamermūzikas meistaru – Kristo Kao un Mēļa Orgses jeb “Duo Floridante” baroka laika mūzikas smalkajās interpretācijās.

Dueta sastāvā spēlē divi labi pazīstami Igaunijas mūziķi. Pazīstamākais no viņiem – Kristo Kao – ir igauņu ģitārists, teorbists un pētnieks. Viņš ir absolvējis Igaunijas Mūzikas akadēmiju, studējis Karla Nīlsena mūzikas akadēmijā Dānijā. Kristo ir piecu ģitārspēles metodikas grāmatu autors, dibinājis tīmekļa mūzikas skolu ( HYPERLINK “http://www.kitarrikool.ee/” n _blankwww.kitarrikool.ee) un mūzikas izglītības interneta pakalpojumu “MatchMySound”. Turklāt viņš pats pasniedz ģitāru Igaunijas Mūzikas akadēmijā un raksta savu doktora darbu Tartu Universitātē. Kristo solo albums “Dance Album” tiek atskaņots daudzās ASV un Eiropas klasiskās mūzikas radiostacijās. Viņš ir arī galvenais redaktors ģitārai veltītajam žurnālam “Kitarr”.

Savukārt Mēlis Orgse kā vijolnieks ir absolvējis Igaunijas Mūzikas akadēmiju. Pēc tam Helsinkos un Brēmenē studējis baroka vijoles spēli. No 2004. līdz 2012. gadam mūziķis strādājis Igaunijas Nacionālajā Simfoniskajā orķestrī. 2007. gadā izturēja konkursu un bija Eiropas Savienības Baroka orķestra dalībnieks. Šobrīd M. Orgse aktīvi muzicē dažādos kamermūziķu sastāvos, kā solists un koncertmeistars strādā vairākos senās mūzikas ansambļos Igaunijā, Somijā un Vācijā.

Lai arī abi dueta mūziķi ir pieredzējuši mākslinieki, kas muzicē dažādos sastāvos un arī solo, abu kopīgais projekts oriģiālsastāvā – četru mūziķu baroka mūzikas ansamblis “Floridante” – patiesībā ir gluži jauns. Tas dibināts vien aizvadītajā gadā Tallinā un savu vārdu aizguvis no tāda paša nosaukuma G. F Hendeļa operas, un kā savu mūzikas virzienu izvēlējies agrīnā baroka un klasicisma laika mūziku.

Arī Kristo Kao spēlētā teorba ir tā laika instruments. Tā radīta 17. gadsimta sākumā Itālijā, piederīga lautu grupai, dažviet saukta arī par basa lautu vai baroka lautu. Kristo Kao un Mēla Orgses izpildījumā Liepājā skanēs Fransuā Kuperēna, Georga Filipa Tēlemaņa, Frančeska Kačīni un citu renesanses un baroka laika komponistu skaņdarbi.

Liepājas koncertcikls “Iededz gaismu”, kuru kopš 2011. gada piedāvā koncertorganizācija “Via cultura”, jau piecus gadus tumšajos rudens un ziemas mēnešos nes kamermūzikas siltumu un gaismu, pulcējot galvenokārt izcilus latviešu mūziķus, laiku pa laikam pieaicinot arī ārvalstu viesus. Igauņu dueta koncerts būs piektā koncertcikla “Iededz gaismu” pēdējais koncerts.

Varbūt noder

10. I 18.00 Liepājā “Promenade Hotel” Hika zālē

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 10

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+