Sports
Citi sporta veidi

Šmēdiņš pēc iekļūšanas play-off: Mums katra spēlē ir kā pēdējā 16

Latvijas vadošie pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš svētdien Austrijas galvaspilsētā Vīnē, kur risinās pasaules čempionāts, droši uzvarēja Vācijas pārstāvjus Markusu Bekermanu un Larsu Flīgenu, nodrošinot sev vietu izslēgšanas spēļu turnīrā.

Samoilovs/Šmēdiņš, kuri turnīrā izlikti ar otro numuru, B apakšgrupas duelī svinēja panākumu ar 2-0 (21:19, 21:15), tiekot pie otrās uzvaras divos mačos.

Pirmā seta ievadā Latvijas duetam bija divu punktu pārsvars, taču pēc tam sacensībās ar 26.numuru izliktie vācieši panāca izlīdzinājumu. Tomēr seta beigu daļā Samoilovs/Šmēdiņš atkal spēja panākt divu punktu handikapu (17:15), ko itin droši nosargāja.

Savukārt otrā seta ievadā Samoilovs/Šmēdiņš bija krietni pārāki, izvirzoties vadībā ar 6:2. Tehniskajā pārtraukumā viņi devās esot priekšā ar 11:6. Pēc tam vācieši gan spēja pietuvoties līdz divu punktu attālumam (14:16), kas lika Latvijas pārstāvjiem ņemt pārtraukumu. Tas līdzēja, jo Samoilovs/Šmēdiņš guva nākamos četrus punktus pēc kārtas, beigās svinot drošu panākumu.

“Mūsu mērķis ir aizvadīt katru maču kā pēdējo turnīrā,” pēc mača Šmēdiņa teikto citē sacensību organizatori.
“Pārējās cīņas mēs neskatāmies, jo koncentrējamies katram savam nākamajam mačam. Šodien [pret vāciešiem] mēs bijām nedaudz labāki servē, kamēr pretinieki laukumā tik labi nekustējās. Mēs servējām dažādos virzienos, bez tam Aleksandram [Samoilovs] sanāca vairāki labi bloki, kā arī viņš izvilka pāris bumbas aizsardzībā,” partneri uzteica Šmēdiņš, kurš pirmdien svinēs savu 30.dzimšanas dienu.

Tikmēr šīs grupas otrā spēlē svētdien turnīra 23.numurs Žefersons Santušs Pereira un Šerifs Junussi no Kataras ar 2-1 (21:18, 22:24, 15:10) uzvarēja venecuēliešus Karlosu Ranhelu un Honatanu Golindano, kuri izlikti ar 48.numuru, arī tiekot pie otrā panākuma.
Līdz ar to Samoilovs/Šmēdiņš, kuri jau ir garantējuši vismaz otro vietu grupā un spēlēšanu izslēgšanas turnīrā, otrdien noslēdzošajā grupas mačā pret Kataras pāri cīnīsies par pirmo vietu grupā, kuras izcīnīšana ļaus izslēgšanas spēles sākt no otrās kārtas.

Pasaules čempionāta pirmajā mačā piektdien Latvijas vadošais pāris ar 2-0 (21:19, 21:11) pārspēja Ranhelu un Golindano, Bekermans/Flīgens ar 0-2 (19:21, 15:21) atzina Pereiras un Junussi pārākumu.

Svētdien cits Latvijas pludmales volejbola duets Edgars Točs un Rihards Finsters, cieta otro neveiksmi apakšgrupu turnīrā.
Pasaules čempionāta debitanti Točs/Finsters, kuriem turnīrā ir 30.numurs, F grupas mačā ar 0-2 (14:21, 16:21) atzina sacensībās ar sesto numuru izlikto Krievijas volejbolistu Ņikitas Ļamina un Vjačeslava Krasiļņikova pārākumu.

Spēles sākums bija līdzvērtīgs un pirmā seta tehniskajā pārtraukumā Točs/Finsters devās esot zaudētājos tikai ar 10:11. Tomēr pēc tam krietni pārāki bija pretinieki, gūstot drošu uzvaru setā.
Savukārt otrā seta sakumā Latvijas duets izvirzījās vadībā ar 3:1, tomēr pēc tam sekoja kļūdu un neveiksmju virkne, kas sāncenšiem ļāva pārņemt vadību ar 7:4. Turpinājumā Krievijas volejbolisti, kuri šogad aizvada teicamu sezonu, jo viņiem izdevies uzvarēt divos Pasaules kausa posmos, spēja noturēt pārsvaru, Latvijas duetu tuvāk par trīs punktiem nelaižot.

Saistītie raksti

Točs/Finsters cieta otro neveiksmi divos mačos un apakšgrupas pēdējā spēlē otrdien tiksies ar Marokas volejbolistiem Muhamedu Abiču un Zuheiru Elgraui, cīnoties par vietu izslēgšanas spēlēs, kamēr Ļamins/Krasiļņikovs tika pie otrās uzvaras un jau ir garantējuši vietu “play-off” mačos.
Točs/Finsters pirmajā šī turnīra spēlē piektdien ar 1-2 (14:21, 21:19, 13:15) piekāpās beļģiem Drīsam Kokelkorenam un Tomam van Vallem, kuriem turnīrā ticis 19.numurs, kamēr Krievijas duets ar 2-0 (21:16, 21:14) pārliecinoši pieveica marokāņus Muhamedu Abiču un Zuheiru Elgraui, kuriem ticis 43.numurs.

Tikmēr sestdien zaudējumu pirmajā pasaules čempionāta mačā cieta ar 29.numuru izliktie Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža, kuri E apakšgrupas cīņā ar 0-2 (14:21, 19:21) piekāpās ar 20.numuru izliktajiem čīliešiem Estevanam Grimaltam un Marko Grimaltam.

LA.lv