Sports

Šmēdiņš: Šajā grupā uz katru spēli jāiziet kā pēdējo0

foto: fivb.com

Tā kā Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs sacenšas ļoti spēcīgā apakšgrupā, arī uz nākamajiem diviem mačiem būs jāiziet tā, it kā tas būtu pēdējais, pēc pirmdienas agrā rītā gūtās pirmās uzvaras izteicās Šmēdiņš.

Aizvadītajā duelī Latvijas sportisti dramatiskā cīņā ar 2-1 (21:17,18:21, 15:13) uzvarēja kanādiešus Benu Sekstonu un Čeimu Šelku, trešajā setā atspēlējoties no rezultāta 11:13.

“Pirmo setu nospēlējām labāk, bet otrajā neko nevarējām izdarīt, jo viņiem viss sanāca. Bija grūti tik vēlu spēlēt un arī trešais sets bija traģisks. Nezinu kā sanāca uzvarēt,” teica Šmēdiņš. “Mēs ar viņiem esam daudz spēlējuši un uzvarējām tikai pagājušās nedēļas maču. Viņi ir neērti pretinieki – ja otrajā setā aiziet spēle, parasti kanādiešus vairs nevar apturēt. Tomēr šoreiz mums beigās izdevās trīs labas aizsardzības, kurās pamainījām taktiku.”

Priecīgs pēc uzvaras bija arī Samoilovs, kuram brazīļu līdzjutēji dziedāja īpašas dziesmas. “Arī neitrālie fani varēja izbaudīt galotni un parasti jau visi priecājas par uzvarētājiem. Sākumā tribīnēs vairāk atbalstīja kanādiešus, bet arī latvieši bija daudz un plīvoja karogi. Patīkami, ka pat tālajā Brazīlijā ir šādi. Cepuri nost tiem, kas atbrauca un tiem, kas Latvijā cēlās sešos no rīta. Būtu ļoti slikti, ja darba nedēļa sāktos ar zaudējumu.”

“Mēs beigās paņēmām pretiniekus uz raksturu. Nospēlējām agresīvāk, bet viņi bija stīvāki. Tāpat Jānis bija labs aizsardzībā,” pauda Samoilovs. “Vieglāk ir dzīties pakaļ nevis mukt. Varbūt arī pieredze palīdzēja, jo tā mums izšķirošajos mačos ir lielāka.”

Samoilovs ar Šmēdiņu šim Kanādas pārim bija zaudējuši trijos mačos pēc kārtas, bet neveiksmju sēriju pārtrauca pirms nedēļas, kad apspēlēja viņus Klāgenfurtes “Major” sacensību pusfinālā. “Iepriekšējās spēlēs viņi mums bija ļoti neērti pretinieki un viņi tad allaž servēja uz mani. Savukārt pagājušajā nedēļā jau abas komandas spēlēja paslēpes,” pauda Samoilovs.

Abi Latvijas volejbolisti uzsvēra, ka bija ļoti grūti pierast pie laukuma, kurā turklāt lielu iespaidu deva prožektori, jo pirms tam viņi šādos apstākļos bija trenējušies vien 45 minūtes.

“Grūti pierast pie laukuma, maz te bijām spēlējuši, jāpierod pie gaismām. Nakts spēlēm ir īpaši jāpielāgojas,” stāstīja Šmēdiņš.

Savukārt īpaši grūti šādos apstākļos ir Samoilovam, kurš šajā mačā izmēģinājis trīs dažādas brilles, cenšoties atrast labāko stiklu tonējumu. “Man pie šīm gaismām aizsardzība vispār neiet. Jau treniņā pateicu, ka neko aizsardzībā neredzu. Gaismās ir pavisam cits volejbols.”

Šmēdiņš pauda, ka daudz labprātāk spēlētu no rīta vai pa dienu, jo tik ilgi gaidīt maču ir grūti. “Nebijām pirmā svaiguma, bet visiem viss ir vienādi. Diena bija pārāk ilga un labāk es gribētu spēlēt ātrāk. Nav viegli, ja visu dienu jādomā par maču. Savukārt fiziskajā ziņā katrā nākamajā spēlē jutīsimies arvien labāk.”

Šie pāri spēlē D grupā, kuras otrajā pirmās kārtas mačā svētdien tika piedzīvots negaidīts iznākums – mazāk zināmie kubieši Nivalds Diass un Serhio Gonzaless ar 2-1 (24:22, 21:23, 15:13) apspēlēja Evandru Gonsalvešu Oliveiru un Pedru Solbergu Salgadu no Brazīlijas.

“Šajā grupā jebkurš var uzvarēt jebkuru. Uz katru nākamo spēli jāiet kā pēdējo. Viegli nebūs,” uzsvēra Šmēdiņš.

Otrdien Latvijas duetam sekos cīņa pret kubiešiem, bet grupu turnīrs tiks noslēgts ceturtdien pret Brazīlijas duetu.

Saistītie raksti

Izslēgšanas spēlēs iekļūs grupas divas labākās komandas. Tāpat astotdaļfinālā automātiski tiks divas labākās trešo vietu ieguvējas no sešām grupām, bet pārējās četras komandas, kuras apakšgrupās ieņems trešās vietas, noskaidros vēl divas komandas, kuras turpinās cīņu par medaļām.

Samoilovam Riodežaneiro ir jau trešās olimpiskās spēles karjerā, jo 2008.gadā Pekinā viņš startēja kopā ar Mārtiņu Pļaviņu, bet pirms četriem gadiem Londonā spēlēja kopā ar Ruslanu Sorokinu. Tikmēr Šmēdiņam šis ir otrais starts Olimpiādē. Pirms četriem gadiem viņš kopā ar Pļaviņu izcīnīja olimpisko bronzas medaļu.

2013. un 2014.gada sezonu Samoilovs un Šmēdiņš noslēdza kā pasaules ranga līderi.

LA.lv