Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš.
FIVB.COM

Šmēdiņš un Samoilovs Eiropas čempionāta pusfinālā 0

Latvijas pludmales volejbolisti Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs sestdien Nīderlandē aizraujošā cīņā sasniedza Eiropas čempionāta pusfinālu.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Turnīrā ar septīto numuru izliktais Latvijas duets ceturtdaļfināla mačā Hāgā ar 2-1 (13:21, 22:20, 15:10) uzvarēja mājiniekus Aleksandru Broiveru un Robertu Mēuvsenu, kuriem turnīrā bija otrais numurs.

Pirmajā setā tikai sākumā bija līdzīga cīņa, bet tad vadību pārņēma nīderlandieši, kuri 2016.gadā izcīnīja Riodežaneiro olimpisko spēļu bronzas medaļas, kā arī 2013.gadā kļuva par pasaules čempioniem. Latvijas duetam spēle īsti nevedās, tāpēc pirmo setu Broivers/Mēuvsens uzvarēja salīdzinoši viegli.

Savukārt otrajā setā cīņas gaita mainījās, jo Šmēdiņš/Samoilovs ātri panāca vadību 3:1 un ilgu laiku to spēja saglabāt, vienā brīdī panākot arī trīs punktu pārsvaru. Tomēr nīderlandieši nepadevās un spēja panākt izlīdzinājumu 17:17. Seta beigas bija aizraujošas, jo Latvijas duets pie rezultāta 20:19 guva it kā uzvaras punktu, tomēr tiesnesis fiksēja kļūdu un rēķins atkal kļuva neizšķirts. Noslēgumā gan kļūdījās arī Broivers/Mēuvsens, līdz ar to Latvijas volejbolisti pa setiem panāca izlīdzinājumu.

Tikmēr izšķirošajā setā jau dominēja Šmēdiņš/Samoilovs, kuri panāca 7:3 savā labā, beigās nīderlandiešiem salūztot un īstu pretestību vairs neizrādot.

Pusfinālā Šmēdiņš/Samoilovs tiksies ar kādu no Krievijas duetiem, pretiniekus uzzinot vēlāk sestdien, kad tiksis ar sesto numuru izliktie Igors Veļičko/Oļegs Stojanovskis un Konstantīns Semjonovs/Iļja Ļešukovs, kuriem ir 19.numurs.

Šmēdiņš/Samoilovs piektdien astotdaļfinālā ar 2-0 (21:19, 21:18) saspringtā cīņā uzveica poļus Mariušu Prudelu un Jakubu Šalankeviču, kuri bija saņēmuši 14.numuru.

Eiropas čempionāts, kas ilgs līdz svētdienai, notiek četrās Nīderlandes pilsētās, izšķirošajām cīņām svētdien notiekot Hāgā.