Sports
Citi sporta veidi

Šmēdiņš/Samoilovs droši iesoļo četru zvaigžņu PK posma “play-off”0


Aleksandrs Samoilovs.
Aleksandrs Samoilovs.
Foto – LETA/Ieva Leiniša

Latvijas vadošais pludmales volejbola pāris Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs piektdien pārliecinoši iekļuva Portugāles kūrortpilsētā Ešpiņu notiekošā Pasaules kausa četru zvaigžņu posma izslēgšanas sacensībās.

Turnīrā ar ceturto numuru izliktie Šmēdiņš/Samoilovs D grupas pirmajā mačā ar 2-0 (21:15, 21:17) uzvarēja slovēņus Nejcu Zemļaku un Danijelu Pokeršniku, kuri izlikti ar 29.numuru.

Līdz ar to Latvijas duets spēkosies par pirmo vietu apakšgrupā, kur viņu pretinieki būs sacensību 13.numurs Džeikobs Gibss un Teilors Krabs no ASV vai ar 20.numuru izliktie brazīlieši Rikārdu Alešs Kosta Santuss un Gutu Karvaļāiss.

Jau ziņots, ka pagājušajā nedēļā Šmēdiņš/Samoilovs izcīnīja bronzu Polijas galvaspilsētā Varšavā notikušajā četru zvaigžņu posmā. Vēl martā viņi ieguva bronzu ASV notikušajā Fortloderdeilas piecu zvaigžņu turnīrā, kamēr maijā Latvijas duets bija ceturtais citā ASV notikušajā turnīrā Hantingtonbīčā, kam savukārt bija piešķirtas četras zvaigznes.

Vēlāk piektdien Portugālē notiekošo četru zvaigžņu turnīru uzsāks arī Mārtiņš Maļviņš un Edgars Točs. Sacensībās ar 11.numuru izliktie latvieši G grupas pirmajā cīņā tiksies ar lietuviešiem Arnu Rumševiču un Luku Kazdaili, kuriem turnīrā piešķirts 23.numurs.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka teicami šīs sacensības uzsākušas Tīna Laura Graudiņa un Anastasija Kravčenoka, kuras pirmajās divās spēlēs guva uzvaras, tostarp pār spēcīgajām brazīlietēm Barbaru Seišasu de Freitasu un Fernāndu Alvisu.

Līdz ar to sacensību 18.numurs no Latvijas nodrošinājis automātisku iekļūšanu izslēgšanas turnīra otrajā kārtā, ko aizvadīs piektdienas vakarā.

Saistītie raksti

Pirms tam trešdien šī turnīra kvalifikāciju nepārvarēja cits Latvijas sieviešu duets Alise Lece un Ilze Liepiņlauska, kuras zaudēja izšķirošajā – otrajā – kārtā.

Pirms iepriekšējās sezonas notika izmaiņas Pasaules kausa posmu gradācijā. Nozīmīgākajām sacensībām – pasaules čempionātam, “Major” posmiem un sezonas noslēguma finālturnīram – piešķirtas piecas zvaigznes, “Grand Slam” posmiem – četras zvaigznes, kamēr zemāka līmeņa turnīriem no vienas līdz trim zvaigznēm.

LA.lv