Sports
Citi sporta veidi

Šmēdiņš/Samoilovs nodrošina vietu Eiropas čempionāta izslēgšanas spēlēs0

Foto – LETA.

Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Jānis Šmēdiņš/Aleksandrs Samoilovs otrdien Nīderlandē nodrošināja sev vietu Eiropas čempionāta izslēgšanas spēlēs.

Šmēdiņš/Samoilovs, kuriem tunīrā ir septītais numurs, G apakšgrupas otrās kārtas spēlē Hāgas pilsētā ar 2-0 (21:16, 22:20) uzvarēja lietuviešus Arnu Rumševiču un Luku Kazdaili, kuriem turnīrā ir 23.numurs.

Latvijas duets izcīnīja otro uzvaru divos mačos.

Pirmajā setā Šmēdiņš/Samoilovs bija nedaudz labāki, bet otrajā setā cīņa bija līdzīga, Latvijas pārim panākot 14:12 savā labā, bet pēc tam esot iedzinējos ar 19:20. Tiesa, pēdējos trīs punktus šajā mačā izcīnīja Šmēdiņš un Samoilovs, nodrošinot vietu izslēgšanas spēlēs.

Jau ziņots, ka šis Latvijas duets turnīru sāka pirmdien, sīvā cīņā ar 2-1 (21:13, 11:21, 15:12) uzvarot Filipu Arni Bermanu un Janiku Harmsu no Vācijas, kuri turnīrā izlikti ar 26.numuru.

Šmēdiņam/Samoilovam ir divas uzvaras tikpat mačos, vienu panākumu guvuši Gžegožs Fijaleks un Mihals Brils no Polijas, kas aizvadījuši vienu maču, kamēr Bermans/Harmss un Rumševičs/Kazdailis ir zaudējuši attiecīgi vienā un divās spēlēs.

Apakšgrupu kārtu Šmēdiņš/Samoilovs noslēgs ceturtdien ar dueli pret Polijas pludmales volejbolistiem.

Eiropas čempionāts, kas ilgs līdz svētdienai, notiek četrās Nīderlandes pilsētās.

Jau ziņots, ka pirmdien turnīru ar uzvaru sāka arī Mārtiņš Pļaviņš/Edgars Točs, kuriem turnīrā ir 11.numurs. Viņi F apakšgrupas pirmajā spēlē Roterdamā ar 2-0 (21:13, 21:15) uzvarēja Hendriku Nikolaju Molu un Matiāsu Berntsenu no Norvēģijas, kuri izlikti ar 22.numuru.

Turpinājumā Pļaviņš/Točs apakšgrupas otro spēli aizvadīs trešdien, tiekoties pret čehiem Vāclavu Berčīku un Janu Dumeku, kuriem turnīrā ir 27.numurs, bet priekšsacīkstes noslēgs ceturtdien ar cīņu pret Krievijas volejbolistiem Igoru Veļičko un Oļegu Stojanovski, kuri izlikti ar sesto numuru.

Pēc pirmās kārtas pa uzvarai ir Latvijas un Krievijas duetiem.

Eiropas čempionātā katras apakšgrupas uzvarētāji uzreiz tiks astotdaļfinālā, bet otro un trešo vietu ieguvēji izslēgšanas spēles sāks no pirmās kārtas, kamēr katras grupas vājākajai komandai dalība turnīrā noslēgsies.

Izslēgšanas spēles sāksies piektdien.

Savukārt dāmu turnīrā otrdien dalību sacensībās sāka vadošais Latvijas duets Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka, kuras turnīrā izliktas ar 17.numuru.

Jau ziņots, ka viņas pirmajā spēlē otrdien ar 0-2 (18:21, 11:21) zaudēja somietēm Taru Lahti-Liukonenai un Anīnai Parkinenai, kurām turnīrā ir 13.numurs.

Līdzīga cīņa bija vien pirmajā setā, bet otrajā somietes ātri ieguva pārsvaru, kuru pēc tam tikai palielināja.

Latvijas duets apakšgrupas turpinājumā tiksies ar vācietēm Viktoriju Bīneku un Izabelu Šneideri, kurām ir ceturtais numurs, bet priekšsacīkstes noslēgs ar maču pret nīderlandietēm Sofiju van Gestelu un Marlozu Veselinku, kuras izliktas ar 29.numuru.

LA.lv