×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
8. novembris, 2013
Drukāt

Smelties padomus veselībai raidījumā “Laimīgs un vesels”

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Raidījuma “Laimīgs un vesels” ceturtajā sezonā “LNT” mājas lapā skatītājiem dota iespēja uzdot jautājumus par savu veselības problēmu.

Šie jautājumi palīdz izvēlēties aktuālās tēmas, par kurām raidījumā stāstīs konkrētajā mēnesī, kā arī atrast to skatītāju, kurš atbilstoši viņa sūdzībām par veselību varēs apmeklēt raidījuma sadarbības partneru – “Veselības centra 4” un medicīnas sabiedrības “ARS” – speciālistus, lai veiktu diagnostiskos izmeklējumus un rastu labāko ārstniecības ceļu veselības atgūšanai.

Raidījuma “Laimīgs un vesels” vadītāja Iveta Komisāre-Gorodņičija ir gandarīta, ka šiem cilvēkiem tiešām izdodas palīdzēt. “Piemēram, kāda sieviete no Dobeles novada, kas gadiem ilgi mocījās ar muguras sāpēm, “Veselības centrā 4″ konsultējās ar vertebrologu un neirologu, veica magnētiskās rezonanses un citus izmeklējumus. Kundzei konkrētajā situācijā ārsts ieteica blokādes, lai nebūtu jācieš muguras sāpes.”

Skatītājiem, kuri saņem ārstu konsultācijas un izmeklējumus, par tiem nav jāmaksā, bet tālāk jau cilvēks pats var izvēlēties – turpināt ārstniecības kursu pie esošajiem ārstiem vai savā pilsētā.

Veidojot raidījumus, Iveta Komisāre-Gorodņičija novērojusi, ka bieži vien ārsti cilvēkam konstatē vairākas veselības problēmas, kaut arī viņš, piemēram, sūdzējies tikai par galvassāpēm. Nereti pēc ārstu veiktajām izmeklēšanām atklājas, ka galvassāpes ir mazākā bēda, ka patiesībā nopietni jādomā, ko darīt ar deformētajiem mugurkaula vai kakla daļas skriemeļiem un citām izmaiņām. “Raidījumā cenšamies parādīt to, ka ir ļoti daudzi veidi, kā uzveikt veselības problēmas un ka operācija ir pēdējais posms. Mēs arī iedrošinām skatītājus, ka ar slimību nav jāsadzīvo, bet gan tā jāārstē,” uzsver Iveta.

Jautājumi liecina, ka visvairāk skatītājus nomoka galvassāpes, muguras sāpes, venozās slimības, roku un kāju tirpšanas, kā arī sirds un asinsrites kaites.

Stabili raidījuma “Laimīgs un vesels” informatīvie atbalstītāji ir “Latvijas Avīze” un žurnāls “36,6 °C”. Žurnāla lasītāji regulāri var iepazīties ar katra mēneša raidījuma tēmām, savukārt paši raidījuma veidotāji veselības izdevumā smeļas idejas par aktuālām tēmām lasītājiem un līdz ar to arī TV skatītājiem. Tiem cilvēkiem, kas bijuši pārraides dalībnieki un saņēmuši ārstu konsultācijas, kā arī izmeklējumus, dāvina arī žurnāla “36,6 °C” abonementu trim mēnešiem. “Lai ir kur turpmāk smelties labus padomus veselībai,” piebilst Iveta.

Ko interesantu “Laimīgs un vesels” piedāvās skatīties novembrī? Piemēram, to, ka galvassāpes patiesībā ir pirmais signāls, kas liecina, ka organismā kaut kas nav kārtībā un ka tās vajadzētu atbilstoši risināt, nevis tikai ik reizi iedzert pretsāpju tableti. Ārstu palīdzību saņems jauna sieviete, kura gadiem ilgi mocījusies ar galvassāpēm. Citā pārraidē tiks aplūkota tēma, par ko cilvēki parasti skaļi nerunā, – aizcietējumi, kas skar gados arvien jaunākus cilvēkus. Novembra pēdējais raidījums ļaus izprast, kā sēdošs darbs ietekmē veselību, kādai jābūt profilaksei un ārstniecībai, ergonomiski pareizi iekārtotai darba vietai.

“Turpiniet rakstīt mums jautājumus un mēs savukārt domāsim, kā raidījumus padarīt vēl interesantākus,” sola Iveta Komisāre-Gorodņičija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+