Kultūra

Smiļģa dārzā valdīs “Uguns un Baltā nakts” 16


Aina no 1921. gada “Uguns un nakts” iestudējuma Jaunajā Rīgas teātrī.
Aina no 1921. gada “Uguns un nakts” iestudējuma Jaunajā Rīgas teātrī.
Publicitātes foto

Atzīmējot 105 gadus kopš ikoniskās Raiņa lugas “Uguns un nakts” pirmā iestudējuma Jaunajā Rīgas teātrī, mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts” ietvaros Eduarda Smiļģa Teātra muzeja dārzā notiks pasākums “Uguns un Baltā nakts”, kurā savīsies pretmeti dejā, mūzikā, gaismas mākslā un sarunās par teātri, atdzīvinot tā laika idejas, tēlus un noskaņas, LA.lv uzzināja teātrī.

Jaunā radošā teritorija “Pārdaugavas radošais centrs” aicina radīt un piedzīvot mākslu Daugavas kreisajā krastā un 10. septembrī, “Baltajā naktī” doties uz Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzeja dārzu. No plkst. 18 līdz 23 notikuma “Uguns un Baltā nakts” ietvaros ikviens tiks aicināts ienirt un uzkavēties Gaismas dārza noskaņās, aplūkot mākslinieku īpaši veidotos gaismas objektus, atvērts būs arī muzejs un tā izstādes, dārzā darbosies bārs “Pils”.

No plkst. 19.30 līdz 22.30 dārza viesiem būs iespēja vērot un piedzīvot multimediālu performanci “Uguns un Baltā nakts”, kurā savīsies laikmetīgā deja, mūzika, video projekcijas un sarunas par Eduarda Smiļģa teātri. Savstarpēja improvizācija ikvienu dārza viesi ievilinās idejās un tēlos, kas mājoja Raiņa un Smiļģa prātos.

Aizraujošām sarunām par Eduardu Smiļģi, “Uguni un Nakti” un teātri nodosies Jānis Siliņš un Līga Ulberte, dejos Eva Kronberga un Jānis Putniņš (Laikmetīgās dejas kompānija ĀRĀ), spēlēs Juta Bērziņa (čells) un Ilze Kaspere (vijole). Gaismas dārzu veido mākslinieki Ruta Marta Jansone, Mārtiņš Reinbergs un Linda Jonāne.

Visu vakaru apskatāma muzeja ekspozīcija un izstādes “Romana Sutas scenogrāfija”, “Aleksim Mierlaukam – 150” un gleznotājam un scenogrāfam Laimdonim Grasmanim veltītā izstāde “Elefantību meistars”.

LA.lv