×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
20. augusts, 2012
Drukāt

Smilšu kaudzi pie Vanšu tilta aizvāks piespiedu kārtā

Foto - LETAFoto - LETA

Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks (GKR) šodien uzdevis atbildīgajām pašvaldības amatpersonām uz nākamo domes sēdi gatavot lēmumprojektu par smilšu kaudzes pie Vanšu tilta piespiedu novākšanu, aģentūru LETA informēja Amerika padomniece Liene Pētersone.

Šāds lēmums pieņemts, jo 31.jūlijā beidzies kārtējais termiņš, līdz kuram SIA “Juglas krasti” bija jānodrošina smilšu kaudzes izvešana, turklāt augusta sākumā beigusies arī Valsts vides dienesta Lielrīgas reģionālās vides pārvaldes izdotā atļauja par smilšu krāvuma pagaidu novietošanu Pieejas kanāla kreisajā pusē Balastu dambī.

Ņemot vērā, ka no 1.augusta smilšu krāvuma pagaidu atrašanās Daugavas kreisajā krastā ir nelikumīga un tās īpašnieks “Juglas krasti” reālus teritorijas sakārtošanas darbus līdz šim nav uzsācis, Ameriks šodien sasaucis darba sanāksmi, lai lemtu par pašvaldības rīcību situācijas risināšanā.

Ameriks norāda, ka smilšu krāvums degradē apkārtējo vidi un pilsētas ainavu, tā atrašanās vieta rada apdraudējumu sabiedriskajai drošībai, tāpēc, ja smilšu īpašnieks tās mēneša laikā pēc domes lēmuma pieņemšanas neaizvāks pats, to izdarīts Rīgas dome, pēc tam izmaksas, kas saistītas ar smilšu pārvietošanu, piedzenot no “Juglas krastiem”.

“Kamēr uzņēmējs nebūs atlīdzinājis domei visus izdevumus, kas būs radušies smilšu kaudzes pārvietošanas rezultātā, viņam būs liegta iespēja turpmāk ar tām rīkoties,” skaidroja Ameriks.

Uzņēmuma “Juglas krasti” jurists Genādijs Celuškovskis biznesa portālam “Nozare.lv” sacīja, ka pagaidām vēl nav saņemts domes lēmums par smilšu kaudzes novākšanu piespiedu kārtā, taču pēc iepazīšanās ar to un tajā ietverto argumentāciju, visticamāk, domes lēmums tikšot apstrīdēts.

“Visdīvainākais ir tas, ka “Juglas krasti” no Rīgas domes ne reizi nav saņēmuši uzaicinājumu piedalīties spriešanā par šo smilšu kaudzi. Šāda rīcība ir neizprotama, jo domāju, ka, tiekoties klātienē un apspriežot šo problēmu, būtu iespējams atrast kādu kompromisa risinājumu,” uzsvēra Celuškovskis.

Viņš skaidroja, ka savlaicīgu smilšu kaudzes aizvākšanu kavēja atļauju neesamība no Rīgas domes Īpašuma un Satiksmes departamentiem un “Eurolines”, kuram teritorija iznomāta līdz 2055.gadam. Patlaban atļauja no Satiksmes departamenta jau ir saņemta, bet trešdien, 22.augustā “Juglas krasti” saņēmuši uzaicinājumu piedalīties Īpašumu departamenta komisijas sēdē, kurā, visticamāk, tikšot lemts par atļaujas izsniegšanu.

Smiltis 75 000 kubikmetru apjomā, kas iegūtas, padziļinot Daugavas gultni, pērn “Juglas krasti” par 82 350 latiem iegādājās no Rīgas Brīvostas. Saskaņā ar vienošanos uzņēmumam līdz šā gada jūlija beigām bija jāveic pilnīga smilšu izvešana, papildus nodrošinot arī vides sakopšanu pagaidu krautnes vietā un jebkuru piesārņojumu novēršanu, ja tāds būtu radies.

Pievienot komentāru

Interaktīvā laika ziņu karte
Rīga +11.6
Alūksne +10.3
Daugavpils +5.2
Saldus +7
Liepāja +10.0
Jelgava +7
Ventspils +9.8
Limbaži +5
Madona +6
Rēzekne +7
Draugiem Facebook Twitter Google+