×
Mobilā versija
Brīdinājums +23.2°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
16. jūlijs, 2012
Drukāt

Smilšu skulptūrās – sportiskais gars

Foto - Anda KrauzeFoto - Anda Krauze

Olimpiskā gada sporta zīmē aizvadītajā nedēļas nogalē Jelgavā Uzvaras parkā norisinājās 6. starptautiskais smilšu skulptūru festivāls “Summer signs” (Vasaras zīmes). 


 

“Šim smilšu skulptūru festivālam bija jaunas iezīmes. Pirmkārt, interesentiem bija iespēja jau pirms festivāla atklāšanas skatīt, kā top skulptūras, un saņemt informatīvu bukletu latviešu un angļu valodā par māksliniekiem un viņu darbu skicēm. Otrkārt, gūstot pieredzi Dānijas un Turcijas līdzīgos festivālos, pirmo reizi Latvijā smilšu skulptūras, iestājoties krēslai, tika izgaismotas līdzīgi, kā tas tiek darīts arī ar ledus skulptūrām. Izgaismojot skulptūras, ir iespējams daudz sīkāk redzēt to formas, tekstūru, kā arī, pateicoties gaismu spēlei, baudīt skulptūras citā veidolā – atspulgā un gūt plašāku filozofisko domu,” teic Jelgavas pašvaldības aģentūras “Kultūra” direktors Mintauts Buškevics.

Festivālā no vairāk nekā 500 tonnām smilšu tika īstenoti 15 konkursa un trīs pasūtījuma darbi – smilšu bārs, festivāla centrālā skulptūra un foto skulptūra, kurā bija attēlots Jelgavas pilsētas simbols – alnis uz motocikla ar blakusvāģi, kurā iesēstoties ikviens apmeklētājs varēja sevi iemūžināt fotogrāfijā.

Tā kā festivālā valdīja sportisks gars (to konkursā par labākajām vietām izjuta arī dalībnieki – astoņu valstu tēlnieki), apmeklētājus priecēja arī ekstrēmo sporta veidu šovs “Green Trials”, kur drosmīgi jaunieši rādīja savas prasmes velotriālā, BMX flatlad un monotriālā.

Savukārt mazākos festivāla apmeklētājus aicināja atklāt savus talantus ģenerālsponsora ceļu būvniecības sabiedrības “Igate” veidotajā smilšu darbnīcā, kā arī piedalīties Smilšu pils celšanas čempionātā.

Festivālu ar SEB bankas un ceļu būvniecības sabiedrības “Igate” atbalstu organizēja Jelgavas pilsētas dome un pašvaldības aģentūra “Kultūra”.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+