×
Mobilā versija
Brīdinājums +22.5°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
5. marts, 2015
Drukāt

Smiltene laidusi klajā savas suvenīrmonētas

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Smiltenes novada pašvaldība laidusi klajā Nacionālā Mantojuma suvenīrmonētu kapsulas/kartiņas iepakojumā, kas ir domāta kā kolekcijas monēta kolekcionāriem jeb dāvana pašvaldības sadarbības partneriem Latvijā un ārzemēs, LA.lv uzzināja Smiltenes domē.

Smiltenes novada TIC vadītāja Sanda Veismane stāsta, ka Nacionālā Mantojuma suvenīrmonēta ir kalta Beļģijā, uz tās aversā atveidota Smiltenes evaņģēliski luteriskā baznīca, kā arī Smiltenes novada ģerbonis un uzraksts Smiltenes novads, savukārt reversā ir Latvijas Valsts kontūra un uzraksts angļu valodā “Latvian Heritage Collectors Coin”. Šī monēta ir ievietota tai speciāli paredzētā caurspīdīgā kapsulā, kas iestiprināta Smiltenes novada pastkartē.

Pavisam ir pieejami četri pastkaršu veidi, kur līdzās fotogrāfijām vijas cauri stāsts par Smiltenes pilsētas attīstību un nozīmīgākajiem notikumiem no vēstures līdz mūsdienām latviešu un angļu valodā.

Šogad Smiltenes pilsēta svinēs 95. gadus, kopš tai piešķirtas pilsētas tiesības. “Apaļu jubileju atzīmēsim arī firstam Paulam Līvenam, kurš 20. gadsimta sākumā saimniekoja Smiltenes muižā. Viņam apritētu 140. gadu, un tieši pateicoties Līvenam, Smiltenē sākās uzplaukums. Monēta ir lieliska dāvana gan Smiltenes pilsētai un novadam, gan godinot firsta Līvena ieguldīto darbu pilsētas attīstībā,” norāda Veismane.

Nacionālā Mantojuma suvenīrmonētas kaltas tūkstoš eksemplāros, no tiem 150 ikvienam interesentam un kolekcionāram iespējams iegādāties Smiltenes novada tūrisma informācijas centrā, Dārza ielā 3. Pārējās suvenīrmonētas paredzētas Smiltenes novada pašvaldības reprezentācijas vajadzībām. Veismane atgādina, ka Nacionālā Mantojuma suvenīrmonētas nav izmantojamas kā maksāšanas līdzeklis.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+