×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
8. novembris, 2016
Drukāt

Smiltenes Jāņukalnā 35 metru augstumā plīvos monumentālais Latvijas karogs (6)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

11. novembrī Smiltenē Lāčplēša dienas svinīgajā pasākumā Smiltenes novada pašvaldība cildinās brīvas Latvijas karogu un tos, kuri mums to izcīnījuši. Šajā dienā Jāņukalnā 35 metru augstā mastā svinīgi tiks pacelts monumentālais Latvijas karogs, kas veltīts Latvijas simtgadei.

11. novembrī plkst.18.00 aicinām novada iedzīvotājus uz svinīgu Lāčplēša dienai veltītu koncertu “ Mūžam plīvot karogam Sarkan-Balti-Sarkanam” Smiltenes Evaņģēliski luteriskajā baznīcā, kura laikā tiks iesvētīts monumentālais Latvijas karogs, kas turpmāk plīvos Jāņukalnā. Pēc svinīgā koncerta iesvētīto karogu nodos stipriem un patriotiskiem Smiltenes vīriem, kas devuši būtisku ieguldījumu un cīnījušies par Latvijas neatkarību. Ap plkst.19.00, ņemot līdzi savas lāpas, visi ir laipni aicināti pievienoties lāpu gājienam no Baznīcas laukuma uz Jāņukalnu, kur ap plkst.19.30 svinīgi tiks pacelts monumentālais Latvijas karogs. Pēc tā sekos došanās uz Brīvības cīņās kritušo karavīru pieminekli Smiltenes kapos, kur pieminēsim un teiksim paldies mūsu varoņiem, par godu un laimi redzēt plīvojam brīvas Latvijas karogu.

Jau informējām, ka Smiltenes novada pašvaldība ir iesaistījusies projektā “Latvijas karogs”, kura mērķis ir līdz Latvijas valsts simtgadei (līdz 2018.gadam) izvietot monumentālus Latvijas karogus valstij nozīmīgās un labi pārredzamās vietās Latvijā. Oktobrī tika uzsākti karoga masta būvniecības darbi Smiltenes Jāņukalnā. Karoga masts sliesies 35 metru augstumā, savukārt monumentālā Latvijas karoga lielums būs 2,5×5 metri. Būvniecības darbus atbilstoši iepirkuma konkursa rezultātiem veica SIA “Nejss”. Kopējas būvniecības izmaksas ir 38 376,12 euro, tai skaitā pievienotās vērtības nodoklis.

Šāda nozīmīga un patriotiska objekta izveide Smiltenē – vienā no latviskākajām Latvijas pilsētām – ir Smiltenes novada pašvaldības dāvana Latvijai 100 gadu dzimšanas dienā, tādējādi godinot to, kā arī vairojot patriotismu pilsētas un novada iedzīvotājos. Šis projekts vienlaicīgi ir arī viens no vides iniciatīvas „100 darbi Latvijai” darbiem, ko īsteno SIA “ZAAO” sadarbībā ar Vidzemes pašvaldībām. Iniciatīva veltīta Latvijas simtgadei ar mērķi apvienot vidzemnieku gudrību, idejas, resursus un darbaspēku, lai līdz 2018. gada 18. novembrim kopīgiem spēkiem Vidzemē paveiktu vismaz 100 nozīmīgus darbus vides sakopšanā un pilnveidošanā, kā arī vides izglītībā.

Lāčplēšu dienai veltīto pasākumu organizē Smiltenes pilsētas Kultūras centrs sadarbībā ar Smiltenes novada domi. Šajā dienā aicinām iedzīvotājus pie mājām izkārt vai pacelt mastā Latvijas karogu, un iedegt svecīti, godinot mūsu kritušo brīvības cīnītāju piemiņu.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Tāmnieks/luterānis Atbildēt

    Prieks par Smilteni! Pilsēta var! Tā pamazām attīstās un ir sakopta. Jūtams, ka te kaut kas notiek. Tā nav ne Valka, ne Rūjiena, Mazsalaca, Limbaži vai pat Gulbene. Arī Smiltenē nav ostas, gāzes vai naftas vada, bet tā reāli rullē. Veiksmi jums un liels paldies par uzdrīkstēšanos un piemēru čīkstētājiem un gulētājiem!

  2. masts, izskatās,bez atsaitēm... Atbildēt

    tie 35 metri ar lielo audeklu galā stiprākā vējā nolieksies kā smildziņa pie zemes…

  3. ko tas īsti nozīmē Atbildēt

    Pirmoreiz dzirdu par kaut kādu tādu “monumentālo” Latvijas karogu, skolā tikai par parasto karogu stāstīja.

  4. Karoga masts ir briesmīgs un būvizmaksas ir astronomiskas.

Draugiem Facebook Twitter Google+