×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
6. oktobris, 2016
Drukāt

Smiltenes Jāņukalnā pacels monumentālu Latvijas karogu

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Smiltenes novada pašvaldība ir iesaistījusies projektā “Latvijas karogs” – tas ir projekts, kas par valsts simtgadei, kas paredz līdz 2018.gadam izvietot monumentālus Latvijas karogus valstij nozīmīgās un labi pārredzamās vietās Latvijā. Smiltenē monumentālais Latvijas karogs atradīsies Jāņukalnā, kuru mastā plānots pacelt Lāčplēša dienā, 11.novembrī.

Projekts tiek īstenots sadarbībā ar biedrību “Latvijas karogs” un tā realizācijā, galvenokārt, tiek iesaistīta sabiedrība, kā arī eksperti, atbildīgās valsts un pašvaldību institūcijas, lai izvēlētos labākās un piemērotākās vietas karogu izvietošanai gan Rīgā, gan Latvijas reģionos.

Savukārt projekta noslēgumā plānots izzināt un apkopot stāstus, kas vedīs cauri karoga vēstures līkločiem un, iespējams, atklās ko jaunu un nedzirdētu.

Pašlaik ir uzsākti karoga masta būvniecības darbi. Karoga masta konstrukcija paredzēta no tērauda ar jaunu pamatu izbūvi, kas sliesies 35 metru augstumā. Būvniecības darbus atbilstoši iepirkuma konkursa rezultātiem veiks “Nejss”. Kopējas būvniecības izmaksas ir 38 376,12 eiro, ieskaitot PVN. Karoga masta būvniecības darbus plānots pabeigt līdz šā gada 11.novembrim, kad mastā plānots pacelt 2,5x5m lielu monumentālu Latvijas karogu.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+