×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
15. augusts, 2015
Drukāt

Smiltenes novadā iedzīvotāji varēs vērot, kā zemessargi spējīgi pārvarēt dažādas grūtības

Foto- LETAFoto- LETA

Sestdien Smiltenes novadā, Zemessardzes 22.kājnieku bataljona atbildības teritorijā, turpinās 23.starptautiskais pārbaudes vingrinājums “Zemessardzes patruļa 2015”, aģentūru LETA informēja Smiltenes novada domes pārstāve Līga Hofmane.

Sacensību mērķis ir noteikt zemessargu un karavīru taktisko un fizisko sagatavotību, kā arī veicināt starptautisko sadarbību militārā sporta jomā. Pasākumā piedalās 36 komandas no Zemessardzes, Nacionālo bruņoto spēku vienībām, kā arī viesi no Lietuvas.

Sacensībās četru dalībnieku komandām, atrodoties nosacītā pretinieka teritorijā, jāveic dažādas grūtības pakāpes uzdevumi 25 līdz 30 kilometru distancē ar dažādiem kontrolpunktiem. Vingrinājuma galvenās tēmas kontrolpunktos ir stacionārā kaujas šaušana, nažu mešana, topogrāfija, ieroči, sakari, mīnas, darbības mīnu laukā, objektu izlūkošana, šķēršļota apvidus un ūdens pārvarēšana.

Iedzīvotāji sacensības klātienē varēs vērot pilsētā – Cērtenes pilskalnā, Jaunajā parkā un Vecajā parkā. Pēc organizatoru plāna, pirmās komandas Pilskalnā varētu ierasties jau agrā rīta stundā, pirms pusdienas aktīva darbība varētu sākties Jaunajā parkā un pēcpusdienā – Vecajā parkā. Sacensību finišs paredzēts pie Smiltenes ģimnāzijas līdz plkst.19. Uzvarētāju apbalvošana notiks 16.augustā plkst.10.
Sacensības organizē Zemessardzes štābs sadarbībā ar 3.Zemessardzes novadu un Zemessardzes 22.kājnieku bataljonu.

Paralēli sacensībām sestdien Smiltenes centrā, Baznīcas laukumā, tiks organizēta Nacionālo bruņoto spēku diena, kur būs iespēja aplūkot ekipējumu, ieročus, specializēto ekipējumu, kā arī nogaršot lauka virtuvē gatavotas pusdienas. Pēcpusdienā Baznīcas laukumā koncertu sniegs Zemessardzes orķestris, koris un bigbends.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+