Ekonomika
Bizness

Smiltenes tortes ēdīs ASV, Rīgas saldējumu – Irākā 16


AS “Smiltenes piens” padomes priekšsēdētāja Gita Mūrniece kopā ar uzņēmuma darbiniecēm kādā~no “Rīga Food” izstādēm, demonstrējot biezpiena tortes.
AS “Smiltenes piens” padomes priekšsēdētāja Gita Mūrniece kopā ar uzņēmuma darbiniecēm kādā~no “Rīga Food” izstādēm, demonstrējot biezpiena tortes.
Foto – Karīna Miezāja

A/s “Smiltenes piens” nule kā aizsūtījusi pirmo saldēto biezpiena toršu kravu uz ASV.
Tā ir izmēģinājuma partija un uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Gita Mūrniece teic – apsveikt ar jaunu eksporta tirgu varēs tad, kad būs pasūtīta jau septītā vai astotā krava. Jaunu tirgu atrašana nav viegls uzdevums – uz ASV izstādēm braukuši trīs gadus pēc kārtas un tikai pēc diviem gadiem radies pirmais pasūtījums. Taču izstāžu apmeklēšana ir svarīga, lai rastu jaunus klientus.

Uzņēmumi aktīvi meklē jaunus tirgus, lai pārorientētos no Krievijas uz citiem tirgiem. “Food Union” šogad sācis plaša piena produktu un saldējuma sortimenta eksportu uz Irāku, kur “Food Union” produkti ir pieejami vairāk nekā 200 lielveikalos lielākajās Irākas pilsētās – Bagdādē, Erbīlā, Suleimanijā, Dahukā, Kirkūkā, Basrā un daudzās citās pilsētās, kā arī otra lielākā mazumtirgotāja pasaulē Carrefour grupas veikalos visā Irākas teritorijā. Papildus saldējuma eksportam uz Ķīnu, šī gada vasarā beidzot izdevies uzsākt arī piena produktu eksportu uz šo tālo galamērķi, kas ir liels un ilgi gaidīts notikums. Šie ir tikai daži piemēri, kā uzņēmumi cenšas atgūties no Krievijas embargo radītajām sekām.

Pēc Krievijas sankciju ieviešanas ES valstīm, tostarp Latvijai, pazaudēti ievērojami realizācijas apjomi pārtikas produktiem. Centrālās Statistikas pārvaldes apkopotie dati rāda – piena pārstrādes produktu un olu eksporta samazinājums bijis graujošs – ja pirms embargo ieviešanas 2013. gadā uz Krieviju šī produkcija eksportēta par 26,6 miljoniem eiro, tad šā gada pirmajos sešos mēnešos – tikai par 609 eiro. Citās nozarēs situācija nav daudz labāka.

Plašāk par embargo sekām uz pašmāju ražotajiem lasiet 18.augusta “Latvijas Avīzē”.

LA.lv