×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
21. jūlijs, 2017
Drukāt

Smiltēns atkāpjas no amata frakcijā. Vai pametīs “Vienotību”? (7)

Foto - LETAFoto - LETA

Partijas “Vienotība” vadītāja vietnieks Edvards Smiltēns šodien atkāpies no politiskā spēka Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieka amata, sociālajā tīklā “Facebook” norādīja politiķis.

Līdz ar atkāpšanos no šī amata viņš uz laiku apturējis arī savas kandidatūras virzīšanu partijas priekšsēdētāja amatam “Vienotības” kongresā 19.augustā.

Smiltēns pauda neapmierinātību, ka patlaban uz partijas priekšsēdētāja amatu tiek minētas divas personas – viņš un frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa. “Tā kā mums ir diametrāli pretējs skatījums uz partijas turpmāko attīstību, “Vienotības” frakcijai ir jāpieņem lēmums par partijas nākotni un to cilvēku, kuram viņi dod uzticību partijas turpmākai vadībai,” norādīja politiķis.

Viņš ir pārliecināts, ka “Vienotības” vienīgais ceļš ir radikālas pārmaiņas partijā. “Esmu pārliecināts, ka, lai “Vienotība” varētu veiksmīgi attīstīties, tai ir jābūt vienam līderim ar skaidru uzticības mandātu,” rakstīja Smiltēns.

Smiltēns uzsvēra, ka frakcijas lēmums būs izšķirošs arī viņa palikšanai partijā. “Vai nu man tiek dota uzticība partijas vadībā, vai arī atstāju partiju,” pauda deputāts.

“Vienotība” politiskā spēka vadību pārvēlēs kongresā, kas notiks 19.augustā. Sākotnēji bija iecerēts, ka tas notiks septembrī, taču Andris Piebalgs paziņoja, ka vairs nekandidēs uz partijas priekšsēdētāja amatu, kā arī sacīja, ka kongress norisināsies jau tuvākajā laikā.

Gatavību kandidēt uz partijas vadītāja amatu paudis pašreizējais priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns.

Piebalgs nekandidēs arī uz partijas valdi, tomēr turpinās darboties “Vienotībā”. Viņš arī būtu gatavs startēt vēlēšanās, ja partijas biedri aicinās viņu to darīt.

Piebalgs par partijas vadītāju tika ievēlēts pērn 4.jūnijā politiskā spēka ārkārtas kongresā, partijas vadīšanu pārņemot no Āboltiņas. Toreiz uz partijas priekšsēdētāja amatu bija divi kandidāti – Piebalgs un Smiltēns.

Āboltiņa: Nav īstais brīdis sasaistīt partijas un frakcijas vadību

Pašlaik nav īstais brīdis sasaistīt partijas “Vienotība” un tās Saeimas frakcijas vadību, aģentūrai LETA sacīja “Vienotības” Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa, vienlaikus apliecinot, ka nekandidētu uz partijas priekšsēdētāja amatu.

Komentējot partijas vadītāja vietnieka Edvarda Smiltēna lēmumu pamest frakcijas priekšsēdētāja vietnieka amatu, Āboltiņa teica, ka šis paziņojums šodien pārsteidzis visu frakciju.

Ābotliņa atgādināja, ka “Vienotības” Saeimas frakcijā ir 11 cilvēki, kas nav partijas biedri. Viņa arī uzsvēra, ka pašlaik valdības un Saeimas darba kārtībā ir ļoti būtiski jautājumi, piemēram, nodokļu reforma.

Frakcijas vadītāju varot mainīt, bet rodoties jautājums, vai šie pienākumi nav veikti pienācīgi, izmantoti ļaunprātīgi vai pretēji frakcijas interesēm, teica Āboltiņa.

Lūgta komentēt Smiltēna pausto par diametrāli pretējiem uzskatiem, politiķe norādīja, ka Smiltēns nav pārrunājis ar viņu partijas nākotni. Turklāt arī viņa uzskata, ka politiskais spēks jāsaliedē, jābūt jaunai komandai. Viņaprāt, starp abiem politiķiem nebija ideoloģisku pretrunu.

Runājot par iespēju vadīt partiju, Āboltiņa uzsvēra, ka viņu šim amatam neviens nav uzrunājis. Viņa arī apliecināja, ka uz to nekandidētu. Politiķe piebilda, ka ir mēģinājusi attālināties no partijas darba, lai negatīvais tēls, kas pietiekami iesakņojies sabiedrībā, neradītu kaitējumu partijai.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

  1. Cik novēloti Smiltēns ir sajutis Āboltiņas deguma smaku un slīkoņa vaidus.

  2. ĀBOLTIŅA IDENTA GODMANIM, KURŠ PIRMS ”PAREX” IEŠANAS GAISĀ KĀ APSĒSTS LAUZĀS ATPAKAĻ PREMJERA AMATĀ! GODMANIS SAVU UZDEVUMU IZPILDĪJA! PIEDEVĀM APLAUPĪJA PENSIONĀRUS PAR 1 MILJARDU!?? BET ATRADĀS IDIOTI, KAS VIŅU, PATEICĪBĀ PAR PAVEIKTO, IEVĒLĒJA EP!!!!!!!! ARĪ ĀBOLTIŅAI IR SAIMNIEKA DOTS UZDEVUMS, KAS VĒL NAV IZPILDĪTS???? BEZ PAMATA NEKAS NENOTIEK!? PAR ”VIENOTĪBU” ĀBOLTIŅAI NOSPĻAUTIES TĀPAT KĀ PAR SMILTĒNU.. VIŅA IES PĀRI LĪĶIEM!!! KĀ IERĀPĀS DEPUTĀTOS TĀ IERĀPSIES JEBKUR…

  3. Smiltēns malacis!!!!! Ir mugurkauls un logisks saprāts viņa rīcībā! Tādu vīru cienamun respektējam!

  4. Te pienāca Kinzulis - Atbildēt

    rudai lapsai nav miera – ko vel var uzūjināt…savu partiju…

  5. Partija atbrīvojas no lauciniekiem ar resnām galvām.

  6. Smiltēns – vēl viens Junkers, ko dabūt pie malas?

  7. Apsveicu Piebaldzeenu – bijusho komjaunieshu aktiivisteli VV3V, veelaak absoluuti izgaazushos Latvijas Republikas izgliitiibas ministreli, un €irokomisaareli kursh izgaaza visus (!!!) projektus – atgaadinaashu, ka vinjsh bija atbildiigs paar situaaciju Aafrikaa. Tagad kaarteejais izgaaztais projekts – ‘Vienotiibas glaabshana’. Rezultaats bija paredzams. Vai tikai man? – nedomaaju. Kur taadi meerglji rodas un kaapeec taadi izbijushie komunistelju meesli tiek vilkti Latvijas politikaa??? Taapeec, ka ar shaadiem urlaam kaa piblgs ir viegli manipuleet????

Draugiem Facebook Twitter Google+