×
Mobilā versija
+7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
1. jūnijs, 2016
Drukāt

Smiltēns būtu gatavs kļūt par premjerministru (2)

Foto: LETAFoto: LETA

Šodien notikušajās partijas “Vienotība” priekšsēdētāja amata kandidātu noslēdzošajās debatēs amata kandidāts Edvards Smiltēns (V) atzina, ka būtu gatavs kļūt par Ministru prezidentu.

Viņš arī atzīmēja, ka viņa kā premjera prioritātes lielā mērā būtu atkarīgas no tā, ko līdz tam brīdim būtu paveikuši jau patlaban valdībā esošie partijas “Vienotība” ministri.

Tomēr viņa kā premjera trīs prioritātes noteikti būtu izglītība, eksports un investīcijas, kā arī drošība, kas turpmāko gadu laikā aktualitāti nezaudēs.

Tikmēr otrs partijas valdes priekšsēdētāja amata kandidāts Andris Piebalgs gatavību kļūt par Ministru prezidentu izteica jau agrāk. Tiesa, šodien notikušajās debatēs viņš nevarēja nosaukt trīs prioritātes, norādot, ka tām ir jābūt visas partijas, nevis viņa personīgajām prioritātēm.

“Vienotības” priekšsēdētāja amata kandidāti – Smiltēns un Piebalgs – šodien diskutēja par līdzšinējo valdības darbu, nacionālajiem un kultūras jautājumiem, kā arī par valsts budžetu un nodokļiem.

Piemēram, jautājumā par nodokļiem abu kandidātu uzskati atšķīrās par mikrouzņēmuma nodokli. Proti, Piebalgs teica, ka šī nodokļa ieviešana bijusi kļūda, bet Smiltēns apgalvoja pretējo, norādot, ka pareizāk būtu turpināt attīstīt minimālo sociālo iemaksu jautājumu, ļaujot strādāt mazajiem uzņēmumiem līdz brīdim, kad tie ir gatavi pāriet uz parasto nodokļu maksāšanas režīmu.

Kā ziņots, “Vienotība” 4.jūnijā pulcēsies uz ārkārtas kongresu, kurā tiks pārvēlēta partijas vadība. Uz partijas priekšsēdētāja amatu kandidēs Smiltēns un Piebalgs, bet “Vienotības” pašreizējā līdere Solvita Āboltiņa uz šo krēslu atkārtoti nepretendēs.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tukša muca tālu skan

  2. Beidziet dzīt jokus!
    Šis te ” lietu kārtotājs” un viduvējība?

Draugiem Facebook Twitter Google+