×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
12. aprīlis, 2016
Drukāt

Smiltēns: partijā noticis lūziens, biedri sagaida pārmaiņas (4)

Foto - Valdis SemjonovsFoto - Valdis Semjonovs

Partijā ir noticis lūziens un partijas biedri sagaida pārmaiņas, intervijā Latvijas Radio otrdienas rītā uzsvēra Edvards Smiltēns, paužot, ka partijas iekšienē tiek diskutēts par diviem iespējamiem kandidātiem partijas priekšsēdētāja amatam.

“Es zinu, ka cilvēki ir gatavi ļoti daudz darīt sabiedrības labā un viņi ir gatavi šobrīd reāli mainīt partiju. Publiskajā telpā izskanējuši divi, arī partijas biedru rindās tiek runāts par diviem kandidātiem, tik daudz, cik esmu dzirdējis,” teica Smiltēns.

Viens no publiski izskanējušajiem kandidātiem ir Smiltēns, bet otrs – Andris Piebalgs.

“Ar soli, ka viņa [esošā līdere Solvita Āboltiņa] nekandidēs uz partijas priekšsēdētāju, un šobrīd jau ir zināms, ka uz posteni varētu pretendēt vairāki kandidāti, iespējams, ar atšķirīgu redzējumu, tad ir skaidrs, ka pārmaiņas partijā notiks. Ikdienā daudz runāju ar partijas biedriem, ir pilnīgi skaidrs, ka šobrīd partijā ir tas lūziens noticis un viņi arī šīs pārmaiņas sagaida,” pauda Smiltēns.

Pēc 4.maija ir plānotas reģionālās diskusijas. Visa organizācija esot apņēmības pilna mainīties.

“Es uzskatu, ka politikā ir jānotiek paaudžu nomaiņai, ir ļoti daudz jaunu cilvēku partijas rindās, varbūt šobrīd mazāk pazīstami, lai viņi veiktu šo paaudžu nomaiņu. Man ir iekšēja sajūta, ka “Vienotība” nav zaudējusi savus atbalstītājus, viņi ir samulsuši no tā, ko redzējuši pēdējos mēnešos. [..] Vecākās paaudzes biedrus… ir ļoti kompetenti cilvēki, nekad neesmu uzskatījis, ka pārmaiņām jānotiek strauji, notīrot galdu un sākot visu no nulles, bet tas, ka paaudžu nomaiņai “Vienotībā” ir jānotiek, tam es pilnīgi piekrītu,” teica Smiltēns.

Pēc viņa ieskata, būtu jānodefinē daudz skaidrāk noteikumi, kā partijas biedriem rīkoties, it sevišķi Saeimas frakcijas un valdības kolēģiem. Pēc viņa vārdiem, cerība un enerģija partijā esot milzīga.

“Ja katrs sāk darīt to, ko grib, tad sāk veidoties anarhija. Manuprāt, tieši šī iemesla dēļ mēs esam ļoti straujā laikā zaudējuši nopietnas pozīcijas, kuras mums būtu palīdzējušas labāk cīnīties par tām prioritātēm, kuras mēs uzskatām par galvenajām, ko no mums sagaida sabiedrība,” sacīja Smiltēns.

Jau ziņots, ka “Vienotības” priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa svētdien paziņoja, ka nekandidēs uz politiskā spēka priekšsēdētājas amatu. Āboltiņa “Vienotību” vada kopš izveidošanas 2011.gada martā, apvienojoties partijām “Jaunais laiks”, “Pilsoniskā savienība” un “Sabiedrība citai politikai”.

Jaunākā “Latvijas Faktu” aptauja liecina, ka martā populārākā bija Zaļo un zemnieku savienība (ZZS), kuru atbalstīja 20% vēlētāju, “Saskaņu” – 17,9%, Nacionālo apvienību – 9% vēlētāju, bet “Vienotību” atbalstītu 5,5% respondentu.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Smiltēn,NEDOD DIEVS,ja Āboltiņa IELIKS jūs savā vietā !!Jūs nu būtu tā “jaunā”paaudze ar vecās Āboltiņas domāšanu !!??Kas tas velns parāvis par vārdu “LŪZIENS”?Partijā ESOT ANARHIJA? kur JŪS DZĪVOJAT? Partijā ir totāls autoritārisms no Āboltiņas !!Izskatās arī,ka jūsu sapnis kā Solvitai ir ZKorejas situācija? Nekāda lauziena,lūziena,salūziena utt.NAV un izskatās,ka NEBŪS ar jūsu abu un Co plāniem par 4.jūniju.Āboltiņa,jūs un jūsu pretīgā Co atklāti slepkavojat Vienotību !!Nožēlojami,ka jus savā vecumā JAU esat apguvis perfekti ERZACPOLITIKAS ideoloģiju un darbošanos SAVĀ labā,NE VALSTS !!

  2. Tas nozīmē, ka lūziena rezultātā šis politprojekts ir salūzis un izmetams politisko atkritumu urnā, vēlams- tajā, kas domāta kaitīgajiem, toksiskajiem atkritumiem domātajā, noglabājams drošā glabātuvē, lai vairs neindē valsts vidi!

  3. Pārmaiņas būs! 4,5% nākamajās vēlēšanās.
    Kopš 2 kariem latvieši nav pieredzējuši tādu emigrāciju, kā Vienotības (Jaunā laika) valdīšanas laikā. Varbūt beidzot pietiks?

  4. ..lūziens…?

Draugiem Facebook Twitter Google+