×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
27. decembris, 2015
Drukāt

Smiltēns: Pašlaik grūti prognozēt valdības veidošanas tālākās sarunas (2)

Foto-LETAFoto-LETA

Ilze Viņķele un Saeimas deputāts Edvards Smiltēns.

Pašlaik ir gūti spriest par tālākām sarunām saistībā ar jaunās valdības veidošanu, aģentūrai LETA sacīja “Vienotības” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns. Viņš uzsvēra, ka prioritāri nepieciešams panākt vienošanos par darāmajiem darbiem.

Smiltēns uzsvēra, ka sarunu gaita atkarīga no partijas deleģēto sarunvedēju izšķiršanās.

Politiķis arī atturējās prognozēt, vai partijas līdere Solvita Āboltiņa “Vienotības” iekšējā balsojumā būs saņēmusi vairākuma atbalstu kļūšanai par “Vienotības” Ministru prezidenta amata kandidātu. Balsojums paredzēts līdz rītdienai, 28.decembrim.

Vēl pirms balsojuma tika prognozēts, ka Āboltiņa iegūs vairākuma atbalstu savai kandidatūrai.

Frakcijas priekšsēdētāja vietnieks uzsvēra, ka koalīcijas partneriem primāri nepieciešams vienoties par darāmajiem “degošajiem” darbiem iedzīvotāju labklājības celšanai. Nedrīkst pieļaut situāciju, ka atsevišķi jautājumi tiek “iebetonēti” un tos pat nav iespējams apspriest. Piemēram, nepieciešams diskutēt par reģionālās reformas jautājumu un iespējamām nodokļu izmaiņām.

“Vienotības” prioritāte ir demogrāfijas jautājumi, taču atšķirībā no nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK Smiltēna pārstāvētā partija vēlas koncentrēties uz citādāku atbalsta formu, izmantojot nodokļu atlaides, skaidroja politiķis.

Jau vēstīts, ka “Vienotība” līdz 28.decembrim veiks frakcijas un valdes balsojumu par vienīgo šī politiskā spēka izvirzīto Ministru prezidenta amata kandidātu – Āboltiņu.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Tiešām ir apnikusi tādu smiltēnu vāvuļošana un Āboltiņas ambīciju bīdīšana, nerēķinoties ar sabiedrības
    viedokli. Ja V nevar atrast jēdzīgu premjera kandidātu, tad valstī tāds ir: tā ir Vaira -Vīķe Freiberga, cilvēks, kas sevi pierādījis prezidenta amatā, labi pārzina visu politikas virtuvi, ir gudra un pietiekoši
    stingra, lai noliktu pie vietas visus lielos partiju kombinatorus un mahinatorus. Bet galvenais, tas ir cilvēks, kas domā par valsti un sabiedrības interesēm ar eiropeisku un pasaules redzējumu uz problēmām. Tas ir pat labi, ka viņa nav nevienā partijā. Labāku premjera kandidātu jūs neatradīsiet!

  2. Kā apnikusi tā penterēšana par ” darāmajiem darbiem” !
    Jaunas valdības gadījumā Straujuma taču nāks uz saeimu, drīz šis puisis vairs nebūs frakcijas vadītājas vietnieks, redzēsim, kurā valdē vai padomē tiks nominēts?

Draugiem Facebook Twitter Google+