×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
3. maijs, 2017
Drukāt

Smiltēns: Saistībā ar nodokļu reformu ir riskanti plānot ienākumus no ēnu ekonomikas mazināšanās (4)

Saeimas deputāts Edvards Smiltēns  Foto - LETASaeimas deputāts Edvards Smiltēns Foto - LETA

Saistībā ar nodokļu reformas īstenošanu ir ļoti riskanti plānot ienākumus no ēnu ekonomikas mazināšanās un ekonomikas izaugsmes, šodien pēc koalīcijas sadarbības padomes sēdes žurnālistiem sacīja partijas “Vienotība” priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns.

Viņš atgādināja, ka Finanšu ministrijas (FM) plāni paredz saistībā ar nodokļu reformas īstenošanu kā vienus no kompensējošiem mehānismiem noteikt ieguvumus no ekonomikas izaugsmes un ēnu ekonomikas mazināšanās.

Koncepcijā paredzētais kompensējošo mehānismu kopums ir ticības jautājums, norādīja Smiltēns. Viņš vērsa uzmanību, ka, veicot nodokļu reformu, kopā ir jākompensē 462 miljoni eiro. No šīs summas kā nozīmīgs naudas avots tiek minēta akcīzes celšana, taču no tās tiks iegūti tikai apmēram 40 miljoni eiro, kas ir mazāk nekā 10% no nepieciešamās summas, vērsa uzmanību politiķis.

Līdz ar reformas īstenošanu budžeta deficīts pieaugs par 170 miljoniem eiro un to veidos aizdota nauda, piebilda “Vienotības” priekšsēdētāja vietnieks.
Kā ziņots, FM vadībā sagatavotais nodokļu reformas pamatnostādņu projekts šodienas valdības sēdē tiks skatīts, taču “Vienotība” to neatbalstīs vai arī nepiedalīsies konkrētajā balsojumā.

Kā šodien pēc koalīcijas sadarbības padomes sēdes sacīja Kučinskis, tikšanās laikā tika daudz runāts “par vienotu un nevienotu izpratni” saistībā ar izstrādāto plānu. Galu galā reformu plāns šodien valdībā tiks skatīts, taču “Vienotība” tiek aicināta sēdes laikā konkrēti fiksēt jautājumus, par kuriem nepieciešamas papildu diskusijas, lai koalīcijas partneriem tie būtu skaidri.

Smiltēns žurnālistiem pastāstīja, ka “Vienotības” ministri reformu plānu šodien vai nu neatbalstīs vai arī nepiedalīsies balsojumā par to.

Kā vienu no līdz galam neatrisinātajiem nodokļu reformas punktiem Smiltēns minēja, piemēram, neskaidro veselības aprūpes finansējuma avotu. Viņš uzsvēra, ka “Vienotība” nav gatava virzīt uz Saeimu tāda nodokļu plāna projektu, kas ir balstīts “uz ticību”, nevis uz reāliem aprēķiniem.

Kā ziņots, “Vienotības” Saeimas frakcijas vadītāja Solvita Āboltiņa jau vakar atzina, ka “Vienotība” neatbalstīs nodokļu reformas pamatnostādnes, kamēr tās nebūs kvalitatīvi izstrādātas. Vienlaikus gan Āboltiņa, gan “Vienotības” līderis Andris Piebalgs pauda, ka “Vienotība” atbalsta šo valdību.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. ēnu ekonomika sarkana, sarkanie lumpeņi to nemazinās

  2. ka vajadzīgā nauda no ēnu ekonomikas magiskās samazināšanās kautkādigi uzpeldēs nepietiek. Titanikas kapteinis ticēja ka vińa kugis nav gremdējams.

  3. Ja šie ZZS plāni pildīt valsts maku Atbildēt

    Ar ēnu ekonomikas samazināšanos neizdosies un nav nekādas, nekādas garantijas, ka izdosies, ZZS būs sekmīgi uzdzinusi valsts kugi uz klintīm. To tad varētu saukt par “augstāko pilotāžu” Stratēgiska plānošana. Bravo!

  4. Ir riskanti samazināt IIN uz citu nodokļu palielināšanas rēķina.

Draugiem Facebook Twitter Google+