Latvijā
Politika

Smiltēns: “Vienotība” nevar ietekmēt Lemberga atrašanos pie koalīcijas galda 16

Saeimas deputāts Edvards Smiltēns Foto – LETA

Partija “Vienotība” nevar ietekmēt Ventspils mēra Aivara Lemberga (“Ventspilij un Latvijai”) atrašanos vai neatrašanos pie koalīcijas galda, jo tāds ir Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) lēmums, intervijā Latvijas Radio sacīja “Vienotības” priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns.

Smiltēns teica, ka “Vienotības” alternatīva ir strādāt valdībā ar “Saskaņas centru” vai iet strādāt opozīcijā. “Tās izvēles ir skarbas, mums nākas sadarboties ar tiem, ar kuriem vispār tas ir iespējams,” sacīja Smiltēns.

Vaicāts, vai pēc tā dēvēto “oligarhu sarunu” publiskošanas ir mainījušās attiecības koalīcijas spēku starpā, Smiltēns norādīja, ka visu laiku esot situācija, kad pastāv divas valdības. “[..] mēs vienmēr esam ar muguras smadzenēm sajutuši, ka ir situācija, kad pastāv divas valdības – viena de facto un viena de jure. Esot valdībā un strādājot koalīcijā, ir vieni sadarbības partneri, bet visu laiku notiek kaut kādas kulāru sarunas un tu jūti spiedienu no malas,” sacīja Smiltēns.

Kā vienu no piemēriem, kad bijusi šāda ietekme, viņš minēja grozījumus Kredītiestāžu likumā. “Vienotība” vienmēr cenšoties “izķert” šādus gadījumus.

Kā apgalvoja Smiltēns, vienā no iepriekšējām Saeimām bija redzams, ka alternatīvā koalīcija atsevišķos balsojumos veidojas ZZS ar “Saskaņu”. Šajā Saeimā grozījumi Kredītiestāžu likumā tika “dzīti cauri ar “Saskaņas” atbalstu”. Minēto likumprojektu atbalstīja 56 deputāti no ZZS, nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK, “Saskaņas” un “No sirds Latvijai”. Pret bija 20 parlamentārieši, tostarp “Vienotības” deputāti.

“Šī te saspēle vienmēr notiek un mums ar to jāstrādā,” teica Smiltēns, piebilstot, ka, aizejot opozīcijā, nebūtu iespējams paveikt partijas iecerēto.

LA.lv