×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
6. jūlijs, 2017
Drukāt

Smiltēns: “Vienotība” nevar ietekmēt Lemberga atrašanos pie koalīcijas galda (27)

Saeimas deputāts Edvards Smiltēns Foto - LETASaeimas deputāts Edvards Smiltēns Foto - LETA

Partija “Vienotība” nevar ietekmēt Ventspils mēra Aivara Lemberga (“Ventspilij un Latvijai”) atrašanos vai neatrašanos pie koalīcijas galda, jo tāds ir Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) lēmums, intervijā Latvijas Radio sacīja “Vienotības” priekšsēdētāja vietnieks Edvards Smiltēns.

Smiltēns teica, ka “Vienotības” alternatīva ir strādāt valdībā ar “Saskaņas centru” vai iet strādāt opozīcijā. “Tās izvēles ir skarbas, mums nākas sadarboties ar tiem, ar kuriem vispār tas ir iespējams,” sacīja Smiltēns.

Vaicāts, vai pēc tā dēvēto “oligarhu sarunu” publiskošanas ir mainījušās attiecības koalīcijas spēku starpā, Smiltēns norādīja, ka visu laiku esot situācija, kad pastāv divas valdības. “[..] mēs vienmēr esam ar muguras smadzenēm sajutuši, ka ir situācija, kad pastāv divas valdības – viena de facto un viena de jure. Esot valdībā un strādājot koalīcijā, ir vieni sadarbības partneri, bet visu laiku notiek kaut kādas kulāru sarunas un tu jūti spiedienu no malas,” sacīja Smiltēns.

Kā vienu no piemēriem, kad bijusi šāda ietekme, viņš minēja grozījumus Kredītiestāžu likumā. “Vienotība” vienmēr cenšoties “izķert” šādus gadījumus.

Kā apgalvoja Smiltēns, vienā no iepriekšējām Saeimām bija redzams, ka alternatīvā koalīcija atsevišķos balsojumos veidojas ZZS ar “Saskaņu”. Šajā Saeimā grozījumi Kredītiestāžu likumā tika “dzīti cauri ar “Saskaņas” atbalstu”. Minēto likumprojektu atbalstīja 56 deputāti no ZZS, nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK, “Saskaņas” un “No sirds Latvijai”. Pret bija 20 parlamentārieši, tostarp “Vienotības” deputāti.

“Šī te saspēle vienmēr notiek un mums ar to jāstrādā,” teica Smiltēns, piebilstot, ka, aizejot opozīcijā, nebūtu iespējams paveikt partijas iecerēto.

Pievienot komentāru

Komentāri (27)

 1. Smiltēn, bērna ģīmītis un bērna prāts… kā bija ar to bloķēšanos ar Saskaņu, lai par prezidentu neievēlētu Egilu Levitu, bet Vienotībai ietirgotu premjera krēslu? Beigās jūs uzmeta, nedabūjāt arī to,vāji komersanti jūs esat. Un viens otra vērti! Politiskais tirgus, vai zinies…

 2. “Zalajiem” cekistiem un vinu sabiedrotajiem no kremla cekistu politiskas apvienibas Vienota Launuma Imperija & GKR & Bela Russ nav jaatrodas pie galda,bet gan cietuma kameras.

 3. ZZS smirdoņiem ir knapi 15% no Saeimas. Priekš kam tāda auklēšanās ar viņiem?

 4. NEGRIB TIKT VAĻĀ NO LEMBERGA UN VISS!!! Koalīcija NAV KOREKTA – VIŅAM TUR NAV JĀBŪT!!!! Par kādu sadarbību ar Sudrabu un Saskaņu runā Smiltēns, ja šie kadri ir kopā ar Krieviju???Katrs PERSONĪGI VAR BIEDROTIES AR KO GRIB, TAČU VESELU VALSTI VIRZĪT SAVĀ PATIKAS ZONĀ IR NEDEVĪBA!?? Par tādām darbībām ir JĀSODA AR BARGU SODA MĒRU!!! KĀPĒC TAD ATJAUNOJA LATVIJAS VALSTI?!!! KAS VISPĀR NOTIEK???

 5. Vai tiešām tik daudziem latviešiem tā rusofīlā Brigmaņa-Lemberga čekistu banda patīk ?

 6. Nevarošie politikā nav vajadzīgi!

 7. [ Domāju, ka viņu laikam politikā ir jābeidzas.]
  Es arī tā domāju. Nellijas Ločmeles un žurnāla “IR” laikam

  Neatklātii informācijas avoti. Aktieru ierunāti teksti. Visam tam nav vērtības vairāk kā daiļliteratūrai. Bet ņemot vērā šī daiļdarba raksturu, varbūt tiešām varētu sanākt kriminalprocess par goda un cieņas aizskaršanu.
  Attiecībā uz AL: Ventspilnieki savu attieksmi pret viņu ir pauduši ievēlot atkārtoti par mēru.

 8. Nav pat manīti kaut vismazākie mēģinājumi ietekmēt!!

 9. Visspēcīgais Lembergs un vārgā Vienotība!

 10. Trīs lietas-labas lietas Atbildēt

  Vienotībai ir vēl trešā izvēle-sekot Tautas partijas piemēram!

 11. Mēģināts nav zaudēts Atbildēt

  Nevis nevar,bet pat nemēģina!

 12. Rakstīt komentārus un aplikt tos, kas cenšas godprātīgi darīt, ikvienam ir drosme un gudri padomi, bet,kad pienāk vēlēšanas un ir iespēja no politikas izmēst visus,kas Latviju apzaguši, grāvuši un degradējuši, tad ir pretēja aina, Liela daļa vispār neaiziet uz vēlēšanām, bet otra daļa nobalso tieši par šiem shēmotājiem un zagļiem. Tāpēc padomājiet par savu katra rīcību.

 13. Protams, jo Lembergs to vietu ir nopircis.

 14. Nu lūk – te kārtējo reizi parādās, kas ir TB/LNNK !
  Smiltēn, bet šobrīd situācija ir tāda, ka šo Saeimu var tauta “iznest ar kājām pa priekšu”, ja kāds sāks čupoties ar Saskaņu un mēģinās izveidot kopēju valdību ! Laikam laiks ārkārtas vēlēšanām ir nobriedis , jo Vienotība arī nav pūkaina !

 15. Kā tas ir – nevarat ietekmēt????!!! Vai tad Lemberga partija “Latvijai un Ventspilij” ir Saeimā? Cik mandātu viņiem ir? Vai viņi ir koalīcijā? Nav? Tad ko koalīcijas sanāksmēs meklē Lembergs? Kāda statusā viņš tur atrodas?
  Lūdzu skaidrojumu! Un tūlīt!
  Varbūt ZZS var uzaicināt uz koalīcijas sanāksmēm jebkuru klibo Žoru no kaimiņu pavārtes un jūs visi paklausīgi sēdēsiet ar viņu pie viena galda un uzklausīsiet viņa runas??? Kas jums tur notiek? Kaut kādu korišu saiets?
  Kas meklējams Lembergam koalīcijas sanāksmēs? Attiecībā pret Saeimu, Lembergs ir nekas, apaļa nulle.
  Tad varbūt es arī varu ierasties koalīcijas sanāksmē un izteikt savus apsvērumus???

  • Nu nav nulle – atliek tikai parādīt zilo burtnīciņu – tā visi apklust un piekrītoši māj ar galvu – mēs te, mēs tur – kā Vējonis bez domām un runas …

   • Tad atliek secināt, ka arī pati Vienotība ir tajā burtnīciņā iekšā. :))))) Jā, nu, tād nekā. Čuššš.
    Zilā burtnīciņa acīmredzot ir caurlaide visur un vienmēr, tās priekšā atveras jebkuri vārti un noliecas visas galvas.
    Paskatieties uz to Smiltēnu bildē! Cik apjucis un nelaimīgs izskatās, nevarot neko ietekmēt. :))))
    Kā Zatlers iedomājas vēlētāju atbildību/izvēli, ja visu valstī nosaka Lemberga zilā burtnīciņa? :))))) Mēs te varam vispār neviens neiet uz vēlēšanām. Zilajā burtnīciņā viss ir sagrafēts un sanumurēts, un viss notiks tieši tā.
    Uhtī, kas mums par varenu valsti, ko var pārvaldīt viena vienīga zilā burtnīciņa.
    Kas ir tie, kas tajā zilajā burtnīciņā? Lūk, tos gan derētu atšaut tieši pēc zilās burtnīciņas, bez tiesas un taisnības. Par tādiem cilvēkiem tiesu spriest ir lieka laika un līdzekļu tērēšana, viņi nav to vērti.

    • papildus pilsonis Atbildēt

     Lai cik nožēlojami tas ir – tēma ir saprasta un ”lielamatu” aprindu stostīšanās ap kāda Rīgas kroga viesu pļāpašanas un ietekmes dalīšanu, un amatu bīdīšanu, un izsviešanu no amatiem ( izbalsošana ) to norāda.
     To nesaprot vai negrib saprast valsts varas struktūras – prokuratūra, drošibnieki un pat Saeimas deputāti – savādāk jau būtu sasaukta Saimas ārkārtas sēde par šo jautājumu – bet pilnīgs klusums…Pilnīgs…

     • Viss skaidrs – zilā burtnīciņa. Visi, kam mutes ciet vai kas lokās kā nēģi uz pannas, tātad ir iegrāmatoti zilajā burtnīciņā.
      Ja godīgi, nemaz nezināju par to zilo burtnīciņu. Nu man viss skaidrs, nevajag nekādu KNĀBi, ne izmeklēšanu.

 16. Kāpēc nevar ietekmēt? Brīdiniet ZZS , ka sarunas notiks bez Lemberga klātbūtnes.

 17. Ak, vai Smiltēn! Tādu gļēvumu un nevalstisku stāju!

 18. Ak, vai Smiltēn! Tādu gļēvumu in.nevalstisku stāju!

 19. Ak, Smiltēn, arī Jums nav valstsvīra stājas, lai norobežotos no bandītiem – Latvijas valsts izzadzejiem in sabiedrības pazemotājiem. Kāda velna pēc Jūs rai Saeimā esat vajadzigs, ja solidarizējaties ar bandītiem?

 20. Tas ir politiski gļēvi – nē un viss – šjā mājā, telpā 3 A nav vietas vai varbūt tā negrib?

 21. Muļķības!
  Var gan – uztaisiet mazākuma valdību kopā ar reģionāliem un Sudrabu, kas neko nevarēs īpaši ietekmēt.

Draugiem Facebook Twitter Google+