×
Mobilā versija
+5.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
31. jūlijs, 2012
Drukāt

Smiltīs joprojām pa uzvaras taku

plavinsmedins_vs_174

Mačam gatavojāmies nopietni, lai neietu kā pa viļņiem – tā vakar pēc otrās uzvaras pludmales volejbola olimpiskajā turnīrā Londonā sacīja Aleksandrs Samoilovs un Ruslans Sorokins. Viņi bez grūtībām ar 2:0 (21:13, 21:10) pārspēja Frīdomu Čiju un Grantu Goldšmitu no Dienvidāfrikas Republikas.

 

Ja vakarā amerikāņi Džeikobs Gibs un Šons Rozentāls pārspēja poļus Gžegožu Fijaleku un Mariušu Prudelu, tad Latvijas duetam nodrošināta vieta astotdaļfinālā.

 

Parocīgi pretinieki

“LA” jau ziņots, ka Jānis Šmēdiņš un Mārtiņš Pļaviņš olimpisko turnīru iesāka ar saspringtu uzvaru trijos setos pret vāciešiem Jonatanu Erdmanu un Kaju Matisiku. “Mums bija labāka aizsardzība un lielāks cīņas spars,” sprieda Jānis Šmēdiņš, kuram tūlīt bija jādodas uz dopinga kontroli. “Satraukums ir nedaudz lielāks nekā Pasaules kausa spēlēs, bet neko darīt – te jārāda viss, kas gadu gaitā paveikts treniņos. Viņi mums ir parocīgi pretinieki – vienmēr uzvaram, bet tikai trijos setos, tādēļ zinājām, ka cīņa būs līdzvērtīga.”

Atklāšanas ceremonijā izskatījās, ka Mārtiņš Pļaviņš karogu nes pārāk zemu. Pats paskaidroja, ka, iesoļojot stadionā, uzpūta vējš un karogs sapinās. Bijis strikti norādīts kātu turēt jostā, tādēļ karogu vēzēt bijis pagrūti. “Atklāšana bija daudz pārdomātāka nekā Pekinā, nenācās ilgi nīkt, un karogu dabūju tikai 50 metrus pirms stadiona, nevajadzēja turēt ilgi. Guvām ļoti labas emocijas,” priekā dalījās Mārtiņš Pļaviņš.

Abu treneris Aigars Birzulis norādīja, ka Ermanda un Matisika vienīgā taktiskā kļūda bija risks servēs. Vācieši servējot kļūdījās 12 reizes, latvieši – piecas. “Ja viņi būtu servējuši piesardzīgāk, mums uzbrukumā klātos daudz grūtāk,” sprieda Birzulis.

“Te smiltis ir dziļas, neviens nevar augstu uzlēkt, tādēļ jāspēlē ar spēku. Mums jau patīk uzripināt pa tukšām vietām, bet te tādas bumbas lielākoties paliek spēlē. Tāpēc pirmajā setā bija vairāk kļūdu, bet otrajā pārorientējāmies, un tas deva rezultātu,” piebilda Pļaviņš.

 

Karalis Lauva

Samoilovs un Sorokins vakar tikai pašā mača sākumā atļāva dienvidafrikāņiem papriecāties par nonākšanu vadībā un tad ātri parādīja spēku samērus. DĀR volejbolisti šogad piedalījušies trijos Pasaules kausa izcīņas posmos, taču līdz pamatturnīram nav tikuši. Par zaudējumu viņi neizskatījās sašutuši, saprotot savu vietu šajās spēlēs. Frīdoms Čija atzina, ka latvieši cīnījušies labāk nekā pasaules ranga līderi Gibs un Rozentāls, pret kuriem viņi divos setos guva vien 21 punktu.

“Varbūt spēlējām mazliet nopietnāk nekā amerikāņi. Treneris teica, lai koncentrējamies, citādi būs grūti, ja sāks iet kā pa viļņiem – ja nolaidīsies, nevar zināt, vai tiksi atkal viļņa augšpusē. Laukumā gājām it kā pret amerikāņiem,” tā Aleksandrs Samoilovs.

“Vieglu spēļu nav,” Ruslans necēla degunu gaisā, tomēr piebilstot, ka šaubu par uzvaru neesot bijis ne mirkli. “Šodien mums bija labāks uzbrukums, mazāk kļūdu nekā pirmajā spēlē.” Otrajā setā, kad rezultāts bija 16:9, mūsējie paņēma pārtraukumu un vēlāk skaidroja, ka pēc trim pieļautajām kļūdām vajadzēja brīdi, lai saņemtos un galotni nospēlētu akurāti. Viņi nedomājot par to, ka beigās var iznākt punktu skaitīšana, jo grib grupā uzvarēt visās trijās spēlēs.

Aleksandrs Samoilovs: “Par turnīru kopumā kaut ko grūti prognozēt. Atceros, ka Pekinā izteikti favorīti izslēgšanas spēlēs piedzīvoja negaidītus zaudējumus vājākiem pretiniekiem. Mūsu mērķis ir uzvarēt katrā mačā. Par sešām labākajām komandām uzskatu abus amerikāņu un brazīliešu pārus, holandiešus un vāciešus. Kopā ar abiem latviešu duetiem būtu ideāls astoņnieks.”

Savas atraktivitātes dēļ viņš kļuvis par publikas mīluli. Spēles informators regulāri Sašu sauc par Lion King jeb Lauvu karali. Kad viņu pirms spēles izsauca laukumā, Samoilovs izskrēja un nokrita ceļos – kā futbolists pēc vārtu guvuma. Skatītāji to uzņēma ar skaļām ovācijām. Iecienīts ir arī otrs mūsu pāris, kuri aizsardzībā cīnās par katru bumbu.

 

Divi debitanti

Šodien smilšu laukumā atkal dosies Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš, kuru pretinieki būs Igors Ernandess un Hesuss Viljafans no Venecuēlas. Spēle sāksies pulksten 16.30 pēc Latvijas laika. Pirms viņiem citos sporta veidos startēs divi mūsu olimpiskie debitanti. Pulksten 11.30 Konstantīns Ovčiņņikovs džudo svara kategorijā līdz 81 kg mērosies spēkiem ar brazīlieti Leandro Žiljero, pusstundu vēlāk peldētājam Uvim Kalniņam sāksies priekšsacīkstes 100 m brīvajā stilā.

 

OLIMPISKĀS SPĒLES

PLUDMALES VOLEJBOLS

D grupa

* Samoilovs/Sorokins – Čija/Goldšmits (DĀR) 2:0 (21:13, 21:10).

1. Samoilovs/Sorokins 4 punkti (2 spēlēs), 2. Gibs/Rozentāls (ASV) 2 (1), 3. Čija/Goldšmits 2 (2), 4. Fijaleks/Prudels (Polija) 1 (1).

* Pļaviņš/Šmēdiņš – Erdmans/Matisiks (Vācija) 2:1 (19:21, 23:21, 15:9).

1. Pļaviņš/Šmēdiņš 2 (1), 2. Numerdors/Šuils (Nīderlande) 1 (1), 3. Ernandezs/Viljafans 1 (1), 4. Erdmans/Matisiks (Vācija) 1 (1).

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+