Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Evelīna, Mētra, Aurēlija
Svētdiena, 26. februāris, 2017
19. oktobris, 2014
Drukāt

Smiltsērkšķu platības šogad augušas par apmēram 35 hektāriem

Foto-LETAFoto-LETA

Smiltsērkšķu platības šogad Latvijā kopumā ir palielinājušās par apmēram 35 hektāriem, aģentūrai BNS pastāstīja Smiltsērkšķu audzētāju apvienības vadītājs Andrejs Brūvelis.

Viņš norādīja, ka Latvijā smiltsērkšķu platības ik gadu pieaug par apmēram 20-30 hektāriem, taču šogad stādījumu platība ir pieaugusi straujāk, jo kāds itāliešu uzņēmējs Madonas apkaimē sācis audzēt smiltsērkšķus 20 hektāru platībā.

Tāpat Brūvelis atzīmēja, ka pieprasījums pēc smiltsērkšķiem ir liels un nozarei ir attīstības perspektīvas arī turpmāk.

Viņš pastāstīja, ka šis ir pirmais gads, kad smiltsērkšķu audzētāji produkciju vairāk eksportē, nekā pārdod vietējā tirgū, proti, šogad eksports veidoja apmēram 60% no kopējās saražotās produkcijas. Smiltsērkšķu produkcija galvenokārt tiek vesta uz Vāciju, kā arī uz Zviedriju.

Smiltsērkšķu audzētāju apvienības darbības mērķis ir smiltsērkšķu kultūras attīstība, to audzēšanas un pārstrādes popularizēšana. Apvienība sniedz konsultācijas tiem, kas vēlas nodarboties ar smiltsērkšķu un to stādu audzēšanu, kā arī pilnveidot smiltsērkšķu audzēšanas metodes.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+