Mobilā versija
Brīdinājums -0.4°C
Evija, Raita, Jogita
Sestdiena, 3. decembris, 2016
19. oktobris, 2014
Drukāt

Smiltsērkšķu platības šogad augušas par apmēram 35 hektāriem

Foto-LETAFoto-LETA

Smiltsērkšķu platības šogad Latvijā kopumā ir palielinājušās par apmēram 35 hektāriem, aģentūrai BNS pastāstīja Smiltsērkšķu audzētāju apvienības vadītājs Andrejs Brūvelis.

Viņš norādīja, ka Latvijā smiltsērkšķu platības ik gadu pieaug par apmēram 20-30 hektāriem, taču šogad stādījumu platība ir pieaugusi straujāk, jo kāds itāliešu uzņēmējs Madonas apkaimē sācis audzēt smiltsērkšķus 20 hektāru platībā.

Tāpat Brūvelis atzīmēja, ka pieprasījums pēc smiltsērkšķiem ir liels un nozarei ir attīstības perspektīvas arī turpmāk.

Viņš pastāstīja, ka šis ir pirmais gads, kad smiltsērkšķu audzētāji produkciju vairāk eksportē, nekā pārdod vietējā tirgū, proti, šogad eksports veidoja apmēram 60% no kopējās saražotās produkcijas. Smiltsērkšķu produkcija galvenokārt tiek vesta uz Vāciju, kā arī uz Zviedriju.

Smiltsērkšķu audzētāju apvienības darbības mērķis ir smiltsērkšķu kultūras attīstība, to audzēšanas un pārstrādes popularizēšana. Apvienība sniedz konsultācijas tiem, kas vēlas nodarboties ar smiltsērkšķu un to stādu audzēšanu, kā arī pilnveidot smiltsērkšķu audzēšanas metodes.

Pievienot komentāru

"Mežvidu" tomātu karaļi pārstrādās arī ogas un kaņepesSIA "Latgales dārzeņu loģistika" plāno paplašināt siltumnīcas un attīstīt ogu un pat kaņepju pārstrādi.
Gribējām, kā labāk, sanāk, kā vienmēr (5)Iecere no nākamā gada 1. janvāra noteikt minimālo sociālās apdrošināšanas iemaksu līmeni izpelnījusies ievērojamu pretestību, jo uzņēmēji brīdina, ka labie nodomi var beigties ar bēdīgām sekām.
Pasaulē
Vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku. Vietējam maksā minimālo, viesim – vidējo algu! (22)Jau šobrīd vairākās nozarēs katastrofāli trūkst darbinieku – šoferu, IT speciālistu, pārdevēju, pavāru
Draugiem Facebook Twitter Google+