×
Mobilā versija
Brīdinājums +29°C
Rozālija, Roze
Trešdiena, 18. jūlijs, 2018
15. novembris, 2016
Drukāt

Smirdbumba pret Lāčplēša dienu (47)

Foto LETAFoto LETA

Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) sākusi pārbaudi par Krievijas televīzijas kanāla NTV reportāžu no Lāčplēša dienas lāpu gājieniem. Šajā sižetā tā autors Andrejs Hramcovs apgalvo, ka Lāčplēša dienas gājienu dalībnieki skandējuši saukli “Latviju latviešiem!”. Uzfilmētajā materiālā no gājienu norises gan nekas tāds nav dzirdams, bet tas netraucē autoram spriedelēt, ka Eiropai šādi pasākumi ir nepieņemami, un vilkt paralēles ar nacistisko Vāciju. Sižeta turpinājumā kā vienīgais eksperts uzstājas Aleksandrs Gapoņenko, kurš apgalvo, ka šie lāpu gājieni tiekot finansēti no valsts budžeta. “Tātad valsts vara atzinusi uguns pielūgšanu, lāpu gājienus un saucienus “Latviju – latviešiem!” par oficiālo reliģiju,” spriež Gapoņenko.

Tikai dažas minūtes garais sižets rada virkni jautājumu. Ja reiz gājienu dalībnieki klieguši nacistiskus saukļus, kādēļ tas nav nofilmēts? Uz kāda pamata tiek balstīts apgalvojums, ka krievvalodīgiem rīdziniekiem lāpu gājiens rada asociācijas ar nacistisko Vāciju? Kādēļ žurnālists bez pārbaudīšanas pieņem Gapoņenko apgalvojumus, ka gājieni tiek finansēti no valsts budžeta? Kādēļ nav gājienu organizatoru vai dalībnieku viedokļa? Vēlējos tos uzdot pašam sižeta autoram, bet Hramcovs telefonsarunā paskaidroja, ka komentārus sniegs tikai tad, kad būs saņēmis sava režisora atļauju.

Ekrānšāviņš no NTV sižetaEkrānšāviņš no NTV sižeta

Žurnālists Andrejs Hramcovs reportāžā par Lāčplēša dienas atzīmēšanu velk paralēles ar nacistisko Vāciju un spriedelē, ka Eiropai šādi pasākumi ir nepieņemami.

Lāčplēša dienā Rīgā notika vairāki lāpu gājieni, bet organizatori noliedz NTV sižetā izteiktos apgalvojumus. “Mums vispār nav nekāda budžeta, cilvēki paši nāca ar savām lāpām,” teica Rolands Fedotovs, kurš rīkoja studentu gājienu. Savukārt “Daugavas vanagu” pārstāvis Jānis Atis Krūmiņš, kurš rīkoja vērienīgāko gājienu, nelielu atbalstu saņēmis no Nacionālās apvienības politiķiem, lai nodrošinātu lāpas tiem dalībniekiem, kas ieradušies bez tām. Taču tie bijuši ziedojumi no NA kā organizācijas un atsevišķiem politiķiem, bet ne no valsts budžeta.

“Mūsu publiku galvenokārt veido skolēni ar saviem skolotājiem, pasākumu uzrauga policisti, tādēļ nekādi radikāļu izlēcieni nemaz nebūtu iespējami. Rīkoju šādus gājienus vairākus gadus, un nekad nav bijis nekādu incidentu,” uzsvēra J. A. Krūmiņš. Tomēr ar katru gadu Lāčplēša dienas svinības pulcē arvien lielāku dalībnieku skaitu, tādēļ šis datums kļūst interesantāks arī radikāļiem. Piemēram, Igors Šiškins šogad bija nolēmis rīkot lāpu gājienu uz tā saukto “uzvaras pieminekli” Pārdaugavā. Drošības apsvērumu dēļ šim pasākumam netika dota atļauja, bet Šiškins ar atbalstītājiem plānoja doties neoficiālā gājienā. Drošības dienesti šo provokāciju novērsa, liedzot gardu kumosiņu Kremļa propagandistiem, tādēļ tiem nācās piepušķot notikušo.

“NTV demonstrētais sižets par lāpu gājieniem ir ļoti tendenciozs propagandas materiāls. Tajā sastopami gan nepatiesi fakti, gan valsts apmelošana,” uzskata NEPLP vadītāja Aija Dulevska-Cālīte. Tādēļ padome uzsākusi pārbaudi, pašlaik apkopo visus materiālus un dokumentus, lai tuvākajā laikā vērstos ar sūdzību pie Lielbritānijas telekomunikāciju regulatora “OFCOM” (krieviski raidošais NTV tāpat kā vairāki citi Kremļa propagandas rupori reģistrēts Londonā). Pēc neoficiālām ziņām, britu regulators atšķirībā no līdzīgām iestādēm Zviedrijā ar mūsu NEPLP sadarbojoties labprāt, taču Lielbritānija vārda brīvību uztver daudz liberālāk un, iespējams, nesaskatīs nekādu pārkāpumu.

“Tā ir kārtējā Hramcova smirdbumba Latvijas virzienā,” skarbs vērtējumā ir komunikācijas zinātņu doktors un kultūras ministres padomnieks Mārtiņš Kaprāns, kurš minētā personāža aktivitātēm NTV sekojis jau kādu laiku. “Lielākoties visi viņa sižeti ir par nacionāliem vai vēsturiski jūtīgiem jautājumiem, un šis par lāpu gājieniem pat nav tas spilgtākais. Tajos regulāri sastopamas faktu kļūdas vai apzināta sagrozīšana, piemēram, par deputātiem tiek nosaukti cilvēki, kuri tādi nav un nekad nav bijuši, teiksim, Nepilsoņu kongresa aktīviste Elizabete Krivcova. Iespējams, nejauši, bet varbūt ar nolūku piešķirt svarīgumu viņas teiktajam. Turklāt Krivcova, Lindermans un Gapoņenko viņa sižetos gandrīz vai nemitīgi uzstājas eks­pertu lomā. Ar šo “ekspertu” palīdzību tiek savītas visādas mītiskas sazvērestības, piemēram, ka skolotāju lojalitātes likuma grozījumi tapuši tikai tādēļ, lai izrēķinātos ar tiem, kuri piedalījās 9. maija pasākumā “Nemirstīgo pulks”. Notiek izteikta manipulēšana, lai tracinātu un radītu nedrošības sajūtu vietējos krievvalodīgos, bet skatītājiem ārvalstīs radītu priekšstatu, ka Latvijā dominē radikāls nacionālisms, tiek apspiestas mazākumtautības, it īpaši krievvalodīgie un tamlīdzīgi,” novērojis M. Kaprāns.

A. Hramcovs arī agrāk vairākkārt izcēlies ar dažādiem nesmukumiem. Pirms trīs gadiem viņš tiesāts par neatļautām darbībām ar sprāgstvielām, kad sižeta ietvaros it kā atradis mežā lādiņu, no kura izveidojis spridzekli. Šajā lietā tiesa viņu attaisnoja. Savukārt 2012. gadā kā TV3+ kriminālziņu reportieris viņš, veidojot reportāžu par apgāzušos alus vedēju, pats kopā ar savu operatoru nozaga no avarējušās mašīnas izbirušās alus pudeles. Hramcovs nokļuvis arī Drošības policijas (DP) uzmanības lokā – 2013. gadā DP pret viņu sāka kriminālprocesu par mēģinājumu rīkot provokācijas 9. maija pasākumos.

Pievienot komentāru

Komentāri (47)

 1. Pēterīts ar Miķeļīti Atbildēt

  Okupanti un viņu pēcteči iedomājušies PEC OKUPANTU VARENĪBAS ARĪ VĒL TAGAD DIKTĒT SAVUS OKUPĀCIJAS NOTEIKUMUS. Ko gaidām , izmest ārā no Latvijas, lai netracina cilvēkus!

 2. Latviju bez smirdošiem hramoviem un gapoņenkiem! Gribam elpot tīru gaisu.

 3. IZRAIDĪT no manas valsts!!!

 4. Kapec sis smirdigais zids Hramcovs vispar atrodas Latvija???

 5. Visu cieņu domubiedram- DV pārstāvim A.J.Krūmiņam, par jauko svētku pasākumu,kurā piedalījos arī es ar ģimeni un domubiedriem.
  Tikai skumji, ka kārtējo reizi tiek izplatīta nepatiesa inf. par manis pieteikto lāpu gājienu,veltītu bojā gājušiem pērkonkrustiešiem un citiem cīnītājiem pret boļševismu.
  Protams gājienu neatļāva, jo uztrauc tas,ko par to teiks Krievija un tas, ka veidojam polit. partiju Stop imigrācijai.
  Nekad neesam pasākumus rīkojuši provok. apsvērumu vadīti. arī šī reize nav izņēmums.
  Šī raksta autors, nez kādu apsvērumu dēļ, atspoguļojot vienu patiesību, sniedz nepatiesu inf. ka drošībnieki ir novērsuši nesankcionētu gājienu. Ļoti, ļoti vēlamies zināt, kā tas izpaudās!?
  Vienoti Latvijai, cīņai sveiks!

 6. Tādus kā Hromcovs ir jātriec no Latvijas ar di–to slotu ,lai ripo pie saviem kremļa labvēļiem un laiza pak-ļu !

 7. Kāpēc LV skribenti ir par TRULU, lai spētu …IGNORĒT kura katra mērgļa (no krievijas un tml.) uzbraucienus Latvijas SVĒTĀKAJĀM lietām???

 8. MALACIS, KRŪMIŅ, VISU SAPRATĀM, TU ESI PAREIZAIS NACIONĀLISTS, ŠIŠKINS UN CITI RADIKĀĻI – DRAŅĶI! TĀ TIKAI TURPINI !!!

 9. Es gan gribētu teikt, ka sauklis Latviju latviešiem ir ļoti patriotisks un pareizs! Mūsu valsts, mūsu svētki, mūsu saukļi.
  Pāreijie laipni lūgti pie galda.
  Latvija ir latviska un šeit plīvo sarkanbaltsarkans karogs, deg lāpas un dzied latvju dziesmas.
  Citu valstu patriotiem vajadzētu uztraukties par savās valstīs notiekošo.

 10. Ja mes nebutu kremla kolonija, tadi naida kurinataji un to mediji sen butu piegriezti un pret tiem ierosinatas kriminallietas, nevis kaut kadas parbaudites, no kuram tiem ne silts, ne auksts.
  Izskatas pec konkratas hibridkaujinieku speciali orientetas darbibas, radit iespaidu kaut kadas situacijas nobriesanai, lai attaisnotu iespejamas to talakas nelietibas “tiesibu aizstavibai” = okupacijas nostiprinasanai, latviesu paklausanai, valsts pilnigai un atklatai parnemsanai.
  Jo savejie kremlini, krievu valodas uzturetaji, cekas noziedznieku slepeji joprajam sez Saeima…

  • Nodokļu maksātājs Atbildēt

   Pilnīgi piekrītu , nezāle jāravē iedīglī , diemžēl mūsu drošības struktūras ir gaužām bezzobainas vai nevajadzētu NOPIETNI padomāt par reorganizāciju ???

 11. Как только я слышу фамилии Гапоненко или Линдермана, то сразу закрадывается подозрение, что это мероприятие – чистейшей воды провокация, призванная дестабилизировать ситуацию в стране. Типа как это уже было с референдумом.

  • Вы похожи на собачек Павлова! У вас уже стойкий рефлекс выработался. Думать своей головой не пробовали? Это полезно.

 12. Vai vietējie krieviski runājošie nav LATVIEŠI??? Neredzu problēmu sauklim: Latvija Latviešiem! Kas tieši viņiem nepatīk? Krievija krieviem, Ukrainu Ukraiņiem! Ja viņi neuzskata sevi par Latviešiem, tad kāpēc nēsā mūsu valsts pases un atļaujas pīkstēt??

  • А вот представте себе, не латыши! Мы русские! Не видишь проблем? Ну и не видь и дальше, ори и скачи как полный идиот. Это твои проблемы.

 13. Latviju latviešiem ! Atbildēt

  Šī ir latviešu valsts un latviešiem un latviešu valodai jābūt šeit dominējošam elementam. Krievu kranči lai lasās, ja viniem tas nav pieņemams.

 14. Un kāpēc gan ne latviešiem?

 15. Sis vienā setā iznīcina visu Kremlinu darbu, kuri proponē, ka ir pret multikulturismu un imperiālismu.
  Multikultūrisms ir imperiālisma pavadošā ideoloģija.
  Sajā sižetā Krievija parādās kā multikulturisma piekritēja. kā tad tomēr, Kremlini ir, m? 🙂

 16. 1. Sauklis “Latviju-latviešiem!” nav nacistisks! Vai Latvijai jāpieder krieviem? Krievu okupantiem? Latvijai jāpieder latviešiem. Latviešiem kā Latvijas dibinātājiem un kā autohtoniem ir saimnieka tiesības pār Latviju.
  2. Lāpu gājienā šāds sauklis netika izkliegts. Lūk, krievu propaganda un manipulācijas praksē.
  3. Es saukli papildinātu un precizētu: “Latviju – latviešiem un līviem!”.

  • Tikai Eiropas nacionālisms paglābj Krieviju no Sorosa/Klintones bandas.
   Tikai nacionālisms novērš stulbu imperiālisma ekspansiju. No kuras krievija DREB un kura apēstu arī pašu Krieviju.
   Tad GAN redzētu, kādi krievi ir nacionālisti, ja kāds atvāztu rīkli pret viniem pašiem.
   Man bij pēdējā laikā krievu žēl, ka viņus tā Rietumi apceļ, bet tas ir pelnīti. No stiprāka krievs komplekso, vājākam spļauj. Ista gļēvuļu pozīcija. Pretīgi.

  • Tik tiešām, sauklis “Latviju – latviešiem!” nav nacistisks. Nacistisks tas būtu tad, ja kliegtu “Krieviju – latviešiem!” vai “Latviju – krieviem!” Par nacistiem sauc tos, kuri grib iekarot un pakļaut citas tautas un valstis, sevi uzskatot par “augstāko rasi” vai “izredzēto tautu”. Prasības būt noteicējiem un saimniekiem SAVĀ zemē nav nacisms, bet nacionālisms. (Nacionālists ir cilvēks, kurš mīl savu zemi un tautu) Šāda prasība ir loģiska un pamatota. Un te pat nebūtu par ko taisnoties. Tieši otrādi, ko gan tas varētu nozīmēt, ja latvieši pēc gandrīz ceturtdaļgadsimtu ilgas neatkarības būtu spiesti iziet ielās ar šādu saukli? Tas nozīmētu tikai to, ka latvieši šajā valstī ir pataisīti par otrās šķiras pilsoņiem, kuriem ir atņemta viņu valsts.

  • Latvija pieder Latvijas tautai, kas sastāv no latviešiem, krieviem, ukraiņiem, baltkrieviem, lietuviešiem utt., cilvēkiem, kuri rūpējas par to un kuriem tā nav vienaldzīga. Un valsts valoda, neapšaubāmi ir latviešu.

   Ar cieņu,
   lietuvietis\krievs vārdā Oļegs

   • Izlasiet, Oļeg, Googlē skaidrojumu jēdzienam “tauta” un jūs sapratīsiet, ka tāda Latvijas tauta pēc būtības nevar pastāvēt. Var būt tikai Latvijā dzīvojoši dažādu tautību cilvēki (Latvijas pilsoņi)
    Jēdziens “Latvijas tauta” tika Satversmē ierakstīts laikā, kad tika dibināta Latvijas valsts un jaundibinātajā valstī vēl nebija izveidota pilsonības institūcija, bet kaut kā bija jānosauc visi tie latvieši un arī citu tautību cilvēki, kas iekļāvās jaundibinātajā, nacionālajā valstī. Vēlāk visi par “Latvijas tautu” nosauktie kļuva par Latvijas republikas pilsoņiem, taču Satversme tādēļ netika pārlabota, jo nebija tādas vajadzības. Tagad, kad Latvija ir pārcietusi divas okupācijas un Latvijā nav izvesta deokupācijas un dekolonizācijas procedūra attiecināt šo jēdzienu uz visiem šodien Latvijā dzīvojošajiem ir kļūda. Arī citas tautības cilvēks var būt Latvijas pilsonis un patriots. Tāpēc viņam nav jāzaudē sava tautība un jākļūst par “Latvijas tautu”.

   • Oļeg,kaut vairāk būtu tādu cilvēku kā Jūs! Paldies – dzīvosim,strādāsim un svētkus svinēsim visi kopā.

 17. Kad gaida ”atbrīvotājus” – tad valsts varai ZZS personā ( prezidents, premjers ) mutes ciet un arī saprotami – tad tajos laikos pie Rīgā pie Daugavas sakāva Krievijas impērijas fanus … Un tas nav patīkami atcerēties- tāpat kā 1905. gadu ( Paula dziesmas ”Manai dzimtenei” noņemšana no dziesmu svētkiem ), kad Latvijaa iedzīvotāji uzstājās bija pret impēriju.

 18. Drošības policija un prokuratūra drīzāk meklēs vainīgos žurnālistu eksperimentā nekā sekos krievfašistu izlēcējiem,muļlas ne juristi.

 19. Kad beidzot ES un NATO Valsts Latvija klus par Tiesisku Valsti,kura tiek ieveroti un izpilditi Latvijas Valsts un Starptautiskie likumi. Cik ilgi vel kremla cekistu politiskas apvienibas un atseviski individi vares nesoditi atlauties turpinat savu noziedzgo darbibu pret Latvijas Valsti un tautu.
  Likumu nepildisana no atbildigajam institucijam un atseviskam personam ir janoverte ka nozieguma un noziedzinieku atbalstisana.
  Valsts nodeviba.

 20. Latviju latviešiem!Kāds neiedomajami pretcilvēcisks un nacistisks sauklis?Šī tiešam varētu būt vienīgā vieta uz zemes,kur latvieši nevis pasaules klaidoņi varētu attīstīt latvietību nevis izkropļoto padomju jeb interlatvietību,kā tas notiek pašlaik.

 21. Viniem nacistu pasakums 9 maija, mums savs 11 nov. kur problema?

 22. taču jau paši latvieši vienaldzīgi pieļauj šitā pacana ālēšanos. būtu šis krievijā ko l;idzīgu atļāvies par valsti kurā dzīvo, tad riktīgi kā krievi saka ” v asfaļt zakataju”

 23. Kādam lopam jābūt, lai uzrakstītu kaut ko tik pretīgu? Skaidrs, ka šis cilvēks jau brauca šurp ar mērķi izkropļot faktus! Ja viņš nonācis DP uzmanības lokā, tad KĀDA VELNA PĒC VIŅU ŠEIT IELAIDA?????? Viņš pats sev devis apzīmējumu ” FAKEĻŅIKS”! Bez tam melis un zaglis, zogot alu! DP jāizvērtē KATRS VĀRDS un JĀPRASA AIBILDĪBA PAR SARUNĀTO BEZ KAUT KĀDAS ŽĒLASTĪBAS NO IKVIENA NELIEŠA! Cilvēkam IR JĀZIN, KO, KAD, KĀDĀ VEIDĀ un KUR RUNĀ!!! Nevajag sagādāt liekas klapatas ar skaidojumiem TUR, KUR TAS NAV VAJADZĪGS! Lai IEGAUMĒ NELIEŠI UN PROVOKATORI, KA SAVUS VALSTS SVĒTKUS LATVIJAS ĻAUDIS SVINĒJUŠI UN SVINĒS!

 24. Vai tad tas ir kāds jaunums, ka Krievijas TV melo? Tā taču ir hibrīdkara sastāvdaļa, kurā tiek apzināti kultivēts naids pret kaimiņiem. Pret šo provokāciju organizētājiem, kā NTV, gan ir jāvēršas daudz bargāk.
  Viņiem to tikai vajag, lai mēs sāktu taisnoties, ko mēs savā naivumā arī darām!

 25. Andruska,lai kratas pie sava puhina.Lops utainais.

 26. Katram, kurš šo krievfašistu ar iznireļa purnu uz ielas sastop, ir pienākums iespļaut viņam vieplī.

 27. Kad beidzot E.Šnore uzņems kārtējo sēriju ciklā “The Sviet story”, lai pret TV bumbu atbildētu ar mega-bumbu?

 28. Tā vien liekas, ka 9. maijā latviešiem vajadzētu saorganizēties, aiziet uz Pārdaugavu un tā krietni izklapēt vati. Lai zina kurā un kādā valstī atrodas un brauc uz to, kurā viņiem neviens lāpu gājiens un vietējie iedzīvotāji netraucē. Krievija būs tikai pateicīga par jauna spēcīga, Latvijā labi nobarota darbaspēka un lielgabalu gaļas pieplūdumu.

 29. Klasiska noziedznieku reakcija,tiem vienmēr ir bail par patiesības atklāsmi.Brīvības vienojušais gars spēcina nāciju un tas viņos rada nedrošību.

 30. Sāksim ar ikgadējo 9. maija pasākuma juridisko izvērtēšanu

  • Nevis juridisko. Latviešiem jau sen vajadzēja tur nevis ar pērkamu juristiņu palīdzību, bet cietu dūri izvērtēt 9. maija pļēgurošanu Pārdaugavā. Tas pasākums mūsu valstī ir kauna traips mūsu pašapziņai, ka paši to nevaram novērst.

  • Ja ņemam 9. maiju, piejaucam klāt nebeidzamo Latvijas mīņāšanos ap krievu skolām, tikko sagatavoto Krievijas lēmumu par nepilsoņu bezvīzu ieceļošanu, rodas daudzi jautājumi! Vēl interesanti, kas tie par ‘ “mudakiem”, kuri te liek tās vērtējuma zvaigznītes? vai tad manis uzrakstītais neatbilst jūsu ideoloģijai??, tas tikai latviešus interesē? Un attēlā redzamais vīrs nu nekādi nav krievs, tādi Krieviju jau nolaiduši pa burbuli un domā, ka Lavtijā varēs izvērsties,- Gapoņenko kunga klubiņš!

 31. Policija un DP IR MĪKSTIE. Dzērāju par lamāsānos prot piekaut, lauzt rokas, BET ŠEIT IR MĪKSTIE, PRET TIEM , KURI ZĀKĀ LATVIJU, LATVIEŠUS. MĪĪIKSTIE!

 32. Nejauši sanāca noskatīties šo raidījumu.Līdz šim nebiju pievērsusi izmanību, ko dēvē par propogandu!
  Bet šis raidījums, “iespārda” visu, kādi meli,kam prasa viedokli.Pieminēta Salaspils koncentrācijas nometne-kāda sakarā ar Lāčplēša dienu!!! Beidzot saprotu,kas tiek runāts informatīvā telpā Krievijā.Man žoklis atkārās!

 33. kroplais nekrofīls,paši pielūdz mūmiju mauzolejā.

Draugiem Facebook Twitter Google+