Sports
Basketbols

Lielās kaujas diena klāt! Ko sola eksplozīvais Rolands Šmits? 2


Rolands Šmits (no labās) sevi šovasar piesaka starp Latvijas izlases līderiem.
Rolands Šmits (no labās) sevi šovasar piesaka starp Latvijas izlases līderiem.
Foto – Evija Trifanova/LETA

Latvijas izlasei sestdienas spēle pret Lietuvu būs nopietns pārbaudījums un vienīgā pārbaude pirms Eiropas čempionāta pret komandu, kuru Eiropas basketbolā var pieskaitīt grandiem. Arī katram spēlētājam tas būs individuāls izaicinājums un iespēja novērtēt – cik vērti esam.

Latvijas basketbola līdzjutēju un speciālistu aprindās viens no šīs vasaras locītākajiem vārdiem ir Rolands Šmits, kurš pirms nedēļas mačā pret Poliju līdzās Kristapam Porziņģim bija komandas līderis.

“Spēle ar muguru pret grozu ir viena no labākajām lietām, ko pieprotu. Spēlējot vieglā uzbrucēja pozīcijā jo īpaši, tad varu izmantot auguma un spēka pārsvaru,” saka pats spēlētājs. Šos trumpjus, tāpat valmierieša eksplozivitāti, skrienot ātrajos uzbrukumos un triecot bumbu grozā no augšas, redzējām pārpārēm.

Ierindas līdzjutējam varbūt nepamanīta palikusi Šmita izaugsme, kura notikusi Spānijā. 16 gadu vecumā Šmits sevi labi apliecināja Eiropas čempionātā kadetiem, iepazinās ar savu aģentu un nonāca Madrides “Fuenlabrada” paspārnē. Sešu gadu laikā tur izaudzināts lietaskoks, kuru pērn atzina par ULEB Eiropas kausa izcīņas labāko spēlētāju. Patīkami, ka šajā laikā Šmits bez ierunām braucis palīgā Latvijas U-18 un U-20 izlasēm.

Sestdienas spēles sakarā būs interesanti pavērot Šmitu pret lietuviešiem. Lietuvas grands Kauņas “Žalgiris” jūlijā apsvēra iespēju izpirkt latvieša līgumu, tomēr kuluāros minēto summu aptuveni miljona apmērā nespēja pacelt. Arī šonedēļ Šmita vārds ticis locīts ap spāņu superklubu vēlmēm – interesi izrādot “Barcelona” un “Baskonia”. Valmierietim ir līgums uz vēl vienu sezonu ar “Fuenlabrada”, taču nav noslēpums, ka Madrides klubā šī vasara ir pēdējā iespēja nopelnīt brangu naudas žūksni par spēlētāja pāreju. Iespējams, turpinājums sekos tuvākajā laikā.

Atgriezīsimies pie Šmita šīs vasaras veikuma Latvijas izlasē. Sākums bija diezgan bikls un nervozs. Varēja manīt, ka Rolandam ir milzīga vēlme sevi apliecināt, taču emocijas ņēma virsroku – pirmajā spēlē Tamperē pret somiem 14 minūtēs piecas piezīmes. Ne pārāk veiksmīga sanāca Klaipēdas turnīra pirmā spēle pret Gruziju (16 minūtēs pieci punkti), taču tad sekoja divas spožas spēles pret Poliju – 14 un 18 punkti un patiešām pārliecinošs sniegums.

“Tā ir, kad vēlme sevi apliecināt bija pārāk liela. Var teikt – pirmajās pārbaudes spēlēs pārdegu. Pēdējās divās spēlēs nospēlēju pacietīgāk, nesasteidzu uzbrukumus un arī citas lietas sanāca labāk. Ir sajūta, ka esmu atradis savu vietu komandā. Cenšos izpildīt to, ko prasa treneri, un neizdomāju jaunas lietas. Bet tādas lietas kā bumbas triecieni grozā sanāk paši no sevis,” sarunā ar “LA” atklāja Rolands Šmits.

“Kad laukumā ir Porziņģis, viņu segs lielāks spēlētājs, un tas ir jāizmanto Rolandam. Ja viņš to pilnībā darītu, pret poļiem būtu 30 punkti. Viņš spēlē ienes svaigumu. Šmita pagājušās sezonas Eirokausu statistika ir tiešām laba. Viņam vēl nav lielo spēļu pieredzes, bet tas ir tikai laika jautājums. Šmits var spēlēt ļoti augstā līmenī,” valmierieša iespējas izceļ Latvijas izlases galvenais treneris Ainārs Bagatskis.

[yesnopoll background=”#ff9c51″]

Latvijas izlase šonedēļ spēlei ar Lietuvu gatavojās Rīgā. Lai gan tā būs tikai viena no pārbaudes spēlēm pirms Eiropas čempionāta, vismaz Latvijas līdzjutējiem tā būs īpaša. Nav mums principiālāka pretinieka par lietuviešiem, un sen mums nav bijusi komanda, kura kaimiņus varētu apspēlēt. Tādēļ, neaizmirstot par Eiropas čempionātu, sestdien tiks spēlēts uz pilnu banku, bet līdzjutējiem būs iespēja redzēt abu valstu spožākās zvaigznes un vairākus NBA spēlētājus.

Visas sēdvietas uz šo spēli tika pārdotas jau pirms laba laika, taču vēl ir pieejamas stāvvietas.

LA.lv