Šmits ULEB Eirolīgā debitē ar septiņiem punktiem “Barcelona” sastāvā 0

Latvijas izlases basketbolists Rolands Šmits ceturtdien debitēja Eiropas basketbola klubu spēcīgākajā turnīrā – ULEB Eirolīgā, taču viņa pārstāvētā Barselonas “Lassa” cieta bezierunu zaudējumu.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 170

“Lassa” viesos ar rezultātu 75:95 (17:21, 12:30, 29:18, 17:26) zaudēja Krievijas spēcīgākajam klubam Maskavas CSKA.

Šmits spēlēja astoņas minūtes un 52 sekundes, kuru laikā trāpīja vienu no trim divpunktu metieniem un vienu no diviem tālmetieniem, kā arī realizēja abus soda metienus. Tāpat latvietis izcīnīja divas atlēkušās bumbas, bloķēja vienu metienu, pieļāva vienu kļūdu, nopelnīja divas piezīmes un izprovocēja divus pretinieku pārkāpumus, tiekot pie sešiem efektivitātes rādītāja punktiem.

“Lassa” rindās rezultatīvākais ar 15 punktiem bija Kails Kuričs, kamēr Jaka Blažičs pievienoja 11 punktus. Savukārt CSKA rindās Korijs Higinss guva 18, bet Nando de Kolo 17 punktus.

Barselonas vienība pretiniekiem spēja turēt līdzi vien spēles sākumā, panākot 7:4, taču tad vadību pārņēma CSKA, otrajā ceturtdaļā panākot jau iespaidīgu pārsvaru 39:22, bet atpūtā ejot bija priekšā ar 51:29.

Arī pēc atpūtas pirmos četrus punktus guva CSKA, taču tad “Lassa” spēlētāji sasparojās un līdz trešās ceturtdaļas beigām spēja pietuvoties līdz 58:69. Tiesa, pēdējā desmitminūtē CSKA atkal palielināja pārsvaru, beigās svinot pārliecinošu panākumu.

Pašlaik 23 gadus vecais Šmits pērn ar slaveno Barselonas klubu noslēdza līgumu uz pieciem gadiem, tomēr vēl vienu sezonu viņš pavadīja citā spāņu vienībā Fuenlavradas “Montakit”, kur uzsāka savu karjeru Spānijā. Tomēr šovasar viņš pievienojās “Lassa” rindām, atgriežoties no īres.