×
Mobilā versija
Brīdinājums +18°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
29. novembris, 2012
Drukāt

“Smokie” leģenda atgriežas ar orķestri


ReklāmfotoReklāmfoto

Rīgā atgriežas leģendārā britu rokgrupa “Smokie”, lai 3. decembrī hallē “Arēna Rīga” sniegtu savu labāko dziesmu koncertu īpašā aranžējumā kopā ar simfonisko orķestri. 


 

1974. gadā Bredfordā dibinātās grupas dziesmas jau kļuvušas par folkloru, kuru klausās visu paaudžu mūzikas mīļotāji, bet pati grupa pelnītā kārtā tikusi dēvēta par “hitu mašīnu”. Piemēram, jaunāko paaudžu klausītāji reizēm pat nenojauš, kāda apvienība īsti slēpjas aiz populārā teksta “Living Next Door to Alice”, tomēr šos vārdus spēj izrunāt, pat pamostoties nakts vidū – ne velti tie izmantoti neskaitāmām parodijām.

Tiesa, “Smokie” kādreizējais solists Kriss Normens, kurš pēc solokarjeras sākšanas (1982) ne reizi vien viesojies Latvijā, atzinies, ka arī pašam neesot ne jausmas, kas īsti ir grupas populārākajā dziesmā pieminētā Alise. Toreiz, dziesmas ziedu laikos, viņa kaimiņos esot mitusi vien astoņdesmit gadus veca kundze, par kuras eksistenci viņš patiesībā pat neesot nojautis, līdz viņa pati kādu dienu pieteikusies.

Izsekot “Smokie” 38 radošās darbības gadiem ir gana sarežģīti – to laikā grupas sastāvs, tostarp arī solisti, mainījies vairākkārtīgi – pašlaik no sākotnējā sastāva grupā muzicē vienīgi basģitārists Terijs Atlijs (62). Deviņdesmitajos gados, kad pēc K. Normena aiziešanas grupas sastāvs bija nostabilizējies, ceļā uz Diseldorfas lidostu nelaimes gadījumā gāja bojā grupas toreizējais solists Alans Bārtons. Viņu aizstāja Maiks Krafts, kurš ir grupas solists arī pašlaik.

Šobrīd “Smokie” piecinieku vieno ne vien mīlestība pret mūziku, bet arī gadiem ilga draudzība, kas koncertos rada lielisku, sirsnīgu atmosfēru.

Grupa joprojām aktīvi koncertē, dodas turnejās un bauda publikas mīlestību, izpildot par populārās mūzikas klasiku kļuvušās dziesmas “Oh, Carol”, “Needles and Pins”, “Lay Back in the Arms of Someone”, “Don’t Play Your Rock ‘N’ Roll To Me”, “Mexican Girl” un daudzas citas melodiskas kompozīcijas.

Kad pirms diviem gadiem “Smokie” sniedza grupas kārtējo koncertu Latvijā, tikko bija iznācis viņu jaunākais, pēc skaita 22., studijas albums “Take a Minute”, kas pat ieguva rezonansi vairāku Eiropas valstu topos, bet tajā iekļautais leģendārā hita “Living Next Door to Alice” turpinājums “Sally’s Song” ieguva pat vērā ņemamu popularitāti, bet koncerts izpelnījās ievērojamu publikas piekrišanu.

Koncerta organizētāju, aģentūras “Makroconcert” pārstāve Inese Rutkovska atklāj, ka “Arēnā Rīga” dzirdēsim gan “Smokie” zelta fondu – visu laiku populārākās kompozīcijas –, gan arī vairākus muzikālus jaunumus, kas šoreiz, tāpat kā iepriekšējā koncertā, izskanēs, muzicējot kopā ar Kauņas simfonisko orķestri.

 

VARBŪT NODER

Koncerta sākums – 19.30.

Biļetes “Biļešu servisa” kasēs, HYPERLINK “http://www.bilesuserviss.lv”www.bilesuserviss.lv.

Cena – Ls 15 – 40.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+