×
Mobilā versija
Brīdinājums +10°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
14. novembris, 2016
Drukāt

Smoļenskas avioakatastrofa: ekshumē prezidenta Leha Kačiņska līķi (2)

Foto EPA/LETAFoto EPA/LETA

Polija pirmdien sāka jaunu izmeklēšanu par 2010.gada Smoļenskas aviokatastrofu, ekshumējot bojāgājušā prezidenta Leha Kačiņska līķi.

Kā pavēstīja prokurori, Kačiņska mirstīgās atliekas tiks ekshumētas no kapa Krakovā un tas būs pirmais no aviokatastrofā bojāgājušajiem, kas tiks ekshumēts izmeklēšanas gaitā.

Sagaidāms, ka jaunā izmeklēšana ilgs vismaz gadu.

Netiks veikta vienīgi to bojāgājušo pīšļu ekshumācija, kas jau tika izpētīti sākotnējās izmeklēšanas gaitā.

Lēmumu par līķu ekshumāciju pieņēmusi ģenerālprokurora vietnieka Mareka Pasjoneka vadītā Nacionālās prokuratūras īpašā izmeklēšanas komanda.

Polijas prokuratūra jau jūnijā Smoļenskas katastrofas upuru radiniekiem paziņojusi, ka visi līķi, kas nav kremēti, tiks ekshumēti papildu pārbaužu veikšanai.

“Vispārējās pēcnāves pārbaudes, arī izmantojot datortomogrāfiju toksikoloģijas un DNS jomā, būs svarīgas, lai noteiktu upuru ievainojumus un viņu nāves iemeslus, kā arī lai rekonstruētu katastrofas pēdējos brīžus un tās iemeslus. Ir vitāli svarīgi precizēt izmeklēšanas pamatlīniju, par spīti tam, ka kopš katastrofas ir pagājuši daudzi gadi,” norādīja Nacionālā prokuratūra.

Valdošā konservatīvā partija “Likums un taisnīgums” solījusi saukt pie atbildības vairākus cilvēkus, kas bija atbildīgi par liktenīgā lidojuma organizēšanu, kā arī līdz galam noskaidrot aviokatastrofas iemeslus.

Smoļenskas aviokatastrofa notika 2010.gada 10.aprīlī.

Avārijā gāja bojā visi 96 lidmašīnā esošie cilvēki, arī Polijas prezidents Kačiņskis un daudzas augstas Polijas amatpersonas.

Polijas labējā spārna politiķi uzskata, ka aviokatastrofa nebija negadījums, neraugoties uz to, ka Polijas un Krievijas izmeklētāji atzinuši, ka tā notika pilota kļūdas, slikto laikapstākļu un sliktās gaisa satiksmes kontroles rezultātā.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. cer pieradit ka viš noindēts neviss ar lidmašīnu avarēja:)

  2. panowie wyczuwe oszustwo

Draugiem Facebook Twitter Google+