×
Mobilā versija
Brīdinājums +16°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
24. marts, 2014
Drukāt

“SMP Bank”: klienti Latvijā saņem finanšu pakalpojumus pilnā apmērā

Foto: LETAFoto: LETA

"SMP Bank" filiāle Elizabetes ielā.

AS “SMP Bank” klienti saņem bankas sniegtos finanšu pakalpojumus pilnā apmērā, paziņojumā medijiem informē banka.

Sestdien atsevišķos “SMP Bank” klientu apkalpošanas centros bija vērojama nedaudz lielāka klientu aktivitāte, kas atbilst parastai bankas ikdienas praksei pensiju izmaksas dienās, jo liela daļa klientu sestdien un svētdien saņēma pensijas un veica komunālo pakalpojumu rēķinu samaksu, informē banka.

Šodien “SMP Bank” un tās klientu apkalpošanas centri darbojas parastajā darba kārtībā, sniedzot klientiem pilnu pakalpojumu apjomu. Bankas maksājumu kartes strādā pilnā apmērā un bez pārtraukumiem.

AS “SMP Bank” ir patstāvīga kredītiestāde Latvijā, kas darbojas saskaņā ar Latvijas un Eiropas Savienības normatīvajiem aktiem. “SMP Bank” 2013.gadā strādāja ar auditēto peļņu 1,639 miljonu eiro apmērā un bankas likviditātes radītāju 80,15%, kas vairāk nekā divas reizes pārsniedz nepieciešamos normatīvos rādītājus.

Jau ziņots, ka, reaģējot uz Maskavas lēmumu anektēt Ukrainai piederošo Krimas pussalu, ASV prezidents Baraks Obama 20.martā paplašināja sankcijas pret Krieviju, tās attiecinot arī uz prezidentam Vladimiram Putinam tuvākajām aprindām. To vidū ir arī Krievijas “SMP Bank” līdzīpašnieki brāļi Arkādijs un Boriss Rotenbergi. Krievijas “SMP Bank” ir Latvijas AS “SMP Bank” akciju kontrolpaketes turētāja, Arkādijs un Boriss Rotenbergi ir Latvijas “SMP Bank” padomes locekļi.

ASV sankcijas uz Latvijā reģistrēto AS “SMP Bank” neattiecas. Eiropas Savienības piektdien paziņotajā sankciju sarakstā nav iekļauti “SMP Bank” padomes locekļi Arkādijs un Boriss Rotenbergi.

Jau ziņots, ka pēc ASV lēmuma par sankciju paplašināšanu “Visa” un “MasterCard” bloķēja operācijas ar Krievijas bankas “SMP Bank izdotajām kartēm. Tagad starptautiskās maksājumu sistēmas “MasterCard” un “Visa” paziņojušas par sadarbību ar Krievijas “SMP Bank” atjaunošanu. “Visa” un “MasterCard” lēmums bloķēt operācijas ar Krievijas bankas “SMP Bank izdotajām kartēm neietekmēja Latvijas “SMP Bank” darbu, kuras maksājumu karšu darbs nebija traucēts.

“Reuters” raksta, ka ASV valdība informējusi “Visa” par ekonomisko sankciju atcelšanu pret Krievijas bankām, tostarp Krievijas “SMP Bank”, saistībā ar to, ka bankas neatbilst tiem kritērijiem, saskaņā ar kuriem sankcijas ieviešamas. “Visa” atjaunojusi Krievijas “SMP Bank” maksājumu karšu darbību, par sadarbības atjaunošanu paziņojusi arī “MasterCard”.

Kā ziņots, arī Finanšu un kapitāla tirgus komisija iepriekš apliecināja, ka “SMP Bank” ir Latvijā reģistrēta un strādā Latvijas jurisdikcijā, līdz ar to ASV sankcijas uz Latvijā strādājošo banku neattiecas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+