×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
17. februāris, 2016
Drukāt

SMS kredīti Latvijā 2016

Foto - Fotolia.comFoto - Fotolia.com

Ātrie aizdevumi internetā jeb sms kredīts Latvijā ir zināms jau daudzus gadus. Kredīta saņemšanai vajadzīgs savs bankas konts, mobilais tālrunis un e-pasts. Jaunajiem klientiem var būt pieejami īpaši piedāvājumi, t.sk. pirmais kredīts bez komisijas maksas, ar 0% pārmaksu (līguma nosacījumu ietvaros). Pirms piešķirt aizdevumu tiek izvērtēti klienta ienākumi, izdevumi un kredītvēsture. Pirms aizņemties, izvērtējiet savas finansiālās iespējas atmaksāt aizdevumu. Aizņemieties atbildīgi.

Ātra pieteikšanās kredītam internetā
Visi sms kredīti savu nosaukumu ieguvuši tikai dēļ iespējas pieteikties aizdevumam ar viedtālruņa palīdzību. Daļa kreditoru pat ir izstrādājuši īpašas mobilajiem tālruņiem paredzētas mājas lapas versijas, taču tādi ir retums. Reālā dzīvē pieteikties kredītam ērtāk ir no datora, taču pieaugot mobilo tālruņu izmēriem un funkcionalitātei mainās arī lietotāju paradumi. Rezultātā ar mobilo tālruni tiek darīts gandrīz viss tas pats, kas ar portatīvo vai stacionāro datoru.

Piesakoties sms kredītam internetā, sākotnēji ir jāaizpilda anketa. Pieteikumā norādīto informāciju izvērtē speciālas datorprogrammas un kredītspeciālisti. Izvērtējot klienta maksātspēju, notiek daļēja paļaušanās uz klienta sniegto informāciju. Vienlaikus, lai nepieļautu kļūdas dati tiek pārbaudīti arī VSAA datu bāzē par nomaksātajiem nodokļiem. Šaubu gadījumā aizņēmējam tiek lūgts nosūtīt bankas konta izrakstu par pēdējiem sešiem mēnešiem. Vēl pirms dažiem gadiem mazie sms kredīti bija pieejami daudz brīvāk, taču izmaiņas likumdošanā uzliek kreditoriem par pienākumu izvērtēt klientu maksātspēju. Rezultātā aizdevums tiek atteikts situācijās, kad uzņēmumiem ir šaubas par klienta iespējām atmaksāt parādu. Tas, protams, ir labi, jo pasarargā kredītņēmēju no problēmām nākotnē.

Kā pieteikties aizdevumam?
Lai pieteiktos kredītam, jums jāveic sekojošas darbības:
• izvēlieties, kurš sms kredīts ir jums piemērotākais;
• aizpildiet pieteikuma anketu;
• pārskaitiet reģistrēšanās maksu (1 eiro cents);
• norādiet vēlamo kredīta summu un atmaksas termiņu;
• apstipriniet pieteikumu un gaidiet atbildi.

Pieteikumi naudas aizdevumam internetā tiek pieņemti 24 stundas diennaktī, taču aizņēmums var tikt piešķirts tikai kreditora darba laikā. Saskaņā ar Latvijas likumdošanu aizdevumu nedrīkst piešķirt naktī, un tas arī netiek darīts. Ja Jums un aizdevējam ir konts vienā bankā, labvēlīga lēmuma gadījumā sms aizdevums nereti tiek piešķirts jau 20 minūtēs vai pat ātrāk. Klientiem, kuriem ir konts citā bankā, jārēķinās, ka kredītu saņemšanai var būt vajadzīgs ilgāks termiņš.

Sms kredīti – priekšrocības un trūkumi

Galvenā priekšrocība, ko sniedz kredīts ar sms vai aizdevums internetā, neapšaubāmi ir salīdzinoši īsā pieteikuma izskatīšana un naudas aizdošana. Lai reģistrētos, netiek prasīti nekādi dokumenti. Darījuma noformēšana notiek tiešsaistes vidē, bez došanās uz uzņēmuma biroju un bez sēdēšanas rindā. Papildu priekšrocība, protams, arī ir iespēja pirmajā reizē aizņemties bez komisijas maksas (akcijas nosacījumu ietvaros).

Galvenais mīnuss turpretim ir nepārdomāta aizņemšanās. Lai izvairītos no impulsīvām darbībām, ir svarīgi rūpīgi apsvērt, vai aizdevums tiešām nepieciešams un, ja jā, vai spēsiet to atmaksāt līguma nosacījumu ietvaros. Ja nevarat izlemt, labāk atlikt lēmuma pieņemšanu uz nākamo dienu. Sms kredīts nekur nepazudīs. Aizņemieties atbildīgi.

Draugiem Facebook Twitter Google+