×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.4°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Otrdiena, 22. maijs, 2018
22. janvāris, 2012
Drukāt

Smukulis debitē Katjušas sastāvā

Foto - katushateam.comFoto - katushateam.com

Starptautiskās Riteņbraukšanas federācijas (UCI) “World Tour” sezonas pirmās sacensības riteņbraukšanā šosejā bija “Tour Down Under” daudzdienas Austrālijā, kur “Katusha” komandā debitēja smiltēnietis Gatis Smukulis.

Sezonas pirmā izkustēšanās Smukulim kopumā iznāca gana veiksmīga un aktīva. Sacensību pirmajā posmā sprinta finišā Gatis izcīnīja augsto 16. vietu. Ceturtajā posmā latvietim tika ļauts kopā ar vēl trīs kompanjoniem paraustīt peletonu un posma 28. kilometrā aizbraukt atrāvienā. Lielākais bēgļu pārsvars sasniedza četras minūtes, tomēr 30 kilometrus pirms finiša peletons bēgļus bez problēmām noķēra. Taču tik un tā bija laba iespēja jau sezonas sākumā atrādīt savas spējas gan kluba vadībai, gan līdzjutējiem.

Kopvērtējumā uz augstākām vietām neļāva cerēt otrajā posmā zaudētais. Toties jauno braucēju kopvērtējumā Smukulis ierindojies 11. vietā, cīņā par kalna karaļa titulu – 24. vietā. Pamazām iebraucas arī viņa “Katusha” komanda, kurai veiksmīgākā diena bija jau pieminētajā ceturtajā posmā no Norvūdas līdz Tanundai. Ja Smukulis pēc ilgās strādāšanas distances beigās izkrita arī no pirmās finišētāju grupas, tad tās galvgalī pirmais finišu sasniedza spānis Oskars Freire. Pirmā Katjušas sezonas uzvara, pirmā spāņa uzvara šajā komandā! Kopvērtējumā no “Katusha” komandas visaugstāk – desmitais – bija krievs Eduards Vorganovs.

 

Gatis Smukulis “Tour Dowen Under” daudzienu velobraucienā:

1. posms, Prospekta – Kleira (149 km) – 16. vieta

2. posms, Lobetāla – Stirlinga (148 km) – 71. vieta

3. posms, Unleja – Viktorhārbora (134,5 km) – 87. vieta

4. posms, Norvūda – Tanunda (130 km) – 51. vieta

5. posms, Maklarenveila – Oldvilunga kalns (151 km) – 53. vieta

6. posms, 90 km Adelaidas ielās – 48. vieta

“Tour Down Under” kopvērtējums:

1. Saimons Gerans (Austrālija, “GreenEDGE”) 20.46:12

2. Alehandro Valverde (Spānija, “Movistar”) +0:00

3. Tjago Mačado (Portugāle, “RadioShack-Nissan”) +0:08

52. Gatis Smukulis (Latvija, “Katusha”) +14:16

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+