×
Mobilā versija
Brīdinājums +17°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
12. oktobris, 2016
Drukāt

Smukulis Kataras svelmē izcīna 21. vietu

foto - Remi Dallotfoto - Remi Dallot

Latvijas riteņbraucējs Gatis Smukulis trešdien izcīnīja 21.vietu Katarā notiekošā pasaules čempionāta sacensībās individuālajā braucienā.
Individuālā brauciena trase, kas bija 40 kilometrus gara, bija izteikti līdzena, tomēr ar vairākiem asiem līkumiem un pagriezieniem distances sākumā, kā arī, īpaši, beigu daļā. Vidus posms tikmēr veda pa tuksnesi.
Smukulis 40 kilometrus garo distanci veica 47 minūtēs un 21 sekundē, par čempionu kronētajam vācietim Tonijam Martinam zaudējot divas minūtes un 38 sekundes.
Pirmajā starpfinišā latvietis bija 19.pozīcijā, bet otrajā starpfinišā ieņēma 21.vietu.

“Biju gaidījis nedaudz citādāku scenāriju. Cerēju uz lielāku sānu pavēju, bet tas bija pilnīgi pretējs, kas ietekmēja rezultātu. Bija smagi šādā svelmē veikt 40 kilometrus, bet visiem dalībniekiem bija vienādi apstākļi,” stāstīja Smukulis.
Kā secināja riteņbraucējs, daži konkurenti bija labāk sagatavojušies šādam karstumam, kā arī valstis, kuras to varējušas atļauties, vairāk padomājušas par ekipējumu šādos laika apstākļos.
“Lielvalstis ir lielvalstis. Protams, būtu bijis sānu pavējš, būtu citādāks rezultāts. Braukšanas laiks būtu īsāks un pārkaršana mazāka, tad varētu beigas nobraukt labāk,” teica latviešu riteņbraucējs.

Tikmēr sudraba medaļu izcīnīja pagājušā gada pasaules čempions šajā disciplīnā baltkrievs Vasils Kirjenka, kurš Martinam zaudēja 46 sekundes, bet bronzas godalgu ieguva spānis Nikolass Kastroveho, kurš bija vēl 25 sekundes lēnāks.
Pašlaik 31 gadu vecais Martins par pasaules čempionu individuālajā braucienā kļuvis jau ceturto reizi. Iepriekš viņš šos titulus bija izcīnījis arī laika posmā no 2011. līdz 2013.gadam. Četrus individuālā brauciena pasaules čempiona titulus spējis izcīnīt tikai viens braucējs – šveicietis Fabians Kančellāra, kurš šogad grasās noslēgt savu karjeru.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+