×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
20. maijs, 2015
Drukāt

Smukulis: Skujiņam vēl nepieciešams iegūt pieredzi

foto: Team Katushafoto: Team Katusha

Jaunais Latvijas riteņbraucējs Toms Skujiņš sev sekmīgajā Kalifornijas daudzdienu velobraucienā nobraucis labi, tomēr viņam nepieciešams uzkrāt pieredzi, sarunā ar aģentūru LETA izteicās viens no diviem Latvijas profesionālajiem šosejas velosportistiem Gatis Smukulis.
Kā zināms, pagājušajā nedēļā notikušajās 2.HC kategorijas sacensībās Skujiņš pēc lieliskas uzvaras trešajā posmā izvirzījās kopvērtējuma līderpozīcijā, vadību noturot līdz pat sestajam posmam, kad pēc individuālā brauciena viņu apsteidza slovāku sportists Peters Sagans. Tāpat latvietis četras dienas bija līderis Kalnu karaļa ieskaitē, ko zaudēja priekšpēdējā posmā, kas bija pats smagākais, izkrītot no kopvērtējuma pirmā trīsdesmitnieka. Noslēgumā latvietis ierindojās 33.vietā, bet tāpat lika par sevi runāt pasaules riteņbraukšanas sabiedrībai.
“Uzvara ir uzvara jebkurās sacensībās. Kalifornijas sacensības ir populāras, un prieks, ka tur viņš guva savu lielāko sasniegumu,” stāstīja Smukulis. “Šogad gan peletons nebija spēcīgs, ko parāda arī tas, ka smagāko posmu uzvarēja sprinteris. Tomēr etapu, kurā uzvarēja, Toms nobrauca spēcīgi, un varēja redzēt, ka jūtas labi. Tas bija augsts rezultāts.”
Smukulis gan atzīst – tā kā Skujiņš šādā līmenī ir braucis ļoti maz, šoreiz viņam, visticamāk, pietrūka spēka astoņu dienu sacensībām.
“Jā, Toma uzvaras etaps bija smags, bet smagākajā posmā viņš gandrīz vai finišēja kopā ar sprinteri Marku Kavendišu,” Smukulis norādīja, ka cerējis uz labāku Skujiņa rezultātu priekšpēdējā posmā. “Kopumā viņam ir pateicīgāks augums, un kalnos viņš varētu būt labāks braucējs par mani un Alekseju Saramotinu, tomēr lielajās sacensībās ar elites vīriem vairāk spēlē tieši pieredze. Nevar cerēt uz labu rezultātu, ja uz pasaules čempionātu, kur jāveic 260 kilometri citā ātrumā, atbrauc pēc tam, kad visā līdzšinējā sezonā nav bijuši garāki etapi par 70 kilometriem. Viņš ir labāks kalnos, bet pagaidām vēl pietrūkst pieredzes.”
Raksturojot Kalifornijas velobraucienu, Smukulis stāstīja, ka daudzi sportisti pēc pavasara klasikām tur iesāk otro sezonas daļu.
“Tur vienmēr ir labs laiks, vienkārši, plati ceļi un šādi ir viegli atkal ieskrieties. Vienreiz esmu tur bijis treniņnometnē. Kā jau Amerikā – lieli ceļi labā kvalitātē,” stāstīja “Katjuša” komandu pārstāvošais sportists.
Smukulis pauda cerību, ka Skujiņš būs nākamais, kurš viņam un Saramotinam pievienosies kādā no Pasaules tūres komandām.
“Nezinu, vai labam līgumam pietiks vien ar šīm sacensībām, ceru, ka viņam būs vēl uzvaras,” stāstīja Smukulis, piebilstot, ka uz 2017.gadu Starptautiskā Riteņbraukšanas federācija (UCI) gatavojoties pieņemt jaunus noteikumus, samazinot Pasaules tūres komandu skaitu, kas padarīs sīvāku konkurenci. “Tāpēc jābūt ļoti labam. Ja viņš Kalifornijā būtu sevi parādījis smagākajā etapā un kopvērtējumā ticis desmitniekā, izredzes būtu daudz lielākas, tomēr viņš sevi vēl pierādīs. Tāpat ceru arī uz Andžu Flaksi.”
Kā zināms, arī pērn Skujiņš triumfēja kopvērtējumā Kanādā notikušajā “Tour de Beauce” velobraucienā (UCI kat.2.2).
Tikmēr Flaksis, kurš šosezon ir Skujiņa komandas biedrs ASV vienībā “Hincapie Sportswear”, Kalifornijas tūri noslēdza kopvērtējuma 61.vietā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+