Apbrīno

Smurfu jaunie piedzīvojumi 0

Publicitātes foto

Krāsaina pasaule, raiti piedzīvojumi, animācijas filmu holivudiskas vērtības – jaunākā filma par smurfu piedzīvojumiem neizceļas ar oriģinalitāti, taču par izklaidi autori padomājuši.

 

Kopš 1981. gada, kad Smurfu piedzīvojumi pirmoreiz ieguva kinematogrāfiskas aprises, tie gan iekļāvušies televīzijas piedāvājumā, gan kinoteātrī. Par zilo ekrānu formātu parūpējās tā pati amerikāņu kinostudija, kuras paspārnē tapuši arī “Toms un Džerijs”, “Flinstoni” un “Skubijs Dū”, “Hanna-Barbera”, popularitāti iemantojot visā pasaulē. Notikumi, kas aizgūti no beļģa Pjēra Kiliforda jeb Pejo komiksiem, šī žanra mīļotājiem pazīstami kopš pagājušā gadsimta 60. gadiem, un zilādaino rūķīšu un ļaunā burvja Gargameļa attiecības izdzīvojušas visdažādākās peripetijas, kurās ar aizrautību noskatījušies skatītāji visā pasaulē – no ASV līdz Lielbritānijai, no Nīderlandes līdz Turcijai, Japānai un Korejai, no Filipīnām līdz Skandināvijai, Grieķijai, Spānijai, Francijai un daudzām citām valstīm.

2011. gada vasaras beigās iznākusī pilnmetrāžas filma “Smurfi” apvienoja aktierkino un animāciju un pievienoja arī 3D, taču kases panākumu – vairāk nekā pusmiljarda dolāru – medus podā lija kinokritiķu pamatotie pārmetumi. Šai ģimenes filmai, kurā Smurfetes balsi bija ieskaņojusi neviena cita kā popa princese Keitija Perija, turpinājums sekoja jau pēc diviem gadiem, taču kinokritiķus arī šī lente nespēja padarīt iecietīgākus, un krietni pieticīgāki bija arī tās kases panākumi, kaut arī tās sižets slavināja ģimeni un par darbības vietu izvēlējās Parīzi. Nākamo turpinājumu uz ekrāniem solīja izlaist 2015. gada vasarā, taču studijas varenajiem pietika prāta pamatīgi izvētīt šo darbu, lai ar jauniem spēkiem un tikai animācijā vēlreiz atdzīvinātu Pejo varoņus.

Kā parasti, neklausīdama Papam, Smurfete ir devusies savos ceļos. Un kādā no neatļautajām pastaigām viņa sastop ieinteresētu, aiz maskas paslēpušos acu pāri, kas it kā apliecina, ka leģenda par zudušo ciematu tomēr nav tikai izdomājums. Kopā ar labākajiem draugiem devusies tā meklējumos, Smurfete kļūst par Gargamela viltības upuri, taču, kā jau nojaušams, viss beidzas labi, jo citādi nemaz nevar būt. Krāsaina, jautra un dziesmām pieskandēta – filma skatāma gan 2D, gan 3D formātā – “Smurfu” jaunākā filma bez ambīcijām uz oriģinālu vēstījumu un izpildījumu ierakstās bērniem paredzēto animācijas filmu piedāvājumā. Tā nav ne labāka, ne sliktāka par virkni citu, un arī režisora Kellija Ešberija karjerā – viņš savulaik uzņēmis arī “Šreka” otro daļu – tā neizceļas.

 

“Smurfi: Zudušais ciemats”/”Smurfs: The Lost Village”

ASV, 2017

Režisors: Kellijs Ešberijs

Balsis oriģinālvalodā ieskaņojuši: Demija Lovato, Reins Vilsons, Džo Manjello, Mendijs Patinkins, Džūlija Robertsa, Mišelle Rodrigesa, Ariela Vintere, Gordons Remzijs, filma dublēta latviešu un krievu valodā

No 25. marta “Kino Citadele”, no 31. marta – “Cinamon”, “Multikino”

LA.lv