×
Mobilā versija
+7.9°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
20. februāris, 2014
Drukāt

Ukrainā Neatkarības laukumā snaiperi apšauj cilvēkus; jau 50 nogalinātie. Tiešraide (5)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

An anti-government protester sit near the bodies of two demonstrators killed by a sniper during clashes with the police in the center of Kiev on February 20, 2014. At least 25 protesters were killed on Thursday in fresh clashes between thousands of demonstrators and heavily-armed riot police in the heart of Kiev, AFP correspondents at the scene said. AFP PHOTO/ SERGEI SUPINSKY

Bojāgājušo cilvēku mirstīgās atliekas noguldītas pie kafejnīcas “McDonalds” un galvenās pasta ēkas. Pašaizsardzības vienību pārstāvji saka, ka viņus nogalinājuši milicijas snaiperi, kas izvietojušies uz ēku jumtiem un tēmē cilvēkiem galvā. Tiek ziņots, ka šaušana joprojām turpinās.

Kā pavēstīja opozīcijas partijas “Svoboda” (“Brīvība”) preses dienests, snaiperi šauj arī pa mediķiem, kas cenšas palīdzēt ievainotajiem.

Desmit nogalinātie guļ netālu no viesnīcas “Kazackij” Neatkarības laukuma malā, ziņoja aģentūras AFP žurnālists, norādot, ka laukumā sākušās jaunas sadursmes starp protestētājiem un smagi bruņoto miliciju.

Mediķi ziņo, ka vēl 13 nošautie cilvēki nogādāti viesnīcā “Ukraina”.

Aģentūra AP, atsaucoties uz Ukrainas Iekšlietu ministriju, ziņo, ka nogalināts arī viens milicis, bet 28 likumsargi guvuši šautas brūces.

Kā ziņots, protestētāji ceturtdienas rītā atspieduši milicijas spēkus no Kijevas Neatkarības laukuma un ieņēmuši pozīcijas, kādās tie atradās otrdien pirms drošības spēku uzbrukuma.

Protestētāji virzās organizētās kolonnās, savukārt specvienības “Berkut” kaujinieki atkāpjas, raidot asaru gāzes granātas. Protestētāji drošībniekus aktīvi apmētā ar akmeņiem un Molotova kokteiļiem.

Protestētāji atgriezušies pozīcijās Gruševska ielā, tagad viņus un drošības spēkus nodala betona bloku siena, kuru drošībnieki uzstādīja naktī uz trešdienu.

Tikmēr Iekšlietu ministrija protestētājiem paziņojusi, ka viņiem ir stunda, lai atbrīvotu Gruševska ielu un atgrieztos Neatkarības laukumā.

Tomēr ministrijas pārstāvis sacīja, ka varasiestādes spēku pielietos tikai tādā gadījumā, ja radikāļi “nogalinās viņu cilvēkus”.

Daļa demonstrantu aktīvi nostiprina barikādes ar riepu, dzelzs žoga fragmentu, mietu, mucu un citu līdzekļu palīdzību.

Viss Neatkarības laukums šobrīd ietinies degošo riepu melnajos dūmos.

Tikmēr drošības spēki evakuē cilvēkus no Augstākās radas, kā arī pastiprinājuši parlamenta apsardzi, tiesībsargājošajās iestādēs valdības kvartālā izsludināta pilna kaujas gatavība.

Drošības spēkiem daļu Neatkarības laukuma izdevās ieņemt otrdien un naktī uz trešdien notikušajās asiņainajās sadursmēs, kad gāja bojā vismaz 25 cilvēki un simtiem tika ievainoti.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

 1. Tā ir oirganizēta noziedzība no valdības puses, genocīds pret tautu. Kādi vēl citi viedokļi var būt?

 2. nu, dārgie līdzpilsoņi, jums vēl ir kādas šaubas, ka mēs visi esam tikai vergi? “vara pieder tautai” ir absolūtas muļķības. te tauta grib gāzt savu līdz absolūti neticami perversai pakāpei korumpēto varu, bet atbilde ir lode pierē.

  • Tur kur jaucās krievs, tur nekad miera nebūs, un tā ir vienīgā patiesība. Šveicē mierīgi sadzīvo trīs lielas tautas, Beļģija, Luksemburga, Niderlandi utt. Austrijā vācieši, bet Vācija nemaucās bezgalīgi aizstāvēt to tiesības. Čehi negribēja būt kopā un mierīgi šķirušies. Bet kopā tos sagrūda PSRS. Aprēķins vienkāršs, protri, tie nevarēs sadzīvot un meklēs Maskavā palīdzību lai tikt galā ar tiem.. To ka Ukrainā daudz krievu absolūti nenozīmē ka Maskavai tur jājaucās. Tā ir cita valsts un ja kāds grib lai viņu aizstāv Maskava lai dzīvo Krievijā.

  • asmtz 20. februāris, 2014 14:18 Atbildēt
   nu, dārgie līdzpilsoņi, jums vēl ir kādas šaubas, ka mēs visi esam tikai vergi?
   ====================
   Tu esi ne tikai vergs. Tu esi emo, šizofrēniķis, depresijas slimnieks un psihopāts. Būtu labāk, ja tu nemocītu sevi un arī sabiedrību atbrīvotu no savas klātbūtnes.

Draugiem Facebook Twitter Google+