×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.4°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
28. augusts, 2015
Drukāt

Šneps: Lietuvieši izpērk “Arēnu Rīga”

foto: LETAfoto: LETA

Eiropas basketbola čempionāta pirmajā dienā Rīgā varētu ierasties aptuveni 8000 Lietuvas līdzjutēju, tomēr skatītāju apmeklējums pārējās spēļu dienās būs atkarīgs no vienību sekmēm, sarunā ar medijiem atklāja Latvijas Basketbola savienības (LBS) ģenerālsekretārs Edgars Šneps.
Šī gada Eiropas čempionāta D apakšgrupas spēles no 5. līdz 10.septembrim norisināsies Rīgā. Tajās Latvija sacentīsies ar Čehiju, Ukrainu, Beļģiju, Lietuvu un Igauniju.
Pēc optimistiskākajām prognozēm, šajās dienās Rīgu varētu apmeklēt pat 60 000 – 70 000 ārvalstu līdzjutēju.
“Visās valstīs ir tendence biļetes pirkt pēdējās dienās. Lietuvieši nopirkuši gandrīz visu arēnu uz pirmo spēli ar Ukrainu, kas ir sestdiena. Visdrīzāk, tikpat viņu būtu arī otrajā dienā, bet tad ir spēle ar Latviju, kurā būs daudz vietējo līdzjutēju,” biļešu tirdzniecības aizkulises atklāja Šneps. “Ažiotāžu nākamajās dienās grūti prognozēt. Daudz kas atkarīgs no tā, kādas sajūtas iegūs lietuvieši, kas šeit bija un kā tās nodos tautiešiem.”
Paredzams, ka Lietuvas līdzjutēji “Arēnā Rīga” būs ļoti skaļi, jo viņi pieteikuši fanu grupu ar 24 bungām, kā arī jau reizi ir spējuši “iekrāsot arēnu zaļā”, kad piepildīja to uz Rīgā notikušā pasaules U-19 čempionāta finālmaču.
“Līdzīgi arī ar igauņiem, kas lielā apjomā izpirkuši biļetes uz spēlēm ar Latviju un Lietuvu, bet viņiem svarīgākas, iespējams, būs tieši pārējās trīs,” stāstīja LBS ģenerālsekretārs. “Pašlaik grūti prognozēt pēdējā brīža ažiotāžu – ja igauņi turnīru sāks ar trim zaudējumiem, iespējams, ceturtā spēle viņus maz interesēs. Mums, kā rīkotājiem, galvenais, lai visām komandām cerība dzīva ir līdz pēdējam.”
Šneps pauda, ka pagaidām izpārdotas tikai Latvijas spēles ar Lietuvu un Igauniju. Nedaudz biļešu palikušas uz Latvijas izlases pirmo spēli ar Beļģiju, bet vairāk uz dueļiem pret Ukrainu un Čehiju. “Aicinu līdzjutējus arī uz tām spēlēm, kas saturiski varētu pat būt augstvērtīgākas.”
Tik liela interese par spēlēm Latvijā nav no pārējām trim valstīm, tomēr par labu var nospēlēt fakts, ka 6.septembrī Rīgā gaidāma arī Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēle starp Latviju un Čehiju.
“350 biļetes uz Čehiju aizsūtītas faniem, kas vēlas futbolu apvienot ar basketbolu. Sagaidām arī pāris simtus beļģu, bet no Ukrainas interese ir maza,” teica Šneps.
Kaut nākamajā svētdienā Latvijas futbola un basketbola izlašu mači risināsies praktiski paralēli viens otram, Šneps pauda, ka kādu no mačiem sākt agrāk vai vēlāk nav bijis raidorganizāciju dēļ.
“Manevra iespēju nebija. Spēles notiks gandrīz vienlaicīgi un lielākie izaicinājumi būs drošības struktūrām. Tomēr, ko esmu redzējis darba grupās, viņi tiks galā ļoti labi,” uzsvēra LBS ģenerālsekretārs.
Eiropas čempionāta laikā Rīgā būs četras fanu zonas – pie “Arēnas Rīga”, Latvijas izlases spēļu skatīšanās notiks pie Brīvības pieminekļa, igauņi pulcēsies Esplanādē, bet lietuvieši pie Kongresu nama.
“Pie “Arēnas Rīga” fanu zonu varēs apmeklēt tikai konkrētās dienas spēļu biļešu īpašnieki, Latvijas izlases atbalsta zona darbosies visu laiku, bet igauņi un lietuvieši pulcēsies pēc savu spēļu beigām,” stāstīja Šneps.
Sestdien “Arēnā Rīga” sākas čempionāta oficiālā grīdas seguma ieklāšana un paredzams, ka uz tā arī tiks aizvadīta pārbaudes spēle, kurā Latvija sacentīsies ar Maķedoniju.
“Līdz ar to varēsim iegūt nelielu priekšrocību, ilgāku laiku trenējoties tur,” pauda LBS ģenerālsekretārs.
Eiropas čempionātā no grupas tālāk turnīram kvalificēsies četras labākās komandas, bet izslēgšanas spēles no 12. līdz 20.septembrim tiks aizvadītas Francijas pilsētā Lillē. Eiropas čempionāta apakšgrupu turnīra izspēle norisināsies četrās pilsētās – Berlīnē (Vācija), Monpeljē (Francija) Zagrebā (Horvātija) un Rīgā.
Pirmā Eiropas čempionvienība Latvija līdz šim finālturnīru rīkojusi vienu reizi, kad 1937.gadā ieņēma sesto vietu.
Eiropas čempionātā tiks dalītas ceļazīmes arī uz 2016.gada Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm. Pie tām tiks turnīra finālistes, bet trešās līdz septītās vietas ieguvējas kvalificēsies olimpiskajam atlases turnīram.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+