Ekonomika
Latvijā

Sniedz negatīvu atzinumu par Tukuma lidostas darbības paplašināšanu 16

Foto – LETA

Tukuma lidostas darbības paplašināšana, kas ietver jaunās lidostas ēkas un izbūvētās infrastruktūras lietojumu ar apkalpoto lidojumu skaita palielināšanu līdz 3000 pacelšanās un 3000 nolaišanās reizēm gadā, nav pieļaujama, liecina Vides pārraudzības valsts biroja (VPVB) atzinums par lidostas darbības paplašināšanas ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumu.

VPVB direktors Arnolds Lukšēvics pastāstīja, ka, izmantojot jauno lidostas ēku, izbūvēto infrastruktūru un esošo lidostas ēku ar šobrīd atļauto lidojumus skaitu, ietekme uz vidi būtiski nepalielinātos. “Bet attiecībā uz palielinājumu, kas bija paredzēts uz 3000 papildu nolaišanas un [3000] pacelšanās reizēm gadā, novērtējums nav veikts atbilstoši, līdz ar to birojam neatlika nekas cits, kā izdod šādu atzinumu,” skaidroja Lukšēvics.

Jaunās lidostas ēkas un izbūvētās infrastruktūras lietojumu bez pašreizējā lidojumu skaita palielinājuma VPVB atzinis par pieļaujamu.

Tukuma lidostas operatora “Tukums Airport” juriste Viktorija Šalajeva pastāstīja, ka kompānija šādu VPVB atzinumu uzskata par birokrātisku, nevis atteikumu pēc būtības. “Faktiski šāds atteikums atļaut paplašināt lidostas darbību ir procesuāls atteikums, nevis atteikums pēc būtības, un speciālisti, kuri izstrādāja ietekmes uz vidi novērtējuma ziņojumu lidostas “Jurmala Airport” (Tukuma lidosta) darbības paplašināšanai, atzinumam nepiekrīt,” klāstīja Šalajeva.

Viņa norādīja, ka lidostas attīstības plāni nav mainījušies un tiks sperti visi nepieciešamie soļi, lai atrisinātu radušos situāciju, tomēr Šalajeva pagaidām nevarēja komentēt kāda konkrēti būs “Tukums Airport” tālākā rīcība.

Pēc VPVB informācijas, Tukuma lidostai izsniegtā spēkā esošā B kategorijas piesārņojošās darbības atļauja neparedz komerciālus pārvadājumus. Atļauja attiecas uz lidojumiem privātiem gaisa kuģiem ar maksimālo pacelšanās masu līdz 5,7 tonnām, nepārsniedzot 130 lidmašīnu pacelšanās/nolaišanās gadījumu skaitu gadā (no tiem vasaras periodā lidmašīnu pacelšanās/nolaišanās pieļauta vidēji 15 reizes mēnesī, bet ziemas periodā – piecas reizes mēnesī), vienlaikus neparedzot Tukuma lidostas izmantošanu ārpus diennakts gaišā laika perioda, kas vasarā ir no plkst.8 līdz 22 un ziemā no plkst.10 līdz 16.

“Tukums Airport” 2013.gadā strādāja ar 77,3 tūkstošu eiro apgrozījumu un 692,5 tūkstošu eiro zaudējumiem.

Tukuma lidlauks ir licencēts veikt neregulāros pasažieru, pasta un kravas pārvadājumus, tostarp čarterlidojumus.

“Tukums Airport” dibināts 2005.gadā. Kompānija pieder Engures novada domei (4,25%) un uzņēmumam “K.S.AVIA” (95,75%), liecina informācija datubāzē “Lursoft”.

LA.lv