×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
31. janvāris, 2017
Drukāt

Sniedz sīkākas ziņas par notikušo ielaušanos žurnāla “Ir” redakcijā (2)

Ekrānuzņēmums no žurnāla mājas lapasEkrānuzņēmums no žurnāla mājas lapas

Zagļu ielaušanās brīdī žurnāla “Ir” redakcijā atskanējusi signalizācija, taču līdz apsardzes ierašanās brīdim ļaundari paspējuši aizbēgt. Policija tagad lūdz atsaukties zādzības aculieciniekus.

Kā pastāstīja Valsts policijas preses pārstāve Gita Gžibovska, policija pēc trīs datoru nozagšanas no redakcijas sākusi kriminālprocesu par zādzību ar iekļūšanu un šobrīd turpinās izmeklēšana. Redakcijā zagļi bija iekļuvuši caur izsistu logu.

Policija aicina atsaukties iedzīvotājus, kuri varētu būt redzējuši zādzības brīdi vai kuriem ir jebkāda informācija par personām, kas varētu būt saistītas ar šo noziegumu.

Policija nekomentē, vai tās rīcībā ir videonovērošanas ieraksti.

Žurnāla “Ir” galvenā redaktore Nellija Ločmele sacīja, ka nozagti trīs portatīvie datori, bet redakcijai nekādi neatgriezeniski informācijas zaudējumi nav nodarīti. “Protams, ka ir materiālie zaudējumi, taču traucējumi žurnāla iznākšanai nav un cilvēkiem nav jāuztraucas, ka datu ziņā kas svarīgs pazudis,” viņa uzsvēra.

Notikušā versijas redakcija neizvirza, jo šāds gadījums pieredzēts pirmo reizi, turklāt, lai izvirzītu versijas, ir jāpastāv kādiem ticamiem faktiem.

“Žurnālā pastāvēšanas laikā, protams, ir publicēti vairāki spēcīgi raksti, kas daudziem nepatīk, un līdz šim neviens nebija mums izsitis logus, tomēr es nevaru teikt, ka notikušais obligāti būtu saistāms ar mūsu profesionālo darbību, jo mums šobrīd nav faktu par to,” uzsvēra Ločmele.

Redakcija atrodas vienstāva koka mājā pagalmā Bruņinieku ielā 16, taču no pagalma puses caur logu varot aptuveni redzēt, kādas lietas atrodas redakcijā, norādīja žurnāla galvenā redaktore.

Jau ziņots, ka nedēļas nogalē pagaidām nenoskaidrotas personas ielauzušās žurnāla “Ir” redakcijā Rīgā, Bruņinieku ielā 16, 2.korpusā, nozogot trīs datorus.

Izsitot logu, zagļi svētdienas rītā neilgi pēc plkst.8 iekļuva redakcijas telpās un nozaga trīs datorus, pagūstot aizbēgt pirms apsardzes ierašanās.

Savukārt pirmdien “Ir” darbība bija traucēta virtuālajā vidē, jo žurnāla e-pasta domēns bez redakcijas ziņas nonācis citu cilvēku rīcībā un traucēta “Ir” e-pastu aprite. Lai atjaunotu e-pastu darbību un parūpētos par datu drošību, no 30.janvāra tika nomainītas “Ir” elektroniskās adreses, pārejot no agrāk lietotā e-pastu domēna “@ir.lv” uz žurnāla “Ir” izdevējam piederošo domēnu “@irir.lv”.

“Ir” aicina lasītājus, klientus un sadarbības partnerus turpmāk saziņai izmantot tikai jaunās elektroniskās adreses ar domēnvārdu “@irir.lv” un brīdina, ka iepriekš lietoto e-pastu domēnu “@ir.lv” pārvalda ar žurnālu “Ir” nesaistītas personas.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Visu cieņu par šo pozīciju: “Žurnālā pastāvēšanas laikā, protams, ir publicēti vairāki spēcīgi raksti, kas daudziem nepatīk, un līdz šim neviens nebija mums izsitis logus, tomēr es nevaru teikt, ka notikušais obligāti būtu saistāms ar mūsu profesionālo darbību, jo mums šobrīd nav faktu par to,” uzsvēra Ločmele. Jo, kā atceramies, kad pirms gadiem kaut kāds narkomāns apzaga un izdemolēja NRA redakciju, tad uzreiz, neko nezinot par zagli un mērķiem, sākās mežonīga spiegšana, ka tā ir vēršanās pret preses brīvību, redakcijas darba ietekmēšana utml. Lai gan vēlāk izrādījās parasta zagšana.

  2. tie datori bet tas kas glabājas vińos iekšā.

Draugiem Facebook Twitter Google+