Latvijā
Novados

Ģimene no palīdzības atteikusies, sniedz sīkākas ziņas par sprādzienu Siguldas novadā1


Foto – LETA
Foto – LETA
Foto – LETA

Vakar Siguldas novadā gāzes izraisītajā sprādzienā cietusī māja bijusi ģimenes vasaras mītne, informēja novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldes vadītājas vietniece Sindija Brikmane. Portāls TVNET ziņo, ka sprādzienā cietis U-18 izlases basketbolists Dāvids Vīksne

Nelaime notikusi Siguldas pagasta “Plinkās”, kur sagruvusi vasaras dzīvojamās ēkas siena 200 kvadrātmetru platībā.
.

“Ģimenei tika piedāvāta pašvaldības palīdzība, bet no tās ģimene atteicās, jo cietusī ēka ir bijusi vasaras mītne, bet ģimenei ir piešķirts pašvaldības īres dzīvoklis, kurā tā uzturas ikdienā,” skaidroja Brikmane.

Šodien pašvaldības Sociālā dienesta pārstāvji atkārtoti ir sazinājušies ar ģimeni, lai informētu par pieejamo palīdzību veselības uzlabošanai, mantas atjaunošanai. Tāpat cietušajiem pieejamas psihologa konsultācijas, bet pašlaik ģimene atbildi par nepieciešamo palīdzību nav sniegusi.

Apsekot ēku ir devušies arī pašvaldības Būvvaldes pārstāvji.

Jau vēstīts, ka Siguldas pagastā trešdien noticis gāzes sprādziens, kura rezultātā sagruvusi dzīvojamās mājas siena un cietuši divi cilvēki. Vakar ap plkst.21 tika saņemts izsaukums uz Siguldas pagastu, kur kādā dzīvojamā mājā gāzes noplūdes rezultātā bija noticis sprādziens. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji konstatēja, ka sprādziena rezultātā noticis ēkas nogruvums 200 kvadrātmetru platībā.

Pirms Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta ierašanās no ēkas saviem spēkiem evakuējās seši cilvēki, kuri tika nodoti mediķiem.

Sprādziena rezultātā cietuši divi cilvēki – 17 gadus vecs jaunietis un 1971.gadā dzimis vīrietis.

Sākotnējā informācija liecina, ka sprādziens noticis brīdī, kad telpā, kurā atradās gāzes iekārta, ieslēgta gaisma, taču sprādziena apstākļu skaidrošanai sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma nodaļas par noziegumiem pret personas veselību.

LA.lv