×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
21. februāris, 2013
Drukāt

Sniega karnevāls Alūksnes muižā

2. martā jau otro reizi notiks Alūksnes muižas parka svētki, kuru ietvaros ikviens varēs piedalīties Sniega karnevāla daudzveidīgajās norisēs un tautas slēpojumā, kam starts tiks dots ziemas sporta bāzē “Mežinieki”.


 

No dusmīgajiem putniem līdz ledus brīnumam

“Muižas parks atrodas Alūksnes ezera krastā. Tā pirmsākumi meklējami 18. gs. otrajā pusē, bet ap 19. gs. sākumu te jau bija izveidots ainavu dārzs vairāk nekā 50 ha platībā. Šobrīd dažādām koku, krūmu sugām un mazajām arhitektūras formām bagātais parks ir gandrīz divreiz mazāks. No tā pāri ezeram paveras skaists skats uz Tempļakalna pussalu, kur ezera ūdeņos spoguļojas Slavas rotonda, vietējo saukta par templīti, un Saules tilts. Gleznainais parks ir brīnišķīga vieta atpūtai ne tikai vasarā, kad te koku pavēnī var labi patverties no tveices, bet arī ziemā, kad katrs pakalniņš aicina uz strauju nobraucienu un dīķi mudina uzvilkt kājās slidas, bet celiņi un pļaviņas ir kā radītas mierīgam slēpojumam,” stāsta Alūksnes novada pašvaldības pārstāve Evita Aploka.

Tas pamudinājis pašvaldību rīkot parka svētkus tieši aukstākajā gadalaikā, lai sapurinātu alūksniešus un pilsētas viesus vēl pirms pavasara atnākšanas ļauties ziemas priekiem. Šogad ģimenes varēs kopīgi atpūsties Sniega karnevālā, kas no plkst. 10 līdz 14 risināsies astoņos aktivitāšu centros parkā un uz ezera ledus, kur par interesantām izdarībām gādās Alūksnes izglītības, sporta un kultūras iestādes, kā arī pašvaldības aģentūra “ALJA”.

“Pirmā darbošanās karnevāla apmeklētājus sagaidīs jau parka sākumā, vietā, kur senāk atradies Putnu paviljons. Tur tiks iedzīvināta populārā spēle “Angry birds” un kopā ar “dusmīgajiem putniem” darbosies arī Jaunlaicenes folkloras kopa “Putnis”, kas visus uzmundrinās ar jautrām dziesmām un rotaļām.

Vairākums Muižas svētku pasākumu notiks pie Eola tempļa, kur atradīsies skatuve, skanēs mūzika, būs karnevālam atbilstošas dziesmas, dejas, spēles un ikviens varēs ieturēt siltas pusdienas. Uz karnevāla atklāšanu plkst. 10 aicinām ierasties maskā, jo būs masku parāde un tās dalībniekus gaida pārsteiguma balvas. Pie Eola tempļa tiks rīkots arī Jautrais sniega nobrauciens, kurā varēs izcelties ar viskrāšņāko tērpu, masku vai īpašu transportlīdzekli.

Netālu esošajos dīķīšos un laukumos notiks improvizētas hokeja sacensības, dažādas stafetes, sniega kaujas, netradicionālās peintbola spēles, bet pie obeliska darbosies projektu ideju darbnīca, kur savus pakalpojumus piedāvās Sniega kaķu fotosalons.

Arī šogad Muižas parka svētkos pie Alūksnes Jaunās pils tiks darināta ledus skulptūra. Kas būs attēlots trīs metrus augstajā veidojumā, lai paliek noslēpums, ko uzzinās vien svētku apmeklētāji, kuriem būs iespēja veidot arī savas ledus skulptūras no Alūksnes ezerā izzāģēta ledus,” atklāj E. Aploka.

Pasākuma rīkotāji cer, ka laika apstākļi ļaus notikt arī sniega skulptūru konkursam. Par nelielu samaksu parkā varēs vizināties zirgu pajūgos, bet uz ezera – ar sniega motocikliem.

 

Tautas slēpojums

Līdztekus Muižas svētkiem Alūksnes apkaimē notiks slēpojums “Alūksne 2013”. Sacensību dalībnieku reģistrācija jau ir sākusies, bet slēpotāji varēs pieteikties arī sacensību dienā ziemas sporta centrā “Mežinieki”, kur no plkst. 10 sāksies iepazīšanās ar distancēm. Šīs sacensības iekļautas “Sportlat” balvas izcīņas vērtējumā.

Mazākajiem slēpotājiem starts puskilometra distancē paredzēts plkst. 11.45, pārējām vecuma grupām nedaudz vēlāk. Īsākā distance būs 3 km, bet garākā distance – 21 km. Apļa garums – 7 km. Mazo slēpotāju sniegumu vērtēs trīs vecuma grupās zēniem un meitenēm atsevišķi, dāmu konkurencē būs septiņas vecuma un meistarības klases, bet vīriem – deviņas. Visiem mazajiem sacensību dalībniekiem sarūpētas pārsteiguma balvas, bet labākie saņems arī piemiņas medaļas. Vairāk: www.sportlat.lv.

 

VĒRTS APSKATĪT

Viktora Ķirpa Ates muzejs (Kalncempju pag., tālr. 26563597). 9. martā plkst. 10.30 kopā ar radošo studiju “Ottiņa” te varēs iemācīties pīt sloksnītes, veidot Lieldienu dekorus un animācijas, lai 31. martā plkst. 12 atkal tiktos muzejā pasākumā, kurā varēs šūpoties, lielajā katlā krāsot olas un piedalīties olu izstādē. Vairāk: “www.atesmuzejs.aluksne.lv”.

Jaunlaicenes muižas muzejs (tālr. 22415419). Pastāvīgajā ekspozīcijā var iepazīt Jaunlaicenes apkārtni muižas laikos, gida pavadībā izstaigāt muižas teritoriju, apskatīt Dēliņkalna stāvāko nogāzi vai Opekalna baznīcu un draudzes skolas vietu. Stundas laikā iespējams izmēģināt divas no piedāvātajām nodarbībām – vāveru tīšanu, pastalu darināšanu, dārgumu meklēšanu, galda spēli “No muižas uz baznīcu” vai malēniešu vārdu spēli. Piemēram, ar vārdu “pane” malēnieši nedomā augstdzimušas poļu dāmas, bet gan… vircu.

Dabas muzejs “Vides labirints” (Pils 74 – Alūksnes Jaunajā pilī, tālr. 28624196). Unikāla minerālu kolekcija, kurai pagājušajā gadā pievienojies pasaules mēroga retums – oranžais kvarcs no Amerikas, un fluorescento (tumsā mirdzošo) minerālu kolekciju papildinājusi kalcīta kristālu drūza, kas aristokrātiskā izskata dēļ iesaukta par “Balto ūdensrozi”. Gliemežnīcu kolekcijā jaunums ir zigzaga austere no Floridas piekrastes, bet starp dārgakmeņiem Gravejardpointas ahāts no Amerikas.

Alūksnes muzejs (Pils 74 – Alūksnes Jaunajā pilī, tālr. 64381321). Martā apskatāma Alūksnes novada mākslinieku izstāde. Jaunā muzejpedagoģiskā programma “Nāc nākdama Liela diena!” pašiem mazākajiem piedāvā apgūt dažādas Lieldienu tradīcijas – putnu dzīšanu, olu krāsošanu, spēles un rotaļas (grupām iepriekš jāpiesakās). 26. martā radošajā darbnīcā “Izrotāsim savas Lieldienas!” būs iespējams iemācīties izdaiļot koka olas dekupāžas tehnikā. Vairāk: “www.aluksnespils.lv”.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+